18261
چهارشنبه  25  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 27 تیر 1397 ساعت 11:33

جزئیات عرضه هزاران میلیارد سهام دولتی/ سهام عدالت چگونه مردم واگذار می‌شود؟

سبحانی درباره فروش اموال مازاد دولت در قالب واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری به مردم، گفت: واگذاری سهام عدالت در قالب واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری مطرح شده است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، جعفر سبحانی، مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی از برنامه‌ریزی‌های این سازمان برای تسریع در واگذاری اموال دولتی خبر داد و گفت: برای سال جاری ۶۳۰ بنگاه در فهرست واگذاری سازمان خصوصی‌سازی قرار گرفته است.

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره جدیدترین برنامه‌های فروش بنگاه‌های دولتی، گفت: جدیدترین مزایده سازمان خصوصی‌سازی که یکی از بزرگ‌ترین مزایده‌های این مجموعه به ارزش پایه بیش از 2 هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است، روز دوم مردادماه برگزار خواهد شد.

وی درباره شرکت‌هایی که قرار است در روز دوم مردادماه برای فروش عرضه شوند، گفت: شرکت کشاورزی و دامپروری مغان به عنوان بزرگ‌ترین قطب کشاورزی و صنعتی کشور، یکی از شرکت‌هایی است که روز سه‌شنبه هفته آینده به مزایده گذاشته می‌شود؛ ارزش پایه این بنگاه یک هزار و ۷۶۰ میلیارد تومان محاسبه شده است.

سبحانی افزود: مجتمع صنعتی اسفراین با ارزش پایه ۶۱۱ میلیارد تومان و لوله گستر اسفراین با ارزش معادل ۱۶۱ میلیارد تومان از دیگر شرکت‌های بزرگی هستند که دوم مرداد بر روی میز فروش می‌روند.

وی بنگاه‌های فوق را سه نمونه بزرگ واگذاری‌های این روز اعلام کرد و ادامه داد: همچنین قرار است ۸ تا ۱۰ شرکت دیگر نیز با ارزش‌های پایه کمتر از ارقام بالا به فروش برسند؛ از جمله شرکت‌هایی که در فهرست فروش روز دوم مرداد قرار دارند، جایگاه‌های سوخت، شرکت‌های سیلو و غله و دام هستند.

وی مجموع ارزش پایه همه این شرکت‌ها را دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص کشور و تأکیدهای دولت بر فروش اموال مازاد، باقی شرکت‌هایی که در فهرست واگذاری امسال قرار دارند، به سرعت ارزش‌گذاری و به فروش خواهند رسید.

سبحانی درباره فروش اموال مازاد دولت در قالب واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری به مردم، گفت: تا امروز در این خصوص برنامه‌ای نداشتیم اما واگذاری سهام عدالت در قالب واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری مطرح شده است.

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی برنامه‌های این نهاد برای اجرای دستور دولت مبنی بر واگذاری اموال مازاد را مورد توجه قرار داد و گفت: سازمان خصوصی‌سازی فعلا در راستای اجرای دستور دولت، تلاش می‌کند، فرآیند واگذاری ۶۳۰ بنگاهی که در فهرست امسال هستند را به سرعت اجرایی کند.

وی ارزش مجموع این ۶۳۰ بنگاه را هزاران میلیارد تومان دانست وگفت: البته نمی‌توان رقم دقیقی برای این فهرست اعلام کرد، چراکه ارزش‌گذاری همه این شرکت‌ها هنوز انجام نشده است.

به گفته سبحانی برای انجام ارزش‌گذاری باید تا زمان برگزاری مجمع منتظر ماند، چراکه ارزش شرکت‌ها معمولا پس از مجمع تغییر می‌کند و به همین دلیل اکثر قیمت‌گذاری‌ها پس از برگزاری مجامع انجام می‌شود.

سبحانی در خاتمه تأکید کرد: سازمان خصوصی‌سازی امسال در چندین نوبت آگهی مزایده منتشر خواهد کرد که نوبت بزرگش دوم مرداد ماه با واگذاری‌هایی به ارزش پایه 2 هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.

انتهای پیام

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

قیمت بلیت‌های قطار اربعین 97 مشخص شد + زمان حرکت قطارهای تهران مهران

قیمت بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس اربعین 97+ جزئیات

کرایه خودروهای عراقی برای زائران حسینی در ایام اربعین + ریزقیمت

تخصیص ارز مسافرتی اربعین در هاله‌ای از ابهام

استعلام پیامکی سوابق چک برگشتی امکان پذیر شد

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز ۲4 مهر ۹۷+ جدول

علت ارزان‌تر بودن قیمت طلا در بازار سبزه‌میدان چیست؟

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز 22 مهر ۹۷+ جدول

گزینه‌های احتمالی وزارتخانه‌‎های اقتصاد، کار، صنعت و راه

برای حل مشکل نظام بانکی، نقدینگی، اشتغال و تورم تصمیم‌های جدی بگیرید

تحریم آبان‌ماه همچون نسیمی می‌وزد و عبور می‌کند

انتقال 36 مرجع قانونی قیمت‌گذاری به ستاد تنظیم بازار

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز ۲4 مهر ۹۷+ جدول

عقب‌ماندگی 800 هزار تومانی سبد معیشت 13 میلیون کارگر

گزینه‌های احتمالی وزارتخانه‌‎های اقتصاد، کار، صنعت و راه

ماجرای کلاهبرداری 500 میلیونی فروش موبایل

از ابهام در تخصیص ارز مسافرتی اربعین تا علت ارزانی قیمت طلا در بازار سبزه‌میدان

بازگشت شاخص کل به کانال 180 هزار واحدی/ شاخص 5774 واحد رشد کرد

پشت پرده تردد شخصی با خودروهای دولتی

هزینه‌های سرسام‌آور تولید عامل افزایش واردات ذغال سنگ

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه