شنبه  04  خرداد  1398
جمعه , 20 اردیبهشت 1398 ساعت 09:37

*احسان سلیمان‌پور 

وقتی حتی سیل هم نمی‌تواند عطش قدرت‌طلبی را فروبنشاند

نام سید مناف هاشمی حتما به گوشتان رسیده، استاندار گلستان که در روزهای وقوع سیل محل مأموریتش را ترک کرده بود و در خارج از کشور حضور داشت.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، نام سیدمناف هاشمی حتماً به گوشتان رسیده، استاندار گلستان که در روزهای وقوع سیل محل مأموریتش را ترک کرده بود و در خارج از کشور حضور داشت.

مناف هاشمی با حکم معاون اول رئیس جمهور از سمت استانداری گلستان خلع شد؛ در حالی که انتظار می‌رفت او به‌خاطر به‌بارآوردن همچین فضاحتی گوشه‌نشینی را انتخاب و از حضور در صحنه‌های اجرایی و سیاسی اجتناب کند، اما گویا شرم در دایره‌ اخلاقی ایشان وجود ندارد و حتی سیل گلستان هم نتوانسته است آتش و عطش قدرت‌طلبی وی را فرو بنشاند.

به‌خدا تهمت نیست اگر وی را قدرت‌طلب بخوانیم، چرا که در ابتدای مسئولیتش در استانداری گلستان میل قدرت‌طلبی او را به سمت پایتخت می‌کشاند و کرسی شهرداری تهران را بر استانداری گلستان ترجیح می‌دهد اما اقبال سیدمناف آنقدر هم بلند نیست و انتخاب شورای شهر تهران کسی دیگر است.

شایعه‌ انتصابش در سازمان امور مالیاتی کشور که روزهایی چند نقل محافل بوده است بیانگر دلبستگی نداشتن او به استان محل مأموریتش بود. از وزیر اقتصاد و همشهری سیدمناف حرفی برای گفتن نیست؛ بار گناه تهمت سنگین است و تقوا حکم می‌کند تحلیلی در این باره ارائه نشود.

از املاک نجومی شهرداری تهران و نام مناف هاشمی هم صحبتی نکنیم بهتر است!

اما کارنامه تقریباً هیچ مناف هاشمی در استان گلستان، انتصابات کاملاً سیاسی او و فضاحت نبودنش در زمان بحران کافیست تا عدم‌شایستگی این فرد به اثبات برسد!

انتصاب شگفت‌انگیز او به عنوان مشاور حناچی در شهرداری تهران واقعاً حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارد و صرفاً می‌توانیم این انتصاب را به آن فرد تبریک بگوییم.

همان فردی که هنوز به ابهامات نبودنش در استان محل خدمتش پاسخ روشنی نداده است! و آخر معلوم نیست جراحات ناشی از جنگ! و درمان دردهایی که در بیمارستان‌ها ایران میسر نبوده دلیل سفر آقای هاشمی به کشور آلمان بوده است یا مشکلات خانوادگی؟ راستی دقیقا کدام جراحت؟ این جراحت یادگار کدام عملیات است؟ کدام جنگ؟ مناف هاشمی دقیقاً در کدام جبهه بوده است؟
اگر برای حل مشکلات خانوادگی به خارج سفر کرده است این عذر بدتر از گناه نیست؟ خانواده‌ای که باید برای حل مشکلاتش به خارج از مرزها سفر کرد خود به تنهایی برای مردی که ادعای انقلابی بودن دارد ننگ بزرگی نیست؟ مردی که روزی همنشین اصولگرایان بوده و امروز هم‌آواز اصلاح‌طلبان، علاوه بر آنکه تهی از ایدئولوژی، آرمان و اندیشه به‌نظر می‌رسد بی‌شباهت به عروسی نیست که در عقد بسی داماد است...

حناچی با انتصاب این مشاور نشان داد که حتی لیاقت نقد شدن هم ندارد،کاش روزی شورای شهر تهران پاسخ بدهد که دقیقاً معیارش برای انتخاب شهردار چه بوده است؟! آری از ماست که بر ماست.

* معاون دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

انتهای پیام/4115/ن

http://ana.ir/i/380141
22 هزار متر مربع آسفالت در معابر مرکزی شهر تهران انجام شد

22 هزار متر مربع آسفالت در معابر مرکزی شهر تهران انجام شد

ایجاد دانشگاه مدیریت بحران در کشور ضروری است

ایجاد دانشگاه مدیریت بحران در کشور ضروری است

هاشمی از استانداری گلستان عزل شد/ سیل کار دست مدیر خارج‌نشین داد

هاشمی از استانداری گلستان عزل شد/ سیل کار دست مدیر خارج‌نشین داد

مناف هاشمی را سریعاً برکنار کنید!

مناف هاشمی را سریعاً برکنار کنید!

استاندار گلستان دقیقاً کجایی؟!

استاندار گلستان دقیقاً کجایی؟!

اعضای شورای شهر از انتصابات اخیر شهردار تهران راضی نیستند

اعضای شورای شهر از انتصابات اخیر شهردار تهران راضی نیستند

شهردار تهران در مورد  انتصابات رانتی و خویشاوندی شفاف‌سازی کند

شهردار تهران در مورد انتصابات رانتی و خویشاوندی شفاف‌سازی کند

تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر