1634199
پنجشنبه  24  آبان  1397
سه شنبه , 20 شهریور 1397 ساعت 11:08

رئیس سازمان امور مالیاتی در نشست خبری خبر داد:

خبر خوش مالیاتی برای تولیدکنندگان/ 22 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی شناسایی شد

رئیس سازمان امور مالیاتی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به جزئیات کاهش نرخ مالیات بخش تولید، گفت: برای 22 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی برگه تشخیص صادر شد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد کلان گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، سید کامل تقوی‌نژاد صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به جزئیات کاهش نرخ مالیات بخش تولید، گفت: علاوه بر کاهش پنج درصدی نرخ مالیات برای تولیدکنندگان، برای 22 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی، برگه تشخیص صادر شد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارائی با اشاره به اینکه مطالعاتی پیرامون کمک به بخش تولید و کاهش نرخ مالیات بخش واقعی تولید صورت پذیرفته است، افزود: پیشنهاداتی در این زمینه وجود دارد که برای تصویب آن نیازمند تصویب مجلس شورای اسلامی هستیم.

تقوی‌نژاد تأکید کرد: از سال 96 تاکنون 22 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی شناسایی شده است و برگه تشخیص برای آن‌ها صادر شد.

وی با اعلام این خبر که در یک استان 3 هزار میلیارد تومان سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی یک‌بار مصرف از افراد بی‌سواد کشف کرده‌ایم، گفت: تنها در یک پرونده بیش از 880 میلیارد تومان گردش مالی در حساب بانکی یک نفر کشف شده است.

رئیس سازمان امور مالیاتی افزود: در پنج ماه ابتدایی امسال 36 هزار و 600 میلیارد تومان درآمد وصول شد که از این میزان 8 هزار و 500 میلیارد تومان سهم عوارض پرداخت شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای شروع طرح تحول سلامت نیز 14 هزار و 400 میلیارد تومان و در پنج ماه امسال 2 هزار و 200 میلیارد تومان به وزارت بهداشت پرداخت شده است.

معاون وزیر اقتصاد در خصوص اطلاعات مربوط به خریداران سکه گفت: اطلاعات 50 نفر اول خریداران سکه از بانک مرکزی دریافت شد که به شورای هماهنگی اقتصاد پیشنهاد دادیم خریداران تا 25 سکه معاف از مالیات و خریداران بیش از یک‌هزار سکه تا 35 درصد مالیات بپردازند.

وی با بیان اینکه برای یک واردکننده خودرو 830 میلیارد تومان برگ تشخیص مالیات صادر شد، با ارائه خبری عجیب افزود: یک سبزی‌فروش با دریافت 3 میلیون تومان، شناسنامه خود را در اختیار افراد سودجو قرار داده و 12 میلیارد تومان بدهی مالیاتی برای این شخص صادر شده است همچنین برای یک فرد لحاف‌دوز هم 30 میلیارد تومان برگ تشخیص مالیاتی صادر شده است.

تقوی‌نژاد در خصوص اظهارنامه‌های الکترونیکی هم گفت: در سال جاری 100 درصد اظهارنامه‌ها به صورت الکترونیکی صادر شده که این موضوع در سطح دنیا یک رکورد محسوب می‌شود.

رئیس سازمان مالیاتی در خصوص مالیات بر ارزش افزوده هم گفت: از ابتدای وصول مالیات ارزش افزوده بیش از 262 هزار میلیارد تومان مالیات پرداخت شده که 89 هزار میلیارد تومان آن به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز شده است.

وی با بیان اینکه 85 درصد درآمد ناشی از مالیات ارزش افزوده خودابرازی و توافق طرفین بود دلیل علت مخالفت برخی‌ها با مالیات ارزش افزوده را فرار از شفافیت و مشخص شدن طرفین معاملات ذکر کرد.

تقوی‌نژاد گفت: سازمان مالیاتی مجوز بررسی تراکنش‌های بالای 5 میلیارد را دارد که بر همین اساس بیش از 6 هزار تراکنش مشکوک مورد رسیدگی قرار گرفته و 12 هزارمیلیارد درآمد مالیاتی شناسایی شده است.

معاون وزیر اقتصاد از تمرکز ویژه بر روی معاملات بورس کالا خبر داد و گفت: در مناطق آزاد 4 هزار میلیارد تومان مالیات و جریمه صادر شده است.

وی در خصوص پدیده شرکت‌های صوری و کاغذی گفت: در سال گذشته، 500 شرکت صوری شناسایی شد که به‌نظر می‌رسد، کل شرکت‌های صوری حدود 4 هزار شرکت باشد.

انتهای پیام/4076

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

اخبار امروز حوزه‌های مختلف اقتصاد

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز 19 آبان 97+ جدول

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز 21 آبان ۹۷+ جدول

قاچاق کالا مهم‌ترین مشکل بازرگانی/شبکه جامعی در توزیع کالا نداریم

210 مدیر کلیدی با دولت خداحافظی می‌کنند

زمان واریز یارانه نقدی آبان‌ماه مشخص شد

دو شغله‌های شستا را بشناسید/ از سعید شیرزادی تا امید قائمی

دسترسی بانک ملی ایران به سوئیفت قطع می‌شود+عکس

قیمت روز خودروهای ایرانی در 21 آبان 97+ جدول

قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت شد

راهکارهایی برای کنترل ابرچالش بیکاری میلیون‌ها فارغ‌التحصیل

اعلام رسمی نام نهادهای انقلابی معاف از مالیات

صادرات طلایی یا صادرات رفاه؟

دیگر تنش ارزی نداریم/ تحریم‌های جدید اقتصاد ما را تهدید نمی‌کند

آسمان تهران صاف می‌شود

زمان واریز یارانه نقدی آبان‌ماه مشخص شد

استاندارد استاندارد نیست

الگوی توسعه هر کشور چگونه طراحی می‌شود

کارگروه تخصصي اشتغال و سرمايه‌گذاري چابهار برگزار شد

قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت شد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان