يكشنبه  26  خرداد  1398
پنجشنبه , 15 شهریور 1397 ساعت 06:00

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی در گفتگو با آنا خبر داد:

شرکت‌های ایرانی مالک شناورهای چینی در خلیج فارس

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشوربا اشاره به اینکه قرارداد اجاره‌ای چینی‌ها در خلیج فارس به‌صورت قرارداد بیربوت یا کامل است، گفت: شناورهای چینی حاضر در خلیج فارس تحت مالکیت شرکت‌های ایرانی ماهیگیری می‌کنند.

محمد راستاد در گفتگو با خبرنگار حوزه راه و شهرسازی گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، با بیان اینکه در بخش دریانوردی سه نوع قرارداد اجاره داریم گفت: یک نوع از قرارداد اجاره شامل این موضوع می‌شود که مالک، کشتی خاصی را برای مدتی معین اجاره می‌کند تا در خطوط مختلف دریایی تردد کند. در این نوع اجاره ملیت کشتی تغییر نمی‌کند.

وی گفت: اجاره نوع دوم اجاره یک کشتی برای انجام یک یا چند سفر دریایی است که در این نوع اجاره، هزینه، ملکیت و تابعیت کشتی مانند اجاره نوع اول است.

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور افزود: اجاره نوع سوم اجاره‌ای موسوم به (بیربوت) یا اجاره کامل است؛ در این نوع اجاره تمام هزینه‌های شناوری که اجاره می‌شود از سوخت تا آب، مواد غذایی و تأمین‌ پرسنل بر عهده مستاجر و اجاره‌کننده است.

راستاد گفت: اجاره شناورهای چینی در خلیج فارس به صورت اجاره(بیربوت) یا کامل است و شرکت‌های ایرانی می‌توانند شناورهای چینی را به تابعیت ایران در بیاورند و حتی پرچم ایران را در این شناورها نصب کنند.

وی گفت: مالکان شناورهای چینی بابت اجاره شناورها از شرکت‌های ایرانی کرایه دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/ن

http://ana.ir/i/309191
گرانی اجاره‌بهای مسکن نتیجه افزایش قیمت کالاهای اساسی است

گرانی اجاره‌بهای مسکن نتیجه افزایش قیمت کالاهای اساسی است

افزایش 20 درصدی صادرات غیرنفتی به چین در 7 ماه اخیر

افزایش 20 درصدی صادرات غیرنفتی به چین در 7 ماه اخیر

تعداد اخبار امروز گروه : 1 خبر