1563622
پنجشنبه  24  آبان  1397
پنجشنبه , 17 آبان 1397 ساعت 00:45

محسن اکبری‌پور*

چرا از روی پرچم آمریکا رد می‌شویم

مردم آمریکا نیز پرچم کشور خودشان را نماد ملت و هویت خودشان نمی‌دانند بلکه نماد سیاست‌های لیبرالی و مستکبرانه دولتشان می‌دانند.

گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حتماً در تظاهرات و تجمعات دیده‌اید که پرچم آمریکا را آتش می‌زنند و یا از روی پرچم آن عبور می‌کنند و در مقابل افرادی نظرشان این است که راه رفتن از روی پرچم کشور توهین به ملت آن کشور است و با راه رفتن از روی پرچم چیزی درست نمی‌شود.

در پاسخ می‌توان گفت راه رفتن از روی پرچم یک نقشه راه است، همان‌گونه که امام خمینی(ره) فرمودند: «ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم.» البته سایر ملت‌هایی که توسط آمریکا مورد ظلم قرار گرفته‌اند نیز در تظاهرات ضد استکباری خودشان پرچم آمریکا را آتش می‌زنند و این پرچم را نماد سیاست‌های خصمانه آمریکا می‌دانند.

جالب است بدانید مردم آمریکا نیز پرچم کشور خودشان را نماد ملت و هویت خودشان نمی‌دانند بلکه نماد سیاست‌های لیبرالی و مستکبرانه دولتشان می‌دانند و تأییدکننده این حرف سوزاندن پرچم آمریکا توسط ملت خودشان، چند سال پیش در اعتراضات وال استریت آمریکا بود و حتی همین ملت پس از انتخاب ترامپ به‌عنوان رئیس جمهور،در اعتراضات خیابانی، پرچم آمریکا را آتش زدند.

وقتی از روی پرچم آمریکا رد می‌شویم توقع نابودی آمریکا را نداریم بلکه می‌خواهیم این نکته یادآوری شود که ما می‌توانیم در مسائل نظامی، علمی، اقتصادی، پزشکی، هسته‌ای و... از تمام دست‌اندازی‌های آمریکا به‌عنوان یک فرصت استفاده و پیشرفت کرده و آمریکا را زیر پا بگذاریم.

چند نمونه از همین خودباوری و زیر پا قرار دادن آمریکا توسط جوانان ما بود توجه کنید:

1. در زمان شاه هزینه‌های زیادی صرف خرید جنگنده‌ها شد و پس از انقلاب، نه تنها آمریکا جنگنده‌ها را تحویل نداد بلکه تمام پول‌های پرداخت شده را بلوکه کرد؛ اما با اتکا به توان جوانان ایرانی باعث شد که چند روز پیش وزارت دفاع جنگنده کوثر را به تولید انبوه رساند.

2.در جنگ تحمیلی، ایران حتی توانایی خرید موشک کوتاه‌برد هم نداشت اما اکنون به همت دانشمندان موشک‌های دقیق زن و بابرد 3 هزارکیلومتر هم تولید می‌شود.

3. وقتی داروهای کمیاب توسط آمریکا برای ملت ایران تحریم شد، متخصصان ایرانی آمریکا را زیر پا گذاشته و به تکنولوژی ساخت بسیاری از آنها دست پیدا کردند.

4. زمانی که آمریکا و روسیه با واردات اورانیوم غنی شده 20 درصد به کشورمان مخالفت کردند، دانشمندان ما قدرت‌های شرق و غرب را زیر پا گذاشتند و خودشان به غنی سازی 20درصد و سانتریفیوژهای نسل هفت و هشت دست پیدا کردند.

5.زمانی که RQ-170 آمریکا به مرزهای ما تجاوز کرد نه تنها سیستم هدایت پیچیده آن توسط پدافند هوایی ایران هک شد بلکه به تولید انبوه از راه مهندسی معکوس نیز رسید.

در تمام اینها ملت ما، آمریکا را زیر پا قرار داد و بر روی پای خود ایستاد. پس این جمله و این حرکت تسویه حساب و عقده‌گشایی کورکورانه نیست بلکه هدف و نقشه راه است که بدانیم «ما می‌توانیم» در زمینه‌هایی که امروز بسیار برای مردم مشکل‌آفرین است این راه را ادامه داده و موفق شویم.

دبیر واحد سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان

انتهای پیام/4007

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

18/08/1397 10:38:34 ق.ظ
احسنت.این صحبت الان خیلی مورد نیازه.همش مسخره میکنندو میگن شما با راه رفتن از پرچم عجز خودتون رو نشون میدید.ممنون که این متنو دادید
17/08/1397 02:52:16 ق.ظ
هیچ انسان عاقل و متمدنی به پرچم هیچ کشوری توهین نمی‌کند ۰ آیا شما دوست دارید که ملتهای دیگر از روی پرچم ایران رد شوند و به آن بی‌حرمتی بکنند ؟

انجمن اسلامی دانشگاه الزهرا(س)؛ صفر تا صد ماجرای ده‌ ونک

سردیس آخوندی به بهشت می‌رود!

استاندار سیستان‌وبلوچستان باید طعم فقر و محرومیت را چشیده باشد

مرگ بر آمریکا یک شعار منطقی است/ ایران جزو 4 کشور قدرتمند دنیا

استیضاح ظریف در صورت عدم معرفی متهمان پولشویی

آقای ظریف! در آن سوی مرزها برای اظهاراتتان سوت و کف می‌زنند

رباهای بی‌بانک!

تناقض‌ رفتار آخوندی در مسکن مهر

دومین اجلاس اتحادیه‌های دانشجویی دانشگاه آزاد برگزار می‌شود

شورای شهر معیارهای سیاسی را در انتخاب شهردار کنار بگذارد

انجمن اسلامی دانشگاه الزهرا(س)؛ صفر تا صد ماجرای ده‌ ونک

مرگ بر آمریکا یک شعار منطقی است/ ایران جزو 4 کشور قدرتمند دنیا

شهردار شدن آخوندی به دوقطبی فقیر-ثروتمند دامن می‌زند

مناظره بررسی رابطه 40 ساله ایران و آمریکا برگزار می‌شود

ویژه برنامه بررسی ابعاد استکبار جهانی در دانشگاه شهید بهشتی

شورای شهر معیارهای سیاسی را در انتخاب شهردار کنار بگذارد

جریان‌های غرب‌گرا در کشور، آمریکا را منجی دنیا نشان می‌دهند

تبیین مفهوم استکبار کارویژه جنبش دانشجویی است

استکبار و سلطه‌جویی در ساختار سیاسی آمریکاست

تناقض‌ رفتار آخوندی در مسکن مهر

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان