895908
دوشنبه  28  آبان  1397
جمعه , 23 شهریور 1397 ساعت 02:30

کارشناس بازار آتی سکه طلا در گفتگو با آنا مطرح کرد:

تأثیر بستن بازار آتی سکه طلا در افزایش التهابات

کارشناس بازار آتی سکه طلا درباره بهترین راهکار برای کنترل التهابات بازار دست به دست دادن مردم به یکدیگر است، گفت: تعطیلی بازار آتی سکه طلا راهکار و درمان قطعی نبود.

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، بر اساس اطلاعیه شماره 30/03421 مورخ 11 شهریور 1397 تمام موقعیتهای قرارداد آتی توسط کارگزاران بر اساس آخرین قیمت معاملاتی بسته شده است. این تصمیم توسط بورس کالا و با تأیید سازمان بورس و اوراق بهادار گرفته شد و تمام کارگزاران ملزم به بستن تمام موقعیتهای تعهدی باز بوده که بدین ترتیب هیچ موقعیتی در بازار آتی باقی نمانده است.

کارشناسان معتقدند که با بسته شدن بازار آتی سکه طلا التهابات در بازار طلا، سکه و ارز تشدید خواهد شد، در همین رابطه با یک فعال و کارشناس بازار آتی سکه طلا گفتگو کردیم.

محمد حسن تسلیمی، کارشناس بازار آتی سکه طلا و یکی از فعالان این بازار به خبرنگار بورس گروه اقتصادی خبرگزاری آنا درباره بسته شدن بازار آتی سکه طلا، گفت: می‌توان از دلایل التهابات بازار سکه و ارز در چند هفته اخیر را به اعلام بانک مرکزی در خصوص حفظ ذخایر ارزی خود و کاهش تولید و صادرات نفت اشاره کرد که موجب نگرانی بازار و بی‌‌اعتمادی فعالان به آینده آن شده است.

این کارشناس بازار آتی سکه طلا، سرمایه‌‌هایی که در اختیار مردم است را علت التهابات بازار سکه و ارز دانست و افزود: در کشور ما سالی 100 هزار میلیارد تومان سود پول از سوی بانکها به مردم پرداخت می‌‌شود. با این سود پولی که به مردم پرداخت می‌‌شود، قطعاً این پول به بازارهای مختلف سرازیر می‌‌شود. وقتی مردم این حجم از پول را در اختیار دارند باید اقدام به خرید کنند.

تسلیمی تاکید کرد: سودی که مردم از بانک‌‌های مختلف کشور دریافت میکنند، قسمتی از تولید نفت کشور را در یک سال میتوانند خریداری کنند؛ این در حالی است که سیستم اقتصادی برای بقا هر کاری میکند تا از بین نرود، این سیستم با پرداخت سودهای کلان در حالی که خود در حال ضرر است در تلاش است تا سیستمش را حفظ کند.

وی در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه بهترین اقدام برای از بین بردن التهابات اخیر در بازار سکه و ارز چیست؟ توضیح داد: بهترین راه‌‌کار این است که مردم دست به دست هم دهند تا بتوانند این التهابات را کنترل کنند. وقتی مردم احساس مسئولیت کنند و برای منفعت شخصی اقدامی نکنند و منافع جمعی را در نظر بگیرند، قطعاً شرایط بهتر کنترل میشود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

اخبار امروز حوزه‌های مختلف اقتصاد

قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت شد

210 مدیر کلیدی با دولت خداحافظی می‌کنند

کسی که از مجلس حقوق می‌گیرد حق ندارد از جای دیگر حقوق بگیرد

زمان واریز یارانه نقدی آبان‌ماه مشخص شد

قیمت امروز دلار 26 آبان 97/ ورود به کانال 11 هزار تومان

قاچاق کالا مهم‌ترین مشکل بازرگانی/شبکه جامعی در توزیع کالا نداریم

مفهوم محاسبه به قیمت ثابت و جاری چیست

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز 26 آبان ۹۷+ جدول

قیمت طلا، قیمت سکه امروز 97/08/26

کسی که از مجلس حقوق می‌گیرد حق ندارد از جای دیگر حقوق بگیرد

قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت شد

الگوی توسعه هر کشور چگونه طراحی می‌شود

کارگروه تخصصي اشتغال و سرمايه‌گذاري چابهار برگزار شد

زمان واریز یارانه نقدی آبان‌ماه مشخص شد

قیمت طلا، قیمت سکه امروز 97/08/26

واردات بیش از 10 میلیون تن کالای اساسی به کشور

اولین جلسه شورای فقهی بانک مركزی برگزار شد

پروسه طولانی دریافت تسهیلات تولید/ دولت، دولت واردات است

تورم نقطه‌به‌نقطه مهر ۳۶.۹ درصد شد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های دوشنبه 28 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های دوشنبه 28 آبان