چهارشنبه  02  مرداد  1398
پنجشنبه , 17 آبان 1397 ساعت 00:45

محسن اکبری‌پور*

چرا از روی پرچم آمریکا رد می‌شویم

مردم آمریکا نیز پرچم کشور خودشان را نماد ملت و هویت خودشان نمی‌دانند بلکه نماد سیاست‌های لیبرالی و مستکبرانه دولتشان می‌دانند.

گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حتماً در تظاهرات و تجمعات دیده‌اید که پرچم آمریکا را آتش می‌زنند و یا از روی پرچم آن عبور می‌کنند و در مقابل افرادی نظرشان این است که راه رفتن از روی پرچم کشور توهین به ملت آن کشور است و با راه رفتن از روی پرچم چیزی درست نمی‌شود.

در پاسخ می‌توان گفت راه رفتن از روی پرچم یک نقشه راه است، همان‌گونه که امام خمینی(ره) فرمودند: «ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم.» البته سایر ملت‌هایی که توسط آمریکا مورد ظلم قرار گرفته‌اند نیز در تظاهرات ضد استکباری خودشان پرچم آمریکا را آتش می‌زنند و این پرچم را نماد سیاست‌های خصمانه آمریکا می‌دانند.

جالب است بدانید مردم آمریکا نیز پرچم کشور خودشان را نماد ملت و هویت خودشان نمی‌دانند بلکه نماد سیاست‌های لیبرالی و مستکبرانه دولتشان می‌دانند و تأییدکننده این حرف سوزاندن پرچم آمریکا توسط ملت خودشان، چند سال پیش در اعتراضات وال استریت آمریکا بود و حتی همین ملت پس از انتخاب ترامپ به‌عنوان رئیس جمهور،در اعتراضات خیابانی، پرچم آمریکا را آتش زدند.

وقتی از روی پرچم آمریکا رد می‌شویم توقع نابودی آمریکا را نداریم بلکه می‌خواهیم این نکته یادآوری شود که ما می‌توانیم در مسائل نظامی، علمی، اقتصادی، پزشکی، هسته‌ای و... از تمام دست‌اندازی‌های آمریکا به‌عنوان یک فرصت استفاده و پیشرفت کرده و آمریکا را زیر پا بگذاریم.

چند نمونه از همین خودباوری و زیر پا قرار دادن آمریکا توسط جوانان ما بود توجه کنید:

1. در زمان شاه هزینه‌های زیادی صرف خرید جنگنده‌ها شد و پس از انقلاب، نه تنها آمریکا جنگنده‌ها را تحویل نداد بلکه تمام پول‌های پرداخت شده را بلوکه کرد؛ اما با اتکا به توان جوانان ایرانی باعث شد که چند روز پیش وزارت دفاع جنگنده کوثر را به تولید انبوه رساند.

2.در جنگ تحمیلی، ایران حتی توانایی خرید موشک کوتاه‌برد هم نداشت اما اکنون به همت دانشمندان موشک‌های دقیق زن و بابرد 3 هزارکیلومتر هم تولید می‌شود.

3. وقتی داروهای کمیاب توسط آمریکا برای ملت ایران تحریم شد، متخصصان ایرانی آمریکا را زیر پا گذاشته و به تکنولوژی ساخت بسیاری از آنها دست پیدا کردند.

4. زمانی که آمریکا و روسیه با واردات اورانیوم غنی شده 20 درصد به کشورمان مخالفت کردند، دانشمندان ما قدرت‌های شرق و غرب را زیر پا گذاشتند و خودشان به غنی سازی 20درصد و سانتریفیوژهای نسل هفت و هشت دست پیدا کردند.

5.زمانی که RQ-170 آمریکا به مرزهای ما تجاوز کرد نه تنها سیستم هدایت پیچیده آن توسط پدافند هوایی ایران هک شد بلکه به تولید انبوه از راه مهندسی معکوس نیز رسید.

در تمام اینها ملت ما، آمریکا را زیر پا قرار داد و بر روی پای خود ایستاد. پس این جمله و این حرکت تسویه حساب و عقده‌گشایی کورکورانه نیست بلکه هدف و نقشه راه است که بدانیم «ما می‌توانیم» در زمینه‌هایی که امروز بسیار برای مردم مشکل‌آفرین است این راه را ادامه داده و موفق شویم.

دبیر واحد سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان

انتهای پیام/4007

http://ana.ir/i/323869
18/08/1397 10:38:34 ق.ظ
احسنت.این صحبت الان خیلی مورد نیازه.همش مسخره میکنندو میگن شما با راه رفتن از پرچم عجز خودتون رو نشون میدید.ممنون که این متنو دادید
17/08/1397 02:52:16 ق.ظ
هیچ انسان عاقل و متمدنی به پرچم هیچ کشوری توهین نمی‌کند ۰ آیا شما دوست دارید که ملتهای دیگر از روی پرچم ایران رد شوند و به آن بی‌حرمتی بکنند ؟

گروه‌های جهادی باید مانع از بین رفتن سرمایه ملی شوند

دال مرکزی هسته‌های مقاومت باید تمرکز روی حل مسائل کشور باشد

دولت نیجریه باید به وضعیت شیخ زکزاکی رسیدگی کند

حسن عباسی: دولت پیرها کنار خواهد رفت

نسخه موبایل سایت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان امروز رونمایی شد

صفر تا صد مدیریت یک مجله را یاد بگیرید

شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد/ برابری دیه زن و مرد ایراد شرعی دارد

دولت عزم جدی برای اصلاح خصوصی‌سازی ندارد

سردار سلیمانی: وظیفه بسیج امت‌سازی در راستای بیانیه گام دوم انقلاب است

کوبیدن حامی FATF بر طبل ادعاهای تکراری!

آوینی پاسبان رویای انقلاب/ماجرای دیدار یامین‌پور با رائفی‌پور و جبرئیلی چه بود؟

صداوسیما در مقابل فشارهای دولت مقاومت کند

توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران پاسخی محکم بر اقدامات خصمانه آن‌ها بود

راهیان نور از تحریف وقایع ارزشمند کشور جلوگیری می‌کند

سازمان خصوصی‌سازی به‌جای منافع ملی به فکر جیب آقازاده‌ها است

اردوی راهیان نور غرب از 5 مردادماه آغاز می‌شود

اردوی راهیان نور از تأثیرگذارترین برنامه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها است

تجمع دانشجویان در اعتراض به خصوصی‌سازی مقابل پاستور+ عکس

روش‌شناسی تفسیر متن به متن در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی منتشر شد

تفاوت و شباهت‌های مذاکرات قطعنامه 598 و مذاکرات برجام