جمعه  03  خرداد  1398
شنبه , 31 فروردین 1398 ساعت 15:05

بسیج دانشجویی:

احیای وزارت بازرگانی تولید داخلی را به حاشیه می‌برد

بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی دانشگاه تهران در نامه‌ای به لاریجانی نوشت: با احیای وزارت بازرگانی، واردات رواج خواهد یافت و تولید داخلی به حاشیه می‌رود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در نامه‌ای به علی لاریجانی پیرامون احیای وزارت بازرگانی نوشت: با توجه به تصمیم دولت دوازدهم و بعضی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر احیای مجدد وزارت بازرگانی، بر خود وظیفه می‌دانیم که نکاتی را خدمت جنابعالی عرض بنماییم.

در این نامه آمده است: بررسی مبانی علمی و تجارب قبلی تشکیل وزارت بازرگانی نشان می‌دهد، با تشکیل این وزارتخانه به دلیل تفکیک میان بخش‌های یکپارچه تولید و تجارت، واردات رواج خواهد یافت و تولید داخلی به حاشیه می‌رود و این خود ضرر بسیاری را به تولیدکننده داخلی متحمل می‌سازد. به همین منظور نیاز است تا مجلس دلیل مشخصی برای بررسی چنین طرحی که با قوانین و اسناد بالادستی مغایرت دارد ارائه دهد و اعلام کند به چه دلیل در سال رونق تولید به‌جای حمایت از تولید داخلی به دنبال باز کردن درب‌های واردات است.

بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: این تصمیم زمانی در دستور کار قرار می‌گیرد که طبق اعلام اداره کل قوانین مجلس، طرح تشکیل این وزارتخانه مغایر با اصل 75 قانون اساسی، ماده 28 قانون برنامه ششم توسعه، سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و نظام اداری است.

در ادامه آمده است: اما به‌منظور حل مشکلات کنونی معیشت خانوارها پیشنهاد می‌شود مجلس به‌جای تحمیل هزینه‌های کلان اقتصادی به مردم، اقدام به حذف یارانه‌های ارزی کرده و برای افزایش قدرت خرید آنان اقدام به افزایش یارانه نقدی هر فرد از محصل حذف نرخ ارز 4200 تومانی کند. این موضوع نه‌تنها باعث از بین رفتن رانت ارزی می‌شود بلکه باعث کاهش التهابات بازار محصولات اساسی نیز خواهد شد.

بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در پایان تصریح کرد: امید است در سال رونق تولید به بیان حکیمانه پیر جماران حضرت امام خمینی (ره)، مجلس در رأس امور باشد و با اقدامی ارزشمند از رواج یافتن واردات جلوگیری کند که اگر چنین نشود نمایندگان مجلس در سال منتهی به انتخابات باید پاسخگوی نظام و ملت باشند.

انتهای پیام/4107/4126/

http://ana.ir/i/375016
دردسرهای احیای وزارت بازرگانی

دردسرهای احیای وزارت بازرگانی

تجربه چین در جنگ تجاری با آمریکا+فیلم

تجربه چین در جنگ تجاری با آمریکا+فیلم

تشکیل وزارت بازرگانی بازار را در اختیار واردکنندگان قرار می‌دهد

تشکیل وزارت بازرگانی بازار را در اختیار واردکنندگان قرار می‌دهد

2  وزارتخانه بازرگانی و صنایع و معادن بار دیگر تفکیک می‌شوند

2 وزارتخانه بازرگانی و صنایع و معادن بار دیگر تفکیک می‌شوند

چهار مغایرت طرح احیای وزارت بازرگانی با قوانین بالادستی

چهار مغایرت طرح احیای وزارت بازرگانی با قوانین بالادستی

احیایی که مرگ حوزه تجارت دولت را به دنبال دارد

احیایی که مرگ حوزه تجارت دولت را به دنبال دارد

تعداد اخبار امروز گروه : 2 خبر