شنبه  29  دی  1397
شنبه , 22 دی 1397 ساعت 04:45

توئیت‌خوان؛

واکنش‌ دانشجویان به هدیه دفتر تحکیم وحدت به یکی از سران فتنه

هدیه کتاب «فتنه تغلب» توسط اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت به یکی از سران فتنه واکنش‌های مختلفی از سوی دانشجویان داشت.

به گزارش خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشجویی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت با پیوست نامه‌ای، کتاب «فتنه تغلب» را به میرحسین موسوی هدیه داد.

در این نامه که به مناسبت نهمین سالگرد حماسه مهم و بزرگ ملت ایران در نهم دی‌ماه در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران نگاشته شده است، آمده است: حال که بیش از ۹ سال از انتخابات سال ۸۸ گذشته است و‌ ایام ۷۷ سالگی عمر را تجربه می‌کنید، فرصت مناسبی است تا نگاهی به گذشته بیندازید و بر ۸ ماه آشوب آن سال، خون‌های ریخته‌شده، اهانت‌ها به نظام و رهبری، لطمه به سرمایه‌های ملت و جوانان و کارهای بزرگی که کردید بیندیشید.

آری جناب موسوی شما کار بزرگی کردید و چه خوب توصیفی است قول شاعر که می‌گوید: «کار بزرگ خویش را کوچک نپندار، از دوست دشمن ساختن کار کمی نیست». و اما این بار ما با تقدیم هدیه‌ای از سوی دفتر تحکیم وحدت شما را به کاری بزرگ‌تر و جهادی اکبر دعوت می‌نمائیم تا با مرور حادثه‌ها و تلاش‌هایی که برای بازگرداندن شما در آغوش گرم انقلاب شده است بر نفس خود پای گذارید و راه اصلاح گذشته و توبه را در پیش گیرید که در این صورت به راستی سرانجامی نیکو در انتظار شما خواهد بود و بدانید حلاوت عزت در عذرخواهی و توبه بسیار شیرین‌تر از لذت تشجیع دوستان دشمن شادکن می‌باشد، فلذا بدین وسیله شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت تحفه مکتوب «فتنه تغلب» را که آئینه سرنوشت جنابعالی در ایام فتنه است خالصانه خدمت شما تقدیم می‌نماید. امید است موثر افتد.

پس از انتشار این نامه و هدیه دفتر تحکیم وحدت واکنش‌‌هایی از سوی دانشجویان داشت.

صبا قدس، با انتشار پیامی در صفحه توئیتری خود با انتشار عکس نامه دفتر تحکیم و کتاب فتنه تغلب، نوشت:  آری جناب موسوی شما کار بزرگی کردید و چه خوب توصیفی است قول شاعر که می‌گوید: «کار بزرگ خویش را کوچک مپندار، از دوست دشمن ساختن کار کمی نیست».

فاطمه صحرانشین نیز در پیامی که در صفحه شخصی خود نوشت: آری جناب موسوی کار بزرگی کردید و چه خوب توصیفی است قول شاعر که می‌گوید:« کار بزرگ خویش را کوچک مپندار، از دوست دشمن ساختن کار کمی نیست».

در ادامه این پیام اشاره شده است: این بار ما با تقدیم هدیه‌ای از سوی دفتر تحکیم وحدت شما را به کاری بزرگ‌تر دعوت می‌کنیم تا بر نفس خود پای گذارید و راه توبه را در پیش گیرید.

گفتنی است «فتنه تغلب» شامل برخی سخنان منتشرنشده‌ رهبر انقلاب است؛ از جمله در طلیعه‌ کتاب که دیدگاهی کلان به موقعیت نظام اسلامی در برابر نظام سلطه عرضه می‌کند. همچنین روایت‌هایی از برخی سخنان و کنش‌های ایشان را در بر می‌گیرد که دیگران آن‌ها را بیان کردند؛ از جمله حجت‌الاسلام حمید پارسانیا شرحی از جلسه‌ صمیمانه و گفت‌وگوهای صریح تعدادی از فضلای حوزه‌ علمیه با رهبر انقلاب در اواخر تیرماه ۸۸ را ارائه کرده است.

علاوه بر این دو مصاحبه، کتاب حاوی بخشی از خاطرات منتشرنشده‌، علی آقامحمدی است که همراه با گروهی از دوستانش در دو مقطع از سال ۸۸ به رایزنی برای رفع ابهامات و حل مناقشات پرداخته است؛ روندی که هم مورد توافق ارکان نظام مانند رهبر انقلاب و شورای نگهبان و هم مورد حمایت کسانی همچون مرحوم هاشمی رفسنجانی بوده است.

انتهای پیام/4115/ 4122/

 دفتر تحکیم وحدت به یکی از سران فتنه هدیه‌ داد

دفتر تحکیم وحدت به یکی از سران فتنه هدیه‌ داد

پاسخ نویسنده «فتنه تغلب» به حواشی اصحاب فتنه

پاسخ نویسنده «فتنه تغلب» به حواشی اصحاب فتنه

جرم اصلی سران فتنه

جرم اصلی سران فتنه

کتاب «فتنه تغلب» منتشر شد

کتاب «فتنه تغلب» منتشر شد

فتنه تغلب!

فتنه تغلب!

وزیر اطلاعات درباره مسائل کارگران هفت‌تپه شفاف‌سازی کند

کمک به ملت فلسطین، دغدغه دانشجویی مصطفی/ ماجرای دکتری احمدی‌ روشن

تکنوکرات‌‌ها و قومیت‌‌گراها 2 جریان ضدتوسعه‌ای کردستان هستند

اعتراض یک دانشجو به سخنرانی یک‌طرفه معاون اول رئیس‌جمهور

نظامی‌ها کار می‌کنند دیگران روبان‌ها را پاره می‌کنند

ما همه مرضیه هاشمی هستیم

سازمان بازرسی به هزینه‌های جشنواره فیلم فجر رسیدگی کند

بیانیه پایانی انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا+اعضای منتخب

افول از آنچه فکر می‌کنید به شما نزدیکتر است

انقلاب اسلامی با وجود تحریم‌ها در اکثر حوزه‌های علمی پیشتاز است

انقلاب اسلامی با وجود تحریم‌ها در اکثر حوزه‌های علمی پیشتاز است

ما همه مرضیه هاشمی هستیم

بیانیه پایانی انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا+اعضای منتخب

مدافعان حقوق زنان برای سلب آزادی مرضیه هاشمی ندای اعتراض سر دهند

تشکل انقلابی باید کمکی به «سير الی‌الله» کند

سه شرط تشکل انقلابی در تراز جمهوری اسلامی از منظر شهید بهشتی

تشکل انقلابی باید پاسدار ارزش‌ها باشد نه نگهبان خود!

قرارگاه راهیان نور برای خادمی رسانه فراخوان داد

حقوق بشر آمریکایی فقط به نفع جاسوس‌ها تلاش می‌کند

خبر رفتار وحشیانه پلیس آمریکا را به شیفتگان غرب نشان دهید