چهارشنبه  26  تیر  1398
دوشنبه , 26 فروردین 1398 ساعت 11:48

صالح‌پور:

نشست سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان ۲۹ فروردین برگزار می‌شود

دبیر واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: سی‌امین نشست سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان از ۲۹ فروردین تا یکم اردیبهشت ماه امسال برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سیدعلی صالح‌پور صبح امروز در نشست خبری سی‌امین نشست سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، گفت: سی‌امین نشست سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان از ۲۹ فروردین تا ۱ اردیبهشت برگزار خواهد شد.

وی افزود: در آستانه سی‌امین سالگرد تاسیس اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان قرار داریم و برگزاری این نشست سیاسی در آستانه تاسیس این اتحادیه که تلاش کرده است به عنوان یک تشکل سیاسی و دانشجویی انقلابی بدون انحراف فعالیت کند، اهمیت دارد.

دبیر واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ادامه داد: اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان از بدو تاسیس خود در سال 67 همواره تلاش کرده است به اصول و مبانی انقلاب پایبند بوده و رفت‌وآمد افراد تاثیری در جهت‌گیری آن نداشته باشد همانگونه که مقام معظم رهبری نیز دلیل علاقه خود را به این اتحادیه حفظ مسیر انقلابی‌گری جامعه اسلامی دانشجویان با وجود تغییر مسئولین آن و اتفاقات سیاسی کشور عنوان کردند.

صالح‌پور خاطرنشان کرد: نشست سیاسی و بین‌الملل این اتحادیه هر ساله با هدف بررسی مسایل روز سیاسی با حضور نمایندگان دفاتر دانشگاهی این اتحادیه که بالغ بر 80 دفتر می‌شود و به‌عنوان بزرگترین اتحادیه دانشجویی نیز محسوب می‌شود؛ برگزار شده و در این نشست مسئولین ارشد کشور حضور از قوای مختلف حضور دارند.

«جوان پیشرو در مسیر تمدن‌سازی» شعار نشست اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان است

عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اعلام کرد: شعار امسال نشست سیاسی و بین‌الملل این اتحادیه «جوان پیشرو در مسیر تمدن‌سازی» انتخاب شده و در این نشست پیرامون موضوع عدالت و عدالت‌خواهی که در دهه پنجم انقلاب به یکی از محورهای کلیدی تبدیل خواهد شد است؛ در بحث عدالت‌خواهی هر فردی قرائت خود را داشته و از تریبونی که به دست می‌آورد در این حوزه نظرات خود را اعلام می‌کمد اما اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به‌دنبال شناخت و بسط نظرات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در موضوع عدالت‌خواهی است.

وی در تشریح سخنان خود بیان کرد: در این نشست به‌دنبال شناخت تفاوت میان رسواگری و عدالت‌خواهی هستیم و نظرات کارشناسان را در این موضوع بررسی خواهیم کرد تا دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان در برنامه‌های خود موارد طرح شده را دنبال کنند.

صالح‌پور درباره محورهای دیگر نشست اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اظهار کرد: پس از گذشت چند ماه از ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری با تأمل بیشتر پیرامون این بیانیه بحث خواهیم کرد و بررسی وظیفه جوانان در تحقق گام دوم انقلاب از برنامه‌های نشست سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خواهد بود.

دبیر واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ادامه داد: بررسی ابعاد شعار سال یکی دیگر از محورهای نشست پیش‌روی این اتحادیه است؛ در چند سال گذشته شاکله شعارهای سال موضوعات اقتصادی بوده که دلیل آن نیز تحمیل جنگ اقتصادی دشمن علیه ملت ایران است.

وی اضافه کرد: جوانگرایی از تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری است و در این راستا نیز برای تشریح الزامات رونق تولید و سایر موضوعات از حضور مدیران جوان و موفق استفاده خواهد شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلخت نظام مهمان ویژه نشست اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان است

صالح‌پور عنوان کرد: به دلیل اقدام احمقانه ترامپ در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده اسبق سپاه پاسداران مهمان ویژه نشست اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خواهد بود؛ همچنین در ماه‌های گذشته به‌دلیل مطرح شدن نام مجمع تشخیص مصلحت نظام و پررنگ‌تر شدن نقش این نهاد، یکی دیگر از محورهای سخنان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام موضوعات مروبط به مجمع خواهد بود.

عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به دیگر مهمانان نشست این اتحادیه از مجلس شورای اسلامی و سایر نهادها، گفت: چهار نفر از اعضا و دبیران ادوار جامعه اسلامی دانشجویان که اکنون نماینده مجلس شورای اسلامی هستند در این نشست حضور پیدا خواهند کرد همچنین به‌دنبال حضور تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله محمدرضا عارف، هستیم؛ حجت‌الاسلام علی ذوعلم، معاون وزیر آموزش و پرورش رئیس سازمان برنامه‌ریزی درسی به منظور تشریح عملکرد این حوزه، مهرداد بذرپاش، مدیرعامل اسبق سایپا به منظور تشریح الزامات رونق تولید و پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) به منظور تشریح برنامه‌های این نهاد برای کاهش فقر و توانمندسازی مددجویان دیگر مهمانان سی‌امین نشست سیاسی و بین‌المللی جامعه اسلامی دانشجویان خواهند بود.

وی افزود: اکران فیلم سینمایی «زندانی‌ها» با حضور مسعود ده‌نمکی کارگردان این فیلم به همراه تشریح فضای رسانه‌ای و فرهنگی کشور همچنین رونمایی از کتاب وحید یامین‌پور دو برنامه دیگر برنامه‌ریزی شده برای  نشست سیاسی و بین‌المللی جامعه اسلامی دانشجویان است.

انتهای پیام/4107/4115/

http://ana.ir/i/373701
انتخابات کمیسیون تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان برگزار می‌شود

انتخابات کمیسیون تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان برگزار می‌شود

کتاب المکاسب، ممتاز، عالی و کامل است

کتاب المکاسب، ممتاز، عالی و کامل است

دانشجویان از اجزای دیپلماسی فرهنگی هستند

دانشجویان از اجزای دیپلماسی فرهنگی هستند

ترویج سبک زندگی شهدا در قالب مسابقه کتابخوانی

ترویج سبک زندگی شهدا در قالب مسابقه کتابخوانی

جلوگیری از واردات بی‌رویه باعث بهبود اقتصاد کشور است

جلوگیری از واردات بی‌رویه باعث بهبود اقتصاد کشور است

سپاه پاسداران در خط مقدم مبارزه با شیطان بزرگ

سپاه پاسداران در خط مقدم مبارزه با شیطان بزرگ

در آستانه آغاز هفته سراهای دانشجویی خوابگاه 200 نفری تخلیه می‌شود

در آستانه آغاز هفته سراهای دانشجویی خوابگاه 200 نفری تخلیه می‌شود

اقدام علیه سپاه نشانه عصبانیت آمریکا از ناکارآمدی تحریم‌هاست

اقدام علیه سپاه نشانه عصبانیت آمریکا از ناکارآمدی تحریم‌هاست

شعار «نوسازی مشارکت، کارآمدی جمهوریت» حاصل تجربیات دفتر تحکیم وحدت است

فقط با ساخت مسجد دانشگاه اسلامی نمی‌شود/دانشگاه اسلامی پاسخگو باید باشد

رهبری غیر از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نداریم/دشمن درصدد ضربه به جبهه حق است

دومین نشست مسئولان بسیج اساتید کشور برگزار می‌شود

دستگاه دیپلماسی ایران زکزاکی و یارانش را فراموش کرده است

طنین پویش FREEZAKZAKY# در فضای مجازی

ردپای عصر جاهلیت در لایحه تأمین امنیت زنان دیده می‌شود

تعدادی از فعالان دانشجویی مقابل سفارت فنلاند تجمع کردند

ضرورت ورود سریع قوه قضائیه به پرونده کشت و صنعت مغان/ حق عشایر مغان احقاق شود

حدادعادل:  تقوای رهبری مثال‌زدنی است

ماجرای واگذاری ماشین‌سازی تبریز و تخلفات آن چیست؟+فیلم

120 استاد بسیجی دانشگاه‌های کشور قله الوند را فتح کردند

وظیفه دولت‌های اسلامی در حمایت از جنبش نیجریه فراتر از بیانیه‌های کم‌خاصیت است

معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری بسیج دانشجویی کشور منصوب شد

برخی افراد با داشتن تفکر تقی‌زاده به دنبال دشمنی با شورای نگهبان هستند

جایگاه ایران به‌عنوان یک قدرت منطقه‌ای برای جهانیان جذاب است

۱۶۰ نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در روستاهای محروم خدمت‌رسانی می‌کنند

ویژه برنامه «شب مقاومت» با حضور سیدهاشم الحیدری برگزار می‌شود

دانشجویان پا پس نمی‌کشند/چرا فرمانداری مجوز تجمع مقابل سفارت نیجریه را نداد؟

آلاینده‌های پالایشگاه عسلویه اثرات مخربی بر محیط زیست گذاشته است