156104
پنجشنبه  26  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 26 تیر 1397 ساعت 08:55

دبیرکل بانک مرکزی:

سکه‌های پیش‌فروش شده روانه بازار می‌شود/اعلام جزئیات نحوه تحویل

دبیرکل بانک مرکزی از عرضه سکه‌های پیش فروش شده به خریداران از امروزخبر داد و گفت: خریداران سکه طلا تنها به شعبه‌های محل خرید سکه مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، دبیر کل بانک مرکزی از عرضه سکه‌های پیش فروش شده در شعبه‌های بانک ملی ایران خبر داد و گفت: خریداران باید به شعبه‌هایی که سکه‌های طلا را خریداری کرده‌اند مراجعه کنند.

وی افزود: از امروز روند تحویل 900 هزار سکه به خریداران آغاز می‌شود؛ سکه‌های پیش‌فروش سه ماهه طبق وعده در پایان تیرماه و از روز بیست‌وششم (امروز) به صاحبان آن تحویل خواهد شد.

احمدی، با ‌اشاره به این‌که سکه‌های پیش‌فروش یک ماهه در زمان خود تحویل شد، گفت: سکه‌های تحویل سه‌ماهه که در ماه جاری تحویل آن شروع می‌شود، به روال قبل بوده و دارندگان می‌توانند آن را تحویل بگیرند، اما اگر در زمان آن مراجعه نکردند، نزد بانک امانت باقی خواهد ماند.

به گزارش آنا، با افزایش تقاضا در بازار سکه و ارز، بانک‌مرکزی با هدف ایجاد تعادل اقدام به پیش فروش سکه در سررسیدهای یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و یک‌ساله کرد.

اخیرا بحث‌هایی درباره محدود کردن تحویل سکه‌های پیش‌فروش به‌دلیل خرید با تعداد بالا از سوی برخی دارندگان مطرح شده اما دبیرکل بانک مرکزی تأکید کرده که این بانک به تعهد خود برای تحویل سکه‌های ثبت‌نامی عمل خواهد کرد و تمامی کسانی که برای سکه‌های پیش‌فروش اقدام کرده بودند، به‌طور حتم در زمان سررسید آن، این سکه‌ها را به‌طور فیزیکی تحویل خواهند گرفت و تردیدی در این موضوع وجود ندارد.
باید یادآور شد که سکه‌های پیش‌فروش که در مجموع حدود هفت میلیون و ۶۵۰ قطعه تمام بهار آزادی بود تا سال ۱۳۹۹ در سررسیدهای مقرر تحویل می‌شود.

از این تعداد پنج میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه مربوط به سال ۱۳۹۷ یک میلیون و ۳۴۰ هزار قطعه در سال ۱۳۹۸ و ۴۰۸ هزار سکه در سال ۱۳۹۹ است؛ برای تیرماه امسال که سکه‌های با سررسید سه ماهه هستند، حدود ۶۶۶ هزار و ۵۰۰ قطعه تحویل می‌شود.

همچنین در مردادماه ۲۹۲ هزار قطعه، شهریور ۳۳۶ هزار قطعه، مهر یک میلیون و ۲۸۷ هزار قطعه، ۹۰۷ هزار قطعه در آبان، ۷۰ هزار قطعه در دی‌ماه، ۸۶۵ هزار قطعه در بهمن‌ و ۶۷۷ هزار قطعه در اسفندماه تحویل خواهد شد؛ این در حالی است که برای اردیبهشت‌ماه ۷۹۹ هزار قطعه سکه تحویل شده است.
در حال حاضر قیمت سکه در بازار حدود 2 میلیون و 750 هزار تومان معامله می‌شود و اختلاف قیمت بین سکه‌های پیش‌فروش و نرخ بازار قابل توجه خواهد بود.

بر اساس این گزارش، نرخ قطعی سکه پیش‌فروش در سررسیدها، شامل سکه تحویل یک ماهه یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان، سه ماهه یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، 6 ماهه یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان، 9 ماهه یک میلیون و ۴۱۰ هزار تومان، یک ساله یک میلیون و۳۵۰ هزار تومان، ۱۸ ماهه یک میلیون و ۲۴۵ هزار تومان و ۲۴ ماهه یک میلیون و ۱۱۶ هزار تومان است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

قیمت بلیت‌های قطار اربعین 97 مشخص شد + زمان حرکت قطارهای تهران مهران

تخصیص ارز مسافرتی اربعین در هاله‌ای از ابهام

قیمت بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس اربعین 97+ جزئیات

کرایه خودروهای عراقی برای زائران حسینی در ایام اربعین + ریزقیمت

استعلام پیامکی سوابق چک برگشتی امکان پذیر شد

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز 25 مهر ۹۷+ جدول

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز ۲4 مهر ۹۷+ جدول

علت ارزان‌تر بودن قیمت طلا در بازار سبزه‌میدان چیست؟

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز 22 مهر ۹۷+ جدول

گزینه‌های احتمالی وزارتخانه‌‎های اقتصاد، کار، صنعت و راه

فعالیت بین‌المللی بانک پارسیان با دلار و آمریکا سال‌هاست متوقف است

تدوین سند بودجه‌ای اربعین 98/ بازگشایی مسیرهای جدید به مهران

لاهوتی: تا زیرساخت‌ها مشخص نباشد ایجاد تعهد ارزی ضرر است

تحریم‌ها بر صنعت فولاد بی‌اثر است/ هیچ‌گونه وابستگی به آمریکا نداریم

تحریم آبان‌ماه همچون نسیمی می‌وزد و عبور می‌کند

انتقال 36 مرجع قانونی قیمت‌گذاری به ستاد تنظیم بازار

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز ۲4 مهر ۹۷+ جدول

عقب‌ماندگی 800 هزار تومانی سبد معیشت 13 میلیون کارگر

گزینه‌های احتمالی وزارتخانه‌‎های اقتصاد، کار، صنعت و راه

ماجرای کلاهبرداری 500 میلیونی فروش موبایل

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه