156586
پنجشنبه  26  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دوشنبه , 14 خرداد 1397 ساعت 14:24

طلا تکان نخورد

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار آسیا تحت تاثیر انتظارات برای افزایش نرخهای بهره آمریکا در ماه جاری که نگرانی‌ها نسبت به وقوع جنگ تجاری جهانی را تا حدودی تحت الشعاع خود قرار دارد، ثابت ماند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تغییر چندانی نداشت و در ۱۲۹۲.۹۶ دلار ایستاد.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در اوت ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۲۹۷.۲۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار هفته گذشته حدود ۰.۷ درصد کاهش ثبت کرد و در ماه مه نیز حدود ۱.۶ درصد کاهش داشت.

به گفته دانیل هاینس، تحلیلگر گروه بانکی ANZ، آمار اقتصادی بهتر از حد مطلوب آمریکا که روز جمعه منتشر شد، قیمت طلا را تحت فشارهای کاهشی قرار داد. در حالی که برخی از ریسکها در عرصه ژئوپلیتیکی تا حدودی کمتر شده است، صعود برای طلا از سطح قیمت فعلی دشوار خواهد بود.

آمار اشتغال بخش غیرکشاورزی آمریکا که روز جمعه منتشر شد، نشان داد اقتصاد این کشور ماه میلادی گذشته ۲۲۳ هزار شغل جدید ایجاد کرده است در حالی که پیش بینی شده بود آمار نشان دهد ۱۸۹ هزار شغل جدید افزوده شده است. نرخ بیکاری نیز به ۳.۸ درصد کاهش یافت که پایینترین سطح در ۱۸ سال اخیر بود. به دنبال انتشار این آمار، ابزار دیده‌بان فدرال CME احتمال افزایش ۲۵ واحدی نرخ‌های بهره در کمتر از دو هفته آینده را ۹۴ درصد نشان داد.

طلا به افزایش نرخ‌های بهره آمریکا فوق العاده حساس است زیرا نرخ‌های بهره بالاتر از یک طرف، از ارزش دلار پشتیبانی می‌کند و از طرف دیگر به تقاضای سرمایه‌گذاری برای این فلز ارزشمند که بازدهی ندارد، لطمه می‌زند.

اما استفن اینس، مدیر معاملات آسیا اقیانوسیه در شرکت OANDA گفت: برای طلا بسیار غیرمعمول است که در آستانه افزایش نرخهای بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا، در برابر کاهش قیمت ایستادگی کند اما با فروکش کردن ریسکهای ژئوپلیتیکی، بلندپروازی طلا در هفته جاری به چالش کشیده خواهد شد.

آمار اقتصادی قوی اخیر آمریکا تحت الشعاع نگرانی‌ها نسبت به تشدید تنشهای تجاری میان آمریکا و متحدانش قرار گرفته است.

بر اساس گزارش رویترز، رهبران مالی نزدیکترین متحدان آمریکا در گروه "جی ۷" خشم خود را نسبت به اعمال تعرفه های وارداتی برای فولاد و آلومینیوم از سوی واشنگتن ابراز کرده و به نشست سه روزه خود پایان دادند.

ذخایر "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه ۱.۲۵ درصد کاهش یافت و به ۸۳۸.۴۲ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۶.۳۷ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و در ۸۹۹.۵۰ دلار رسید و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۰۰۴ دلار رسید.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

قیمت بلیت‌های قطار اربعین 97 مشخص شد + زمان حرکت قطارهای تهران مهران

تخصیص ارز مسافرتی اربعین در هاله‌ای از ابهام

قیمت بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس اربعین 97+ جزئیات

کرایه خودروهای عراقی برای زائران حسینی در ایام اربعین + ریزقیمت

استعلام پیامکی سوابق چک برگشتی امکان پذیر شد

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز 25 مهر ۹۷+ جدول

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز ۲4 مهر ۹۷+ جدول

علت ارزان‌تر بودن قیمت طلا در بازار سبزه‌میدان چیست؟

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز 22 مهر ۹۷+ جدول

گزینه‌های احتمالی وزارتخانه‌‎های اقتصاد، کار، صنعت و راه

فعالیت بین‌المللی بانک پارسیان با دلار و آمریکا سال‌هاست متوقف است

تدوین سند بودجه‌ای اربعین 98/ بازگشایی مسیرهای جدید به مهران

لاهوتی: تا زیرساخت‌ها مشخص نباشد ایجاد تعهد ارزی ضرر است

تحریم‌ها بر صنعت فولاد بی‌اثر است/ هیچ‌گونه وابستگی به آمریکا نداریم

تحریم آبان‌ماه همچون نسیمی می‌وزد و عبور می‌کند

انتقال 36 مرجع قانونی قیمت‌گذاری به ستاد تنظیم بازار

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز ۲4 مهر ۹۷+ جدول

عقب‌ماندگی 800 هزار تومانی سبد معیشت 13 میلیون کارگر

گزینه‌های احتمالی وزارتخانه‌‎های اقتصاد، کار، صنعت و راه

ماجرای کلاهبرداری 500 میلیونی فروش موبایل

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه