جمعه  03  خرداد  1398
چهارشنبه , 03 مرداد 1397 ساعت 15:08

معاون اتاق تعاون ایران:

نمایشگاه صنعت ساختمان امسال چگونه برگزار می‌شود؟

معاون پشتیبانی، تحقیقات و برنامه‌ریزی اتاق تعاون ایران آخرین جزئیات نحوه برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان امسال را تشریح کرد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، علی مطیع‌جهانی مجری برگزاری هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان، گفت: برای نمایشگاه امسال، بالغ بر ۱۱۸ هزار متر مربع پیش‌ثبت‌نام انجام شده بود که با توجه به محدودیت‌ها سایت بین‌المللی حدود ۵۱ هزار مترمربع فضای مفید داشتیم که کل این فضا برای هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان واگذار شده است.

وی ادامه داد: در مجموع ۹۱۹ شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه هجدهم صنعت ساختمان حضور دارند.

مطیع جهانی در تشریح وضعیت مشارکت‌کنندگان نمایشگاه هجدهم، گفت: از مجموع ۹۱۹ مشارکت کننده تعداد ۸۰۴ شرکت داخلی بوده و ۸۹ شرکت خارجی به طور مستقیم همچنین ۲۶ شرکت نیز به صورت غیرمستقیم در نمایشگاه حضور خود را اعلام کرده‌اند.

سرپرست معاونت پشتیبانی، تحقیقات و برنامه‌ریزی اتاق تعاون ایران در خصوص کشورهای شرکت کنند، اعلام کرد: شرکت‌هایی که به صورت مستقیم در هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان حضور دارند، از کشورهای ترکیه، چین، لهستان و هلند هستند.

وی گفت: شرکت‌هایی هم که به طور غیرمستقیم در نمایشگاه هستند از کشورهای نروژ، چک، ایتالیا، آلمان، برزیل، کره جنوبی، هند، فنلاند، فرانسه، انگلیس، هنگ‌کنگ، سوئیس، استرالیا، اتریش، ژاپن و اسپانیا حضور یافته‌اند.

وی در پاسخ به این سوال که چه دستاوردهای جدیدی در نمایشگاه هجدهم صنعت ساختمان، رونمایی می‌شود، افزود: در نمایشگاه امسال از دستاوردهای جدیدی نظیر صنعتی‌سازی، ارائه محصولات در سبک‌سازی ساختمان، مقاوم‌سازی، طرح‌های نوین انبوه‌سازی، بازسازی بافت‌های فرسوده، تاسیسات و نماهای ساختمانی و سازه‌های فولاد رونمایی می‌شود.

مطیع جهانی در ادامه به برگزاری همایش‌های متعدد در حاشیه این نمایشگاه اشاره کرده و گفت: چهار کارگروه تخصصی در حوزه کاشی و سرامیک، سبک‌سازی ساختمان، انبوه‌سازان و طرح‌های نوین ساختمان برگزار خواهد شد.

وی افزود: همچنین حضور هیات‌های تجاری کشورهای هدف از طریق رایزن‌های بازرگانی صورت گرفته است که برگزاری جلسات B2B در حاشیه نمایشگاه را موجب خواهد شد.

این مقام مسئول در بخش تعاون اذعان داشت: در حاشیه نمایشگاه امسال، همایشی به عنوان سرمایه‌گذاری در کشور افعانستان با حضور هیات تجاری افغانستان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به حضور تعاونی‌ها در هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان ابراز داشت: تعاونی‌ها در حوزه سازه‌های فولادی و صنایع وابسته در این نمایشگاه حضور دارند، پاویون تخصصی تعاونی های بانوان در حوزه صنعت ساختمان، معماری و شهرسازی در نظر گرفته شده همچنین کارگاه‌های تخصصی هم در هشت نوبت برگزار خواهد شد.

مجری برگزاری نمایشگاه هجدهم صنعت ساختمان با اشاره به افق روشن صنعت ساختمان ابراز داشت: حضور بیش از ۹۱۹ شرکت فعال صنعت ساختمان، فضایی به وجود آورده تا برنامه‌ریزی برای آینده سرمایه‌گذاری در صنعت ساختمان با افق و چشم انداز مناسب‌تری صورت گیرد.

مطیع‌جهانی یادآور شد: به نظر می‌رسد، بازدیدکنندگان امسال بیشتر شامل کسانی باشد که در آینده نزدیک ورود جدی‌تری برای حضور در بازار مسکن داشته باشند.

وی در خصوص آمار نمایشگاه صنعت ساختمان در سال گذشته، یادآور شد: سال گذشته بالغ بر ۴۵ هزار بازدیدکننده در چهار روز از نمایشگاه هفدهم صنعت ساختمان بازدید کردند که با توجه به حضور تولیدکنندگان داخلی انتظار افزایش آن در هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان می‌رود.

لازم به اشاره است که هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان توسط اتاق تعاون ایران از ۱۵ تا ۱۸ مرداد ماه جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی از ساعت ۱۰ تا ۱۸ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/298507
تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر