چهارشنبه  29  خرداد  1398
يكشنبه , 08 مهر 1397 ساعت 12:03

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی:

FATF تأثیری در حل مشکلات پولی و بانکی کشور ندارد

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب FATF، مشکلات پولی و بانکی کشور حل نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، جواد کریمی قدوسی صبح امروز با حضور در جمع دانشجویان معترض به FATF در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: لایحه پیوستن به منع مالی تروریسم، دوم مهرماه، مجدداً در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بررسی شد. در این جلسه نمایندگانی از بانک مرکزی، وزارت امور خارجه، وزارت اطلاعات، وزارت اقتصاد و دارایی، سپاه پاسداران و سایر کارشناسان حضور داشتند.

وی افزود: کارشناسان این نهادها اعلام نظر کرده‌اند، نظراتشان ثبت شده و موجود است. همه به‌اتفاق گفتند اگر این کنوانسیون هم تصویب شود، مشکلات پولی و بانکی کشور حل نخواهد شد و فقط می‌توان جلوی بدتر شدن آن را گرفت.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مهم‌ترین اظهار نظر در این جلسه از طرف نماینده وزیر امور خارجه بود. نماینده وزارت امورخارجه در این جلسه گفت که حل مشکلات پولی و بانکی کشور در گرو چهار عمل اصلی است؛ برجام و FATF را انجام داده‌‌ایم، اما دو اقدام دیگر باید انجام شود تا مشکلات بانکی برطرف شود. یکی کاهش توان دفاعی و موشکی و نفوذ منطقه‌ای کشور و دیگری عدم حمایت از جریان مقاومت است.

کریمی قدوسی اظهار کرد: همه آرمان‌های انقلاب و نظام در دفاع از حریم  اسلام و مسلمین تجمیع شده و در حال رسیدن به نتایج مثبت است.  بنابراین از نظر ما اصرار بر تصویب این کنوانسیون در مجلس شورای اسلامی بیهوده است. 

تصویب FATF هدیه‌ای به دشمن است

وی با بیان اینکه نمی‌گوییم کسانی که به این طرح رأی مثبت‌ می‌دهند خائن هستند؛ اما قطعاً عملشان خائنانه است، گفت: به این دلیل خیانت است چون دشمن از ما خواسته این طرح را تصویب کنیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصویب این طرح را نوعی حماقت دانست و خاطرنشان کرد: بعد از برجام قرار بود تحریم‌ها لغو شود، اما نه‌تنها گشایشی ایجاد نشد بلکه آنچه که از گذشته در اختیار داشتیم نیز تهدید شد. در چنین شرایطی تصویب FATF هدیه‌ای به دشمن است.

کریمی قدوسی ادامه داد: نتیجه و سرنوشت این اقدام تاریخ‌ساز به دست نمایندگان ملت است و تقاضا می‌کنم مردم ایران در شهرستان‌ها با نمایندگانشان ارتباط بگیرند. به‌ویژه جوانان و دانشجویانی که اهل منطق هستند سراغ نمایندگان بروند و از آنها مطالبه کنند.

وی در پایان گفت: FATF امروز در دستور شماره دو مجلس است و حداکثر تا دو هفته دیگر در دستور کار قرار می‌گیرد؛ از مردم تقاضا داریم با نمایندگانشان تماس بگیرند و با آنها منطقی بحث کنند. مجلس به مدد خون شهدا اجازه نخواهد داد این لکه ننگ بر دامان انقلاب اسلامی بنشیند.

انتهای پیام/4007/پ

http://ana.ir/i/314454
FATF  آغشته به مسائل سیاسی است

FATF آغشته به مسائل سیاسی است

تشکیل زنجیره انسانی در اعتراض به FATF مقابل مجلس/ نمایندگان در جمع دانشجویان چه گفتند؟

تشکیل زنجیره انسانی در اعتراض به FATF مقابل مجلس/ نمایندگان در جمع دانشجویان چه گفتند؟

جمع‌آوری طوماری از امضای دانشجویان در مخالفت با fatf

جمع‌آوری طوماری از امضای دانشجویان در مخالفت با fatf

دعوت از علی لاریجانی برای مناظره درباره fatf

دعوت از علی لاریجانی برای مناظره درباره fatf

تعداد اخبار امروز گروه : 4 خبر