يكشنبه  26  خرداد  1398
دوشنبه , 15 مرداد 1397 ساعت 12:09

وزیر مسکن و شهرسازی خبر داد؛

شیوه پرداخت تسهیلات مسکن تغییر می‌کند/عاقبت مالیات بر خانه‌های خالی

وزیر مسکن و شهرسازی گفت: پیشنهادهای مختلفی در حوزه‌‌های تسهیلات مسکن، اجاره و مالیات بر خانه‌های خالی و همچنین برای معافیت‌های مالیاتی برای ساخت واحدهای کوچک ارائه شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری آنا، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه افتتاح هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در جمع خبرنگاران، درباره آخرین پیشنهادات ارایه شده در حوزه تسهیل تامین مسکن از سوی وزارت راه وشهرسازی، اظهار داشت: ابتکارها و پیشنهادات مختلفی در حوزه‌‌های تسهیلات مسکن، اجاره، مالیات بر خانه‌های خالی، مستغلات و معافیت‌های مالیاتی برای ساخت واحدهای کوچک متراژ ارائه شده است.

وی ادامه داد: این پیشنهادات مراحل تصویب را در شورای پول و اعتبار مجلس شورای اسلامی متناسب با نوع پیشنهاد طی می‌کند که پس از تصویب جزئیات آن‌ها به عموم اعلام می‌شود.

آخوندی همچنین درباره نمایشگاه بین‌المللی صنعت و ساختمان گفت: نمایشگاه بسیار ارزشمندی است که 855 تولید کننده داخلی و 151 شرکت خارجی در آن حضور دارند.

وی ادامه داد: این نمایشگاه نشان از توان تولید بسیار خوب ایران در صنعت ساختمان دارد که تولیدات مختلف هم در حوزه فناورانه و هم در حوزه زیبایی و طراحی را شامل می‌شود و این نمایشگاه کاملا قابل رقابت با رقبای بین‌المللی است.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر تاثیر نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان و افزایش تولید ملی و رشد صنعت افزود: با توجه به اینکه امسال شاهد رشد پروانه‌های ساختمانی در ماه‌های اولیه بودیم امیدواریم تا صنعت ساختمان به سمت رونق بیشتر حرکت کند.

وزیر راه و شهرسازی در پایان تاکید کرد: صنعت ساختمان یکی از صنایع پیشگام است که می‌تواند ظرفیت‌های اشتغال را نیز توسعه دهد.

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/301740
معافیت‌های مالیاتی نیاز شرایط خاص کشور است

معافیت‌های مالیاتی نیاز شرایط خاص کشور است

گرانی اجاره‌بهای مسکن نتیجه افزایش قیمت کالاهای اساسی است

گرانی اجاره‌بهای مسکن نتیجه افزایش قیمت کالاهای اساسی است

تعداد خانه‌های خالی نسبت به میزان خانوار چقدر است

تعداد خانه‌های خالی نسبت به میزان خانوار چقدر است

تعداد اخبار امروز گروه : 1 خبر