502658
سه شنبه  22  آبان  1397
دوشنبه , 19 شهریور 1397 ساعت 16:17

کشتی‌آرای در گفتگو با آنا:

سکه طلا 800 هزار تومان حباب دارد/ تأثیر ممنوعیت خروج سکه در بازار

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به اینکه در تعیین قیمت سکه دو فاکتور ازجمله قیمت ارز و میزان تقاضا تأثیر‌‌ مستقیم دارد، گفت: اگر تقاضای بیش از اندازه وجود نداشته باشد، قیمت سکه ۸۰۰ هزار تومان کاهش پیدا خواهد کرد.

محمد کشتی‌آرای در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا در پاسخ به این سؤال که آیا انتشار خبر ممنوعیت خروج سکه از کشور تأثیر‌‌ی مثبت در بازار دارد یا خیر؟ گفت: بله اخباری از این دست موجب کاهش التهابات بازار می­‌شود و التهابات بازار که بر اساس تقاضای بی‌رویه ایجاد شده است، از بین برود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در مورد ممنوعیت خروج طلا، توضیح داد: موضوع ممنوعیت خروج طلا از کشور موضوع جدیدی نیست، از گذشته خروج طلا و سکه ممنوع بوده و تنها افراد می‌توانستند۱۵۰ گرم طلا و ۵ عدد سکه از کشور خارج کنند.

وی درباره تأثیر‌‌ این محدودیت‌­ها بر بازار سکه و طلا، تصریح کرد: اینگونه محدودیت‌ها به علت قوانین سفت و سخت موجود گذشته تأثیر‌‌ی در افزایش التهاب موجود در بازار سکه ندارد و برای کاهش تقاضا مفید خواهد بود.

کشتی‌آرای با بیان اینکه در تمام دنیا کشورها برای ورود و خروج طلا محدودیت‌هایی مقرر می­‌کنند، توضیح داد: در برخی از کشورهای اروپایی امکان ورود طلا بیشتر از ۱۰۰۰ یورو وجود ندارد و در صورتی که کسی بخواهد بیش از 1000 یورو طلا وارد کند، باید آن را ابراز کند؛ در هنگام خروج از کشور نیز تنها مجاز به همراه داشتن همان میزان طلا با خود است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به اینکه تنها یک فاکتور آن هم قیمت دلار در تعیین نرخ طلا تأثیر‌‌ مستقیم دارد، گفت: این در حالی است که دو فاکتور از جمله قیمت ارز و میزان تقاضا در تعیین قیمت سکه تأثیر‌‌ مستقیم دارد.

کشتی‌آرای در خصوص چشم‌انداز بازار سکه و طلا، بیان کرد: به علت نوسان بیش از اندازه نرخ ارز و خصوصاً دلار، بازار سکه و طلا پیش‌بینی‌ناپذیر شده است، این درحالی است که روز گذشته قیمت سکه زیر ۴ میلیون تومان معامله شد، اما امروز به علت افزایش قیمت دلار سکه به مرز ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید.

وی درباره حباب قیمت در بازار سکه و طلا، گفت: در حال حاضر بازار طلای کشور بدون حباب قیمت واقعی است، اما در بازار سکه حباب ۸۰۰ هزار تومانی وجود دارد.

کشتی­‌آرای با اشاره به علت وجود حباب قیمت در بازار سکه، تصریح کرد: حباب در بازار سکه بر اثر تقاضای بیش از اندازه بازار به­ وجود آمده است، در صورتی که این تقاضای بیش از اندازه وجود نداشته باشد، قیمت سکه ۸۰۰ هزار تومان کاهش پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام//پ

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز 19 آبان 97+ جدول

انتصاب در تهران مدیریت از رُم

اعلام رسمی نام نهادهای انقلابی معاف از مالیات

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز 20 آبان ۹۷+ جدول

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز 21 آبان ۹۷+ جدول

دسترسی بانک ملی ایران به سوئیفت قطع می‌شود+عکس

آخوندی 320 میلیارد تومان به خزانه خسارت زد و رفت

استاندارد استاندارد نیست

دو شغله‌های شستا را بشناسید/ از سعید شیرزادی تا امید قائمی

قیمت روز خودروهای ایرانی در 21 آبان 97+ جدول

راهکارهایی برای کنترل ابرچالش بیکاری میلیون‌ها فارغ‌التحصیل

اعلام رسمی نام نهادهای انقلابی معاف از مالیات

اسامی اعضای هیأت‌مدیره آتیه صبا و صبا جهاد در سایت وزارت رفاه

صادرات طلایی یا صادرات رفاه؟

دیگر تنش ارزی نداریم/ تحریم‌های جدید اقتصاد ما را تهدید نمی‌کند

آسمان تهران صاف می‌شود

افت 4.1 دلاری قیمت طلای جهانی+ نمودار

انتصاب در تهران مدیریت از رُم

تخلف دولت در انتقال مالکیت سهام عدالت

استاندارد استاندارد نیست

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 22 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 22 آبان