چهارشنبه  26  تیر  1398
دوشنبه , 26 فروردین 1398 ساعت 10:49

دکتر طهرانچی:

اگر سپاه پاسداران نبود لشکر جاهلی شیاطین در منطقه حاکم می‌شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در همایش «من هم یک سپاهی‌ام» تأکید کرد: سپاهی بودن، پای انقلاب ایستادن است و همه ما ایرانیان یکپارچه سپاهی هستیم.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در همایش بزرگ «من هم یک سپاهی‌ام» که امروز در سالن شهید مطهری سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، با درود به روح حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، گفت: ماه مبارک شعبان با ولادت امام حسین (ع) که کشتی نجات بشریت است، آغاز شده و این روز به‌حق به نام روز پاسدار نام‌گذاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: در چهل‌سالگی انقلاب اسلامی، آمریکا که داعیه رهبری جهان و رهبری تمدن غرب را دارد، برای سیطره کامل در دنیا یک مقابل بیشتر نمی‌بیند و آن هم انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای است.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه این تمدن و حرکتی که حضرت امام خمینی (ره) در ایران پایه‌گذاری کرد، حائز اهمیت است، گفت: در آن مقطع کسی تصور نمی‌کرد که در دنیای جنگ سرد، ایران اسلامی به کشوری تبدیل شود که مستضعفین عالم به آن دل ببندند. انقلابی که اساس نظام جمهوری اسلامی بود و در کنار آن مدل، مردم‌سالاری دینی و جمهوری اسلامی بسیار سریع توانست حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی را پایه‌گذاری کند که این حرکت برای دنیای سلطه‌طلب قابل‌تحمل نیست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: پس‌ازاین حرکت، دانشگاه‌های کشور ما را تحریم کردند و در سال 2005 مجله نیچر به‌صورت کاملاً صریح نوشت که مرجعیت علمی در حال بازسازی و شکل‌گیری دوباره در این کشور است و این بازسازی به رهبری مقام معظم رهبری بر اساس مدل توسعه علمی در حال شکل‌گیری است و جامعه علمی ایران با همه وجود به موفقیت‌ها و دستاوردهای دوره تمدنی خود واقف است. در نهایت، این مقاله تنها راه توقف بازسازی مرجعیت علمی را اعمال تحریم‌ها عنوان می‌کند، بنابراین مدل آن‌ها مقابله با جریان علمی کشورمان شد و برای نخستین بار دانشگاه‌های ایران اسلامی را در لیست تحریم قرار دادند.

وی با اشاره به ملاقاتش با یکی از سفرای کشورهای اروپایی، خاطرنشان کرد: در آن ملاقات تأکید کردم که جامعه اروپا یک بار گالیله را محکوم و محاکمه کرد، اما اروپای امروز جوامع علمی و دانشمندان ایران اسلامی را بدون محاکمه، محکوم به تحریم و قطع ارتباط کرد و حتی دستاوردهای علمی این دانشمندان را نیز در مجلات خود منتشر نمی‌کند.

عضو هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: به‌هرحال جهاد علمی در این کشور شکل گرفت و شهدایی را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرد که جا دارد از شهید پروفسور دکتر علی‌محمدی، شهید پروفسور دکتر مجید شهریاری، شهید رضایی‌نژاد و شهید احمدی‌روشن یاد کنیم. شهید رضایی‌نژاد و شهید احمدی‌روشن دو دانشمند رشدیافته این کشور بودند که می‌توانستند در آینده در جبهه علم کشور تأثیرگذار باشند، هرچند در عمر به‌ظاهر کوتاه‌شان تأثیرات بسیار فراوانی داشتند.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه در عرصه دیگری از علم و در یک جبهه دیگر، یک شهید والامقام به نام شهید طهرانی مقدم نیز داریم، گفت: دانشمندانی در عرصه جهاد علمی در کشور فعالیت می‌کنند که لباس سبز پاسداری به تن دارند و این بسیار حائز اهمیت است. پیشرفت‌های علمی در کشور به جایی رسیده که عرصه را برای دشمنان تنگ کرده، اما در این چهل سال اگر این نظام اسلامی برپا مانده، از دو رکن جدی رهبری و مردم برخوردار است. در میان مردم نیز سبزپوشانی حضور دارند که سبزی این درخت تنومند را ضمانت کرده‌اند.

وی با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود»، گفت: امروز به‌جرئت می‌توانیم بگوییم که اگر سپاه نبود، در منطقه ما امنیت نیز نبود. اگر سپاه نبود، این امکان که منطقه شعار استقلال از سلطه را سر دهد نیز نبود. اگر سپاه نبود، عصبیت جاهلی و لشکر جاهلی شیاطین بر منطقه ما حاکم می‌شد.

امروز باید بگوییم که سپاهی بودن یک منش و روش است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه کشورهای سوریه، لبنان، عراق، یمن و ایران به یقین رسیده‌اند که تروریست کیست، گفت: این مردم می‌دانند که نجات‌دهنده آنان از تروریست، چه نظامی است. امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه به‌عنوان یک نجات‌بخش از تروریست مطرح است.

وی با بیان اینکه در آستانه نیمه شعبان و میلاد بابرکت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) هستیم، گفت: منتظران واقعی باید امید را در دل مستضعفان روشن کنند؛ منتظر هستیم و این انتظار، پاسخی جز اتهامات گزاف از سوی دشمنان ندارد. امروز باید بگوییم که سپاهی بودن یک منش و روش است. سپاهی بودن یعنی پای انقلاب ایستادن، بنابراین مردم ایران اسلامی یکپارچه سپاهی هستند و فرقی نمی‌کند در کسوت استادی دانشگاه، دانشجویی، روحانیت و... باشیم و اگر پای نظام و انقلاب ایستادند، مستوجب اتهام گزاف این‌چنینی است، ما همه سپاهی هستیم.

دکتر طهرانچی در ادامه با اشاره به بازدیدش از منطقه سیل‌زده پلدختر، خاطرنشان کرد: بسیار زیبا بود که در آن منطقه کسانی که خانه‌های خود را از دست داده بودند، می‌گفتند ما قدردان سپاه هستیم، چرا که سپاه پاسداران به داد ما مردم سیل‌زده رسید و امید را در دل‌مان زنده کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه سپاه پاسداران در کشور و منطقه امیدبخش است، گفت: امیدبخشی برای استقلال کشور به‌عنوان یک نکته اساسی مطرح است و بدیهی است که دشمن و نظام سلطه این موضوع را برنمی‌تابد. نظامی که قدرت خود را از کشتار مردم با استفاده از سلاح هسته‌ای به دست آورده و کشتار آدم‌ها برای آن‌ها بسیار ساده است، نمی‌تواند امیدبخشی را تحمل کند. نظام سلطه فقط به دنبال رهبری جهان با ارزش‌های لیبرالی و حاکم کردن تفکر بی‌خدایی در جهان است.

در این چهل سال، عملکرد دشمنان حکایت از آن دارد که ما به صراط ولایت هستیم

وی تأکید کرد: بر این اساس، اگر به سپاه پاسداران تهمت نمی‌زدند، اگر دانشگاه‌های ما را تحریم نمی‌کردند و اگر دانشمندان ما را در جبهه جهاد علمی به شهادت نمی‌رساندند، شک می‌کردیم که از راه خود منحرف شده‌ایم، اما امروز خدا را شاکریم که در این چهل سالی که از نظام و انقلاب اسلامی گذشته، عملکرد دشمنان حکایت از آن دارد که ما به صراط ولایت هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان گفت: امروز آمریکا و تمدن غرب، بداند که جمهوری اسلامی ایران به زعامت رهبر بزرگ خود، داعیه‌دار و حرکت‌کننده به سمت تمدن نوین اسلامی است و کاخ تار عنکبوتی دشمنان را درهم خواهد کوبید.

انتهای پیام/4107/4007/پ

http://ana.ir/i/373669
مدیران باتمام امکانات ازاساتید و دانشجویان محقق و مؤلف حمایت کنند

مدیران باتمام امکانات ازاساتید و دانشجویان محقق و مؤلف حمایت کنند

گام استوار دانشگاه آزاد اسلامی در اعتلای آرمان‌های انقلاب

گام استوار دانشگاه آزاد اسلامی در اعتلای آرمان‌های انقلاب

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از مناطق سیل‌زده بازدید کرد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از مناطق سیل‌زده بازدید کرد

میثاق‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی با سپاه پاسداران امضا شد

میثاق‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی با سپاه پاسداران امضا شد

دانشگاه آزاد می‌تواند نقش مهمی در پیشرفت اهداف انقلاب ایفا کند

دانشگاه آزاد می‌تواند نقش مهمی در پیشرفت اهداف انقلاب ایفا کند

مخالفت با سپاه پاسداران، مخالفت با ملت ایران است

مخالفت با سپاه پاسداران، مخالفت با ملت ایران است

تعامل دانشگاه با جامعه جزو مسئولیت‌های اجتماعی دانشگاه‌ است

تعامل دانشگاه با جامعه جزو مسئولیت‌های اجتماعی دانشگاه‌ است

تولید دستگاه کنترل رطوبت و دما توسط فناوران دانشگاه آزاد رشت

تولید دستگاه کنترل رطوبت و دما توسط فناوران دانشگاه آزاد رشت

فعالیت شبانه‌روزی گروه‌های جهادی پزشکی دانشگاه آزاد در پلدختر

فعالیت شبانه‌روزی گروه‌های جهادی پزشکی دانشگاه آزاد در پلدختر

دانشجویان بسیجی با ماشین‌آلات سنگین به کمک سیل‌زدگان شتافتند

دانشجویان بسیجی با ماشین‌آلات سنگین به کمک سیل‌زدگان شتافتند

طراحی نرم‌افزار حمایت از سیل‌زدگان توسط دانشگاه آزاد هرمزگان

طراحی نرم‌افزار حمایت از سیل‌زدگان توسط دانشگاه آزاد هرمزگان

ضوابط آزمون جامع دوره دکتری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

ضوابط آزمون جامع دوره دکتری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

شعار «نوسازی مشارکت، کارآمدی جمهوریت» حاصل تجربیات دفتر تحکیم وحدت است

فقط با ساخت مسجد دانشگاه اسلامی نمی‌شود/دانشگاه اسلامی پاسخگو باید باشد

رهبری غیر از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نداریم/دشمن درصدد ضربه به جبهه حق است

دومین نشست مسئولان بسیج اساتید کشور برگزار می‌شود

دستگاه دیپلماسی ایران زکزاکی و یارانش را فراموش کرده است

طنین پویش FREEZAKZAKY# در فضای مجازی

ردپای عصر جاهلیت در لایحه تأمین امنیت زنان دیده می‌شود

تعدادی از فعالان دانشجویی مقابل سفارت فنلاند تجمع کردند

ضرورت ورود سریع قوه قضائیه به پرونده کشت و صنعت مغان/ حق عشایر مغان احقاق شود

حدادعادل:  تقوای رهبری مثال‌زدنی است

ماجرای واگذاری ماشین‌سازی تبریز و تخلفات آن چیست؟+فیلم

120 استاد بسیجی دانشگاه‌های کشور قله الوند را فتح کردند

وظیفه دولت‌های اسلامی در حمایت از جنبش نیجریه فراتر از بیانیه‌های کم‌خاصیت است

معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری بسیج دانشجویی کشور منصوب شد

برخی افراد با داشتن تفکر تقی‌زاده به دنبال دشمنی با شورای نگهبان هستند

جایگاه ایران به‌عنوان یک قدرت منطقه‌ای برای جهانیان جذاب است

۱۶۰ نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در روستاهای محروم خدمت‌رسانی می‌کنند

ویژه برنامه «شب مقاومت» با حضور سیدهاشم الحیدری برگزار می‌شود

دانشجویان پا پس نمی‌کشند/چرا فرمانداری مجوز تجمع مقابل سفارت نیجریه را نداد؟

آلاینده‌های پالایشگاه عسلویه اثرات مخربی بر محیط زیست گذاشته است