پنجشنبه  31  مرداد  1398
يكشنبه , 01 اردیبهشت 1398 ساعت 09:56

شریعتمداری:

چرا نقدینگی موجود در بازار هدایت نمی‌شود؟!

مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: چرا نقدینگی موجود در بازار هدایت نمی‌شود؟! حتی وزیر اسبق صنعت معتقد بود که این حجم از نقدینگی به‌سمت تولید هدایت نشده است!

به گزارش خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حسین شریعتمداری صبح امروز در سی‌امین نشست سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با عنوان «جوان پیشرو در مسیر تمدن‌سازی» که در سالن فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات برگزار شد؛ گفت: بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راه است. به تعبیر مقام معظم رهبری کسانی که در واقعه عاشورا نقشه راه داشتند گمراه نشدند و مسیر را پیدا کردند.

وی افزود: برای تحلیل بیانیه گام دوم باید به صادرکننده این بیانیه توجه کرد، چون صادرکننده این بیانیه در طول تاریخ پیش‌بینی‌های تحقق یافته‌ای دارد؛ پیش‌بینی‌هایی که ظواهر هم برخلاف پیش‌بینی‌ها بود.

مدیرمسئول روزنامه کیهان اظهار کرد: صادرکننده بیانیه گام دوم در کنار محتوای این بیانیه اهمیت دارد. مقام معظم رهبری به‌عنوان تدوین‌کننده این بیانیه تاکنون بیش از 10 پیش‌بینی تحقق‌یافته داشته‌اند، درحالی‌که بسیاری از کارشناسان این پیش‌بینی‌ها را غیرممکن می‌دانستند. به‌طور مثال وقتی حزب‌الله لبنان درگیر جنگ با رژیم صهیونیستی شد، در روزهای اولیه که آتش ارتش رژیم غاصب قدس سنگین بود، نیروهای حزب‌الله به این فکر بودند که مبادا حرکتی که شروع کرده‌اند ابتر بماند. بالاخره با پنجمین ارتش مجهز دنیا وارد جنگ شده بودند، اما مقام معظم رهبری پیش‌بینی دیگری داشت و پیروزی حزب‌الله در نتیجه رخ داد.

شریعتمداری ادامه داد: در جریان سوریه نیز ائتلافی برای مقابله با این کشور تشکیل شد. البته این مقابله، مقابله با شخص بشار اسد نبود بلکه مقابله با محور مقاومت محسوب می‌شد. در این ائتلاف آمریکا، انگلیس، فرانسه و کشورهای عربی به‌صورت علنی حضور داشتند و اجلاس‌هایی در آنکارا، دبی، لندن و سایر شهرها برگزار کردند. شاید کسی تصور نمی‌کرد نظام سوریه باقی بماند اما رهبری گفتند که هم بشار اسد و هم نظام سوریه باقی خواهد ماند و آمریکا هم در سوریه توفیقی حاصل نخواهد کرد و دیدیم که چنین هم شد.

وی خاطرنشان کرد: در فتنه 88 که به تعبیری جنگ احزاب بود، چون همه گروه‌ها علیه جمهوری اسلامی حضور یافته بودند و خود را پیروز می‌دیدند، حتی حمایت‌های اوباما، انگلیس و رژیم صهیونیستی را نیز داشتند و فتنه‌گران را سربازان خود عنوان می‌کردند، پیش‌بینی‌های رهبری بر تمام این ائتلاف فائق آمد. در جریان فتنه 88 حتی گروه‌های تروریستی داخلی مانند ریگی هم در حمایت از فتنه‌گران اعلام موضع کردند. یک نویسنده لبنانی که چندین بار به ایران سفر کرده است در گفتگویی که داشتیم در مورد فتنه می‌گفت وقتی فتنه 88 شروع شد، کار نظام ایران را پایان‌یافته می‌دیدم اما موضع رهبری برایم تعجب‌آور بود. این نویسنده لبنانی بیان می‌کرد وقتی صحبت‌های رهبری محقق شد، دانستم که ما هم می‌توانیم از مقاومت نتیجه بگیریم و همین مقدمه بیداری اسلامی شد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به بعد دیگر اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد: یکی از ابعاد اهمیت این بیانیه این است که در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی صادر شده. اهمیت این بیانیه در 40 سالگی انقلاب زمانی بیشتر نمایان می‌شود که بدانیم که آمریکایی‌ها آرزو داشتند نظام ایران 40 سالگی خود را نبیند، البته این اعلام موضع توسط مقامات آمریکایی، واکنشی به سخنان رهبری مبنی بر اینکه اسرائیل 25 سال آینده خود را نخواهد دید بود و واکنشی از روی برنامه‌ریزی خاص نبوده و صرفاً اقدامی واکنشی بود.

شریعتمداری اضافه کرد: رهبری تعبیری دارند مبنی بر اینکه در این 40 سال اگر نظام جمهوری اسلامی را به ساختمانی تشبیه کنیم، با هر وسیله ممکن به آن حمله کردند اما این ساختمان هنوز پابرجاست که نشان می‌دهد پایه و اساس این ساختمان محکم است. نکته دیگر این بیانیه آن است که تمام سندها و گواهی‌های مطالب بیان شده به صورت مستند در بیانیه موجود است.

وی به چالش‌های در بیانیه گام دوم اشاره کرده و تصریح کرد: زمانی چالش بین جمهوری اسلامی ایران و آمریکا در حوزه نظامی این بود که به ما سیم خاردار هم نمی‌فروختند اما اکنون این چالش را نداریم. روزی چالش ما این بود که افراد نفوذی مانند ناخدا افضلی آمار تلفات موشک‌های دشمن را به آمریکایی‌ها می‌دادند. حتی بنی‌صدر هم عامل کُددار بود اما الان چالش این است که ما در بین آنها افراد نفوذی داریم. در مواقعی هم چالش این بود که حتی ساده‌ترین سلاح‌های انفرادی هم به ایران فروخته نمی‌شد اما اکنون چالش این است که ایران به کسی اسلحه ندهد و یا موشک‌هایش را در اختیار کشورهای دیگر قرار ندهد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان اشاره کرد: فرض نکنیم که در مسیر پیش رو چاله‌ای وجود نداشته باشد و مشکلی نداشته باشیم. در بیانیه گام دوم هم اشاره شده است هر گاه چالش و عقبه‌ای را پشت سر گذاشتیم به دستاورد بزرگی نیز دست یافتیم. حتی فتنه 88 نیز دستاورد داشت. یکی از دستاوردهای فتنه این بود که همه نیروهای دشمن به میدان آمده بودند و این امتیاز دشمنان سوخت. همچنین یک بار دیگر نسل سوم و چهارم انقلاب فرمایشات امام خمینی(ره) را مرور کردند و نشان داد مقاومت ملت ایران پیروز می‌شود.

با پوپولیسم هوشمند روبه‌رو هستیم

این تحلیلگر مسائل سیاسی در تشریح فضای سیاسی جامعه مطرح کرد: امروزه دیگر با عوام‌گرایی و پوپولیسم هیجانی روبه‌رو نیستیم. بلکه پوپولیسم هوشمند مقابل ماست. ویژگی‌های این رفتار عوام‌گرایانه این است که کانون‌های اقتدار و فرصت‌ها را مورد حمله قرار می‌دهد. سعی می‌کند آشفتگی در میدان‌هایی که خواسته مردم است ایجاد شود. به‌طور مثال حضور منطقه‌ای ایران را زیر سؤال می‌برد در حالی که می‌دانیم ایران هزینه امنیت خود را پرداخت می‌کند یا اینکه مطرح می‌کنند خشکسالی‌های اخیر ناشی از سدسازی بود اما بعد از جاری شدن سیل بیان می‌کنند که اگر چندین سد دیگر احداث می‌شد، سیل خسارت‌های کمتری داشت.

مطرح کردن سایه جنگ، مقدمه جنگ است

شریعتمداری با بیان اینکه عده‌ای در فضای کشور مطرح می‌کنند که سایه جنگ را باید از سر کشور برداریم، اذعان کرد: سایه جنگ نوعی ترفند است تا از چیزی بترسیم و امتیاز دهیم. کسانی که پیشنهاد می‌کنند از کانون قدرت‌مان دست بکشیم تا جنگ رخ ندهد، خود زمینه‌ساز تحمیل جنگ به کشور هستند. تا حالا دیده نشده آمریکا به کشوری قدرتمند حمله کند. اساساً آمریکا به کشوری که احساس کند اقتدار و قدرت دارد حمله نمی‌کند. پس هر گاه افرادی کشور را ضعیف کنند، حتی با هدف کاهش فشار یا برداشتن سایه جنگ، درواقع زمینه‌ساز جنگ هستند.

وی افزود: پذیرش FATF دعوت از آمریکا برای اعمال فشار بیشتر است. با وجود آنکه آمریکا توان و امکان حمله نظامی به ایران را ندارد، اما اگر بخواهد حمله‌ای به کشورمان انجام دهد، به دنبال چه خواهد بود؟ آیا نابودی صنعت هسته‌ای را می‌خواهد؟ این اقدام را که خودمان انجام دادیم. پذیرش FATF نیز کمک می‌کند تا آمریکا فشار بیشتری به کشور وارد کند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: کسانی که مقابل آمریکا می‌ایستند، مانع اصلی وقوع جنگ هستند. اما کسانی که اهل وادادگی مقابل آمریکا هستند، زمینه را برای وقوع جنگ فراهم می‌کنند. شاید اکنون شرایط کشور خطیر باشد اما خطرناک نیست.

شریعتمداری در ادامه سخنان خود در جمع اعضای اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: زمانی که می‌بینیم مسئولان کشور با بیان اینکه اگر یک کنوانسیون را بپذیریم مشکلات کشور حل خواهد شد و یا پس از مذاکرات برجام بیان کنیم در حوزه‌های دیگر نیز امکان مذاکره وجود دارد، این تلقی پیش می‌آید که به دشمنان آدرس می‌دهیم. همچنین بعضی از اقدام نکردن‌ها و وادادگی‌ها این تلقی را ایجاد می‌کند که بعضی‌ها نمی‌خواهند کاری انجام دهند. وقتی می‌شنویم با کارت بازرگانی یک زن روستایی 600 خودروی لوکس وارد می‌شود، سؤالاتی در ذهن‌مان ایجاد می‌شود. یکی از سؤالات این است که چرا نقدینگی موجود در بازار هدایت نمی‌شود؟! حتی خود وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت معتقد بود که این حجم از نقدینگی به‌سمت تولید هدایت نشده است!

وزارت اطلاعات بعضی از اطلاعات را از کیهان مطلع می‌شود

شریعتمداری در بخش پرسش دانشجویی در پاسخ به این سوال که بعضی‌ این را القا می‌کنند که روزنامه کیهان مانع از ایجاد وحدت در کشور می‌شود، اعلام کرد: ماهیت کار رسانه‌ای به‌گونه‌ای است که نمی‌توانیم سوابق و مواضع خود را کتمان کنیم، اما بررسی سوابق موضع‌گیری‌های کیهان نشان می‌دهد با عواملی که در مسیر دشمن حرکت می‌کنند، حاضر به وحدت نیستیم. کیهان در چند سال گذشته در مقابل ثروت‌های بادآورده، فتنه‌گران و مفسدان اقتصادی ایستاده است.

مدیرمسئول کیهان اظهار کرد: در بحث فساد 3 هزار میلیاردی، روزنامه کیهان پیش از رسیدگی قضایی نسبت به پرونده نسبت به تخلفات انجام شده هشدار داده بود، اما خودمان هم فکر نمی‌کردیم به این میزان اختلاس صورت گرفته باشد. بعضی از اطلاعات را وزارت اطلاعات از کیهان مطلع می‌شود چون افراد حزب‌اللهی همه‌جا هستند و اطلاعات را به ما می‌دهند.

وی همچنین عنوان کرد:‌ در عرصه سیاسی نیز تمام مراحل فتنه را پیش‌بینی و اسناد آن را نیز ارائه کردیم. عده‌ای این تهمت را به کیهان می‌زدند که با مطالب منتشر کرده به فتنه دامن زده است اما تمام مراحل فتنه 88 برگرفته از تجربه کودتاهای مخملی در کشورهای دیگر بود و با اندکی مطالعه می‌توانستیم اتفاقاتی که ممکن است در کشور رخ دهد، را پیش‌بینی کنیم. به نظر من مخالفان ما از رو شدن پشت صحنه‌های خود می‌ترسند.

انتهای پیام/4122/4115/ن

http://ana.ir/i/375169
 2 انتصاب جدید در ایدرو و ایمیدرو

2 انتصاب جدید در ایدرو و ایمیدرو

روزانه هزاران هشتگ برای بر هم زدن بازار خودرو ایجاد می‌کنند

روزانه هزاران هشتگ برای بر هم زدن بازار خودرو ایجاد می‌کنند

راه‌حل نجات کشور استفاده از توانمندی‌های جوانان است

راه‌حل نجات کشور استفاده از توانمندی‌های جوانان است

شریعتمداری: با سخت‌کوشی کارگران از تحریم‌ها گذر می‌کنیم

شریعتمداری: با سخت‌کوشی کارگران از تحریم‌ها گذر می‌کنیم

بازار قابل‌ اعتماد برای جذب نقدینگی سرگردان نداریم

بازار قابل‌ اعتماد برای جذب نقدینگی سرگردان نداریم

حجم تولید محصولات و اقلام مصرفی داخل 7 میلیارد دلار شد

حجم تولید محصولات و اقلام مصرفی داخل 7 میلیارد دلار شد

فرهنگ کار و سال رونق تولید

فرهنگ کار و سال رونق تولید

فراگیری مهارت برای جوانان به رونق تولید کمک خواهد کرد

فراگیری مهارت برای جوانان به رونق تولید کمک خواهد کرد

رحمانی: به جوانان اعتماد دارم و به آنان تفویض اختیار می‌کنم

رحمانی: به جوانان اعتماد دارم و به آنان تفویض اختیار می‌کنم

زیان‌ سنگین معادن با مدیریت دولتی

زیان‌ سنگین معادن با مدیریت دولتی

سیاست‌گذار اقتصادی باید نقدینگی را هدایت کند

سیاست‌گذار اقتصادی باید نقدینگی را هدایت کند

بیانیه گام دوم انقلاب برای سال‌ها کار سیاسی دانشجویان راهگشاست

بیانیه گام دوم انقلاب برای سال‌ها کار سیاسی دانشجویان راهگشاست

استاد دانشگاه نباید سکولار و غرب‌زده باشد

استاد دانشگاه نباید سکولار و غرب‌زده باشد

همگام با پیشرفت‌های روز در امور علمی فعالیت می‌کنیم

همگام با پیشرفت‌های روز در امور علمی فعالیت می‌کنیم

لزوم برگزاری تورهای علمی در مراکز پژوهشی کشور

لزوم برگزاری تورهای علمی در مراکز پژوهشی کشور

تشکلی كه در آن مستكبران و جباران همه‌كاره باشند حزب‌الشیطان است

تشکلی كه در آن مستكبران و جباران همه‌كاره باشند حزب‌الشیطان است

مجمع نمایندگان جامعه اسلامی دانشجویان برگزار شد

مجمع نمایندگان جامعه اسلامی دانشجویان برگزار شد

دانشجویان در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب شانه زیر بار دهند

دانشجویان در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب شانه زیر بار دهند

تیر روزنامه‌های اصلاح‌طلب به سنگ خورده است

تیر روزنامه‌های اصلاح‌طلب به سنگ خورده است

قدرت جمهوری اسلامی عنایت حضرت ولی‌عصر(عج) است

قدرت جمهوری اسلامی عنایت حضرت ولی‌عصر(عج) است

چرا غوغاگران به اخبار چمدان و کیف دلارهای آمریکایی هجوم می‌بردند

چرا غوغاگران به اخبار چمدان و کیف دلارهای آمریکایی هجوم می‌بردند

جامعه اسلامی دانشگاه آزاد تبریز به عنوان دفتر فعال انتخاب شد

جامعه اسلامی دانشگاه آزاد تبریز به عنوان دفتر فعال انتخاب شد

برگزاری کارگاه‌های مهارت‌افزای گروه جهادی شهید بلباسی/ رفع مشکل آب شرب در دستور کار قرار گرفت

گروه جهادی دانشجویی حضرت امیر(ع) به مناطق محروم آب انار ایلام اعزام می‌شود

شکایت مشاور میلیونی کنکور از یک دانشجو!

دومین اجلاس سراسری مسئولان کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود

درخواست طلاب از آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی برای خنثی کردن توطئه‌ها

استادی که فساد اخلاقی دارد نباید در دانشگاه حضور داشته باشد

طرح اعتلا و تحول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی با جدیت دنبال می‌شود

پیام مقام معظم رهبری در بین اقشار بسیج تبیین و بررسی می‌شود

بسیج اساتید و رسانه‌ها حرکت‌های جهادی را به گفتمان عمومی تبدیل کنند/ گروه‌های جهادی پرچم‌دار «ما می‌توانیم» هستند

افزایش دانشجوی پزشکی نباید منجر به ورود بچه پولدارها به دانشگاه شود

آیت‌الله جنتی اختلاف بین آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی را حل کند

کودتای 28 مرداد و شروع روابط جهت‌دار بین ایران و آمریکا

فریاد تظلم‌خواهی مسلمانان کشمیر در تهران/ مشق ظلم‌ستیزی دختر 2 ساله

عده‌ای می‌خواهند از طرح افزایش دانشجوی پزشکی سوء استفاده کنند

جای خالی حمایت از آرمان مستضعفین در دستگاه دیپلماسی/ شماره 157 نشریه فتح منتشر شد

مسئولان گروه‌های جهادی را جدی نمی‌گیرند/ کار جهادی باید در زندگی روزمره جریان داشته باشد

برخی به دنبال تحصیل «ژن‌های خوب» در طرح افزایش ظرفیت پزشکی هستند/ قوه قضائیه به رانت پزشکی رسیدگی کند

اجرای نادرست طرح افزایش ظرفیت دانشجویان پزشکی موجب ایجاد رانت می‌شود/ باید جلوی آقازاده‌پروری را گرفت

دولت باید از مردم کشمیر حمایت کند/ سازمان‌های حقوق بشری در برابر جنایت‌ها سکوت کرده‌اند

تعدادی از دانشجویان مقابل دفتر سازمان ملل در تهران تجمع کردند