1633802
پنجشنبه  24  آبان  1397
جمعه , 23 شهریور 1397 ساعت 02:30

کارشناس بازار آتی سکه طلا در گفتگو با آنا مطرح کرد:

تأثیر بستن بازار آتی سکه طلا در افزایش التهابات

کارشناس بازار آتی سکه طلا درباره بهترین راهکار برای کنترل التهابات بازار دست به دست دادن مردم به یکدیگر است، گفت: تعطیلی بازار آتی سکه طلا راهکار و درمان قطعی نبود.

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، بر اساس اطلاعیه شماره 30/03421 مورخ 11 شهریور 1397 تمام موقعیتهای قرارداد آتی توسط کارگزاران بر اساس آخرین قیمت معاملاتی بسته شده است. این تصمیم توسط بورس کالا و با تأیید سازمان بورس و اوراق بهادار گرفته شد و تمام کارگزاران ملزم به بستن تمام موقعیتهای تعهدی باز بوده که بدین ترتیب هیچ موقعیتی در بازار آتی باقی نمانده است.

کارشناسان معتقدند که با بسته شدن بازار آتی سکه طلا التهابات در بازار طلا، سکه و ارز تشدید خواهد شد، در همین رابطه با یک فعال و کارشناس بازار آتی سکه طلا گفتگو کردیم.

محمد حسن تسلیمی، کارشناس بازار آتی سکه طلا و یکی از فعالان این بازار به خبرنگار بورس گروه اقتصادی خبرگزاری آنا درباره بسته شدن بازار آتی سکه طلا، گفت: می‌توان از دلایل التهابات بازار سکه و ارز در چند هفته اخیر را به اعلام بانک مرکزی در خصوص حفظ ذخایر ارزی خود و کاهش تولید و صادرات نفت اشاره کرد که موجب نگرانی بازار و بی‌‌اعتمادی فعالان به آینده آن شده است.

این کارشناس بازار آتی سکه طلا، سرمایه‌‌هایی که در اختیار مردم است را علت التهابات بازار سکه و ارز دانست و افزود: در کشور ما سالی 100 هزار میلیارد تومان سود پول از سوی بانکها به مردم پرداخت می‌‌شود. با این سود پولی که به مردم پرداخت می‌‌شود، قطعاً این پول به بازارهای مختلف سرازیر می‌‌شود. وقتی مردم این حجم از پول را در اختیار دارند باید اقدام به خرید کنند.

تسلیمی تاکید کرد: سودی که مردم از بانک‌‌های مختلف کشور دریافت میکنند، قسمتی از تولید نفت کشور را در یک سال میتوانند خریداری کنند؛ این در حالی است که سیستم اقتصادی برای بقا هر کاری میکند تا از بین نرود، این سیستم با پرداخت سودهای کلان در حالی که خود در حال ضرر است در تلاش است تا سیستمش را حفظ کند.

وی در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه بهترین اقدام برای از بین بردن التهابات اخیر در بازار سکه و ارز چیست؟ توضیح داد: بهترین راه‌‌کار این است که مردم دست به دست هم دهند تا بتوانند این التهابات را کنترل کنند. وقتی مردم احساس مسئولیت کنند و برای منفعت شخصی اقدامی نکنند و منافع جمعی را در نظر بگیرند، قطعاً شرایط بهتر کنترل میشود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

اخبار امروز حوزه‌های مختلف اقتصاد

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز 19 آبان 97+ جدول

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز 21 آبان ۹۷+ جدول

قاچاق کالا مهم‌ترین مشکل بازرگانی/شبکه جامعی در توزیع کالا نداریم

210 مدیر کلیدی با دولت خداحافظی می‌کنند

زمان واریز یارانه نقدی آبان‌ماه مشخص شد

دو شغله‌های شستا را بشناسید/ از سعید شیرزادی تا امید قائمی

دسترسی بانک ملی ایران به سوئیفت قطع می‌شود+عکس

قیمت روز خودروهای ایرانی در 21 آبان 97+ جدول

قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت شد

راهکارهایی برای کنترل ابرچالش بیکاری میلیون‌ها فارغ‌التحصیل

اعلام رسمی نام نهادهای انقلابی معاف از مالیات

صادرات طلایی یا صادرات رفاه؟

دیگر تنش ارزی نداریم/ تحریم‌های جدید اقتصاد ما را تهدید نمی‌کند

آسمان تهران صاف می‌شود

زمان واریز یارانه نقدی آبان‌ماه مشخص شد

استاندارد استاندارد نیست

الگوی توسعه هر کشور چگونه طراحی می‌شود

کارگروه تخصصي اشتغال و سرمايه‌گذاري چابهار برگزار شد

قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت شد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان