پنجشنبه  02  خرداد  1398
سه شنبه , 13 آذر 1397 ساعت 20:22

عرب سرخی خطاب به روحانی:

اعضای کابینه مسئولیت تصمیماتشان را نمی‌پذیرند/ شفافیت عنصری گمشده

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان گفت: اعضای کابینه مسئولیت تصمیماتشان را نمی‌پذیرند تا جایی که حتی خود را بی‌اختیار در انتخاب منشی می‌دانند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان بعدازظهر امروز در مراسم گرامی‌داشت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی سمنان و در حضور رئیس جمهور گفت: با تشکر از فرصت قرار داده شده در اختیار دانشجویان، اکنون که در آستانه روز دانشجو و در ششمین سال از دولتتان هستیم به نمایندگی از یکی از بزرگ‌ترین تشکل‌ های دانشجویی کشور، نکاتی را از باب امر به معروف و نهی از منکر عرض می‌کنم.

عرب سرخی تصریح کرد: گرچه ناکارآمدی کنونی دولت قابل پیش بینی بود، اما گویا هنوز هم اراده‌ای برای رفع مشکلات کشور ندارید. اینکه پس از سال‌ها نشستن بر کرسی ریاست قوه مجریه شما را به مسئولیت پذیری و پاسخگویی دعوت کنیم عجیب به نظر می‌رسد. اما تجربه ناپذیری دولت، ما را بر آن داشت تا وظایف و وعده‌ها را یادآوری کنیم چرا که دولت شما فقط دولت حرف است که نه توانی دارد و نه ایده‌ای.

 این فعال دانشجویی یادآور شد: یادتان هست که گفتید تقویت نظام و اسلام به این است که هر کسی کار خود را انجام دهد؟ قهرمان دیپلماسی شما با ساده‌اندیشی در محافل بین‌المللی پولشویی گسترده در کشور را مطرح می‌کند! در نهایت بعد از نامه‌ای 12 صفحه‌ای به بی سند بودن حرف خود اذعان می‌کند. در این شرایط اقتصادی که نیاز به یک دیپلماسی فعال داریم یحتمل پولشویی گسترده را دستگاه وزارت خارجه باید اثبات کند و سفیر هند و چین و یا رویکرد به منطقه را قوه قضاییه. چرا باید در این شرایط چنین سخنی را بفرمایند؟

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان افزود: یادتان هست که گفتید از بستن دهان منتقدان و رقیبان به خدا پناه می‌برم؟ وزیر شما که دانشجویان منتقد را بدتر از تکفیری و فرقانی می‌داند، جواب درد مردم را با «خودت بمال!» می‌دهد یا جای تلاش در افزایش سطح درمان کشور مخصوصأ برای اقشار ضعیف از به‌صرفه نبودن هزینه برای جان بیماران خاص صحبت می‌کند. وضعیت فعلی طرح سلامت با توجه به هزینه‌های آن و تقریبا بی‌ثمر بودنش خود گواه بسیاری از حرف‌ها است!

عرب سرخی ادامه داد: یادتان هست که گفتید وظیفه اصلی دولت، خدمت بی‌منت به مردم است؟ در این سال‌ها آجر روی آجر یک خانه نگذاشتید! حتی در طرح خیالی مسکن اجتماعی خودتان! دست آخر هم وزیر مسکنی که برند کابینه‌تان بود و به او افتخار می‌کردید نامه‌ای نوشت و سیاست‌های شما را به چالش کشیده و رفت!

نماینده انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان گفت: یادتان هست که گفتید که وزیری می‌خواهیم که بتواند میلیاردها دلار سرمایه خارجی را وارد کشور کند؟ دیگر برند کابینه ژنرال نفتی شما، کسی که مدعی بود شرکت‌هایی مانند توتال تحت تأثیر تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا از ایران خارج نخواهند شد، چه پاسخی برای وعده نادرست خود دارد؟ این وزیر شما زیان‌دهنده روزگار شده است. از کرسنت تا جمع‌آوری کارت‌های سوخت. کار سوختی که بی‌هیچ دلیلی حذف شد و اکنون در صدد احیا آن هستید.

وی ادامه داد: یادتان هست که گفتید جوانان باید سریع‌تر وارد مدیریت شوند؟ وزیر صنعتی که با ناکارآمدی و مسئولیت ناپذیری با کارنامهه‍ای خالی استعفا می‌دهد، بلافاصله در وزارت خانه مهم دیگری به کار گرفته می‌شود. آن هم وزیری که درست هنگامه التهاب بازار ارز در مجموعه تحت مدیریتش 5000 خودرو با رانت و فساد وارد کشور می‌شود. به راستی شما به جوانگرایی و گردش‌نخبگان در کشور اعتقاد دارید؟

عرب سرخی تصریح کرد: جناب آقای روحانی، دلار به چند برابر قیمت افزایش پیدا می‌کند. مشکل کجاست؟ یادتان هست، خودتان گفتید «عدم مشورت، خودشیفتگی و عدم استفاده از ابزار علمی برای اداره کشور!» همان دلاری که گفتید نگرانش نباشید! همین امر باعث شد سفره مردم کوچکتر و به گواه آمارها قدرت خرید نصف شد. ارزش پول ملی در کمتر از یک ماه به یک سوم کاهش می‌یابد و در خود موج عظیمی از مشکلات معیشتی و فشار روحی و روانی و تلاطم اقتصادی را به همراه می‌آورد.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت شفافیت گفت:  جناب آقای روحانی، عنصر گمشده دیگر دولت شفافیت است. از مجموع 1225 دستگاه و نهاد دولت تنها 514 دستگاه به سامانه انتشار آزاد اطلاعات پیوسته‌اند. از سویی دیگر پافشاری شما بر پیوستن به گروه اقدام ویژه مالی یا همان  FATF نشان‌دهنده تناقضاتی در دولت است. شفافیت در برابر چه کسی؟ مردم یا بیگانگان؟ یادتان هست که گفتید در روز اجرای توافق تمامی تحریم‌ها به طور کامل لغو خواهد شد و نه تعلیق؟ برجام جوان مرگ شد اما هنوز از سر تابوت آن بلند نشده‌اید.

وی تصریح کرد: جناب آقای روحانی، چه فکر می‌کردیم و چه شد! شما برخلاف مسیر آرمانی جمهوری اسلامی دست دوستی به سوی آمریکا دراز کردید تا مشکلات کشور را برایتان رفع کنند؛ شما از جیب ملت هزینه سنگینی برای آزمون و خطا در سیاست خارجی پرداخت کردید و چیزی عاید کشور نشد. با این حال هنوز هم دست از این ساده‌اندیشی خطرناک و پرهزینه برنداشته‌اید و می‌خواهید مشکل مردم را با معاهده پاریس و CFT  یا با توقف برای انتخابات آمریکا رفع کنید!

عرب سرخی گفت: شرایط به گونه‌ای است که دولت دوازدهم، دولتی تنهاست! اعضای کابینه مسئولیت تصمیماتشان را نمی‌پذیرند تا جایی که حتی خود را بی‌اختیار در انتخاب منشی خود می‌دانند یا حتی دوستان و همراهان سابقتان که خود را تضمین شما می‌دانستند، از شما عبور کرده‌اند و کارنامه دولت را یک فاجعه تاریخی می‌خوانند و برخلاف ما منتقدان بی‌شناسنامه آن شناسنامه‌داران می‌گویند: «رذیلانه‌ترین دروغ آن است که بگوییم تورم 40 درصدی امروز حاصل تحریم است.»  جریانات اصلاح‌طلب از اینکه در پیوند با شما آینده سیاسی خود را تباه کرده‌اند، پشیمان‌اند. ما که جزو پروژه عبور و مرور نبوده و نخواهیم بود در این شرایط آمده‌ایم تا خلا یک منتقد منصف را پر کنیم و از شما در خواست کنیم که از اندک فرصت باقی مانده بهره ببرید و برای حل مشکلات کشور به جوانان و اندوخته‌های داخلی، تکیه کنید.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان در پایان اظهار کرد: حاصل این تکیه کردن نتیجه‌ای چون سال‌های دفاع مقدس و پیشرفت‌های ما در فناوری نوین را دارد. دست خود را از دست‌های چدنی استکبار جدا کرده و دست خود را در دست‌های پر توان و نیرومند جوانان به نمایندگی از مردم بگذارید. امید است که با تغییر رویه ثابت خود گره‌ای از مشکلات باز کنید و گرنه آش همین است و کاسه همین کاسه.

انتهای پیام/4060/4084/

http://ana.ir/i/331505
سخنرانی رئیس‌جمهور به مناسبت روز دانشجو در سمنان

سخنرانی رئیس‌جمهور به مناسبت روز دانشجو در سمنان

جشنواره فیلم مقاومت  در سایه جهت‌گیری‌های سیاسی دیده نشد

جشنواره فیلم مقاومت در سایه جهت‌گیری‌های سیاسی دیده نشد

مقابله با جرثومه افسادطلبان، اولویت اول دانشجویان انقلابی

مقابله با جرثومه افسادطلبان، اولویت اول دانشجویان انقلابی

برگزاری دومین نشست شورای عمومی اتحادیه مستقل

برگزاری دومین نشست شورای عمومی اتحادیه مستقل

دولت غائب اصلی ده‌ ونک/ برخی به جای حل مشکل آتش‌بیار معرکه‌اند

دولت غائب اصلی ده‌ ونک/ برخی به جای حل مشکل آتش‌بیار معرکه‌اند

ارتباط دانشگاه با جامعه و بدنه مردم بسیار کمرنگ شده است

ارتباط دانشگاه با جامعه و بدنه مردم بسیار کمرنگ شده است

برخورد سلیقه‌ای با توزیع عادلانه یارانه انرژی خطایی نابخشودنی است

برخورد سلیقه‌ای با توزیع عادلانه یارانه انرژی خطایی نابخشودنی است

همایش اقتصادی مرگ تدریجی یک رویا برگزار می‌شود

همایش اقتصادی مرگ تدریجی یک رویا برگزار می‌شود

نشست جریان‌شناسی سیاسی تاریخ انقلاب برگزار می‌شود

نشست جریان‌شناسی سیاسی تاریخ انقلاب برگزار می‌شود

تندیس اتحادیه مستقل به برترین اثر حوزه شفافیت اقتصادی اهدا می‌شود

تندیس اتحادیه مستقل به برترین اثر حوزه شفافیت اقتصادی اهدا می‌شود

تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر