35119
جمعه  27  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

يكشنبه , 14 مرداد 1397 ساعت 14:02

مدیر دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی:

پرداخت بیش از ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی

مدیر دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: در سال تحصیلی گذشته بیش از ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب انواع مختلف وام دانشجویی به دانشجویان دانشگاه پرداخت شده است .

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی، اسماعیل گلی اظهار کرد: با تامین اعتبارات لازم برای پرداخت وام‌های دانشجویی و تلاش همکاران اداره رفاه دانشجویی دانشگاه در سال گذشته به ۳ هزار و ۲۳۷ نفر، وام دانشجویی به مبلغ بیش از ۴۹ میلیارد ریال پرداخت شده است که از نظر مبلغ پرداختی نسبت به سال تحصیلی گذشته ۱۹ درصد و نسبت به سال تحصیلی ۹۵-۱۳۹۴، ۱۵۰ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: وام ضروری و وام ویژه دکتری به ترتیب با ۷۸/۱۶ و ۳۰/۱۳ میلیارد ریال (به ترتیب ۳۴ و ۲۷ درصد) بیشترین میزان مبلغ پرداخت شده را به خود اختصاص داده است.

مدیر دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به پرداخت بیش از بیست نوع وام شامل وام تحصیلی، ویژه دکتری، وام ضروری، شهریه، ازدواج، مسکن، تغذیه، ویژه پایان­‌نامه، زیارت عتبات، دانش هسته‌­ای و غیره از سوی اداره رفاه دانشجویی دانشگاه گفت: ثبت‌نام وام‌های دانشجویی در نیمسال اول از مهر و در نیمسال دوم از بهمن بر اساس زمان­‌بندی ابلاغی از سوی صندوق رفاه شروع خواهد شد.

گلی از پرداخت هر سه ماه یکبار وام ویژه به دانشجویان دکتری به مبلغ ۱۸ میلیون ریال (از طریق صندوق) و ۲۱ میلیون ریال برای دریافت‌کنندگان وام از طریق بانک توسعه تعاون خبر داد و افزود: وام ضروری ویژه دکتری برای هر دانشجو یکبار و به مبلغ ۳۰ میلیون ریال در طول مقطع تحصیلی پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه پرداخت وام ضروری تا سقف ۶ میلیون ریال برای دانشجویان کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد پرداخت می‌شود، تصریح کرد: در مجموع امسال ۳ هزار و ۲۳۷ دانشجو از مقاطع مختلف تحصیلی متقاضی دریافت وام بودند که خوشبختانه با برنامه‌ریزی صورت گرفته به محض دریافت مدارک متقاضیان اقدام لازم درباره ثبت اطلاعات و تایید آنها انجام و مدارک در حداقل زمان لازم به صندوق رفاه ارسال شد تا در کوتاه‌­ترین زمان ممکن فرآیند پرداخت وام از سوی صندوق رفاه آغاز شود.

مدیر دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی افزود: خوشبختانه با همکاری خوب و تلاش موثر کارکنان اداره رفاه دانشجویی مدیریت دانشجویی، دانشگاه محقق اردبیلی جزو دانشگاه‌­های پیشرو در جذب اعتبارات و واریز مبالغ وام به حساب دانشجویان بوده و محدودیتی در زمینه پرداخت وام به دانشجویان نداشتیم.

وی همچنین با اشاره به کمک همکاران خیر در عملکرد صندوق قرض‌الحسنه دانشجویی گفت: در سال گذشته یک میلیارد و ۳۴۷ میلیون ریال به صورت کمک بلاعوض و وام قرض‌الحسنه به بیش از هزار نفر از دانشجویان نیازمند پرداخت شده است که نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/4040

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

حضور روحانی در دانشگاه تهران فضا را امنیتی کرد

نقش تأثیرگذار حشدالشعبی در پساداعش/ روایتی از چینش سیاسی عراق پس از انتخابات

بعد از گفتن ۳۰ ویژگی خود، سمت روابط عاطفی بروید

خدمت‌رسانی 3 موکب دانشجویی در ایام اربعین

برگزاری اردوهای آخر هفته‌ای جهادی در مناطق حاشیه شهر

رئیس‌جمهوری در دانشگاه تهران باید شنونده می‌شد نه گوینده

دولت، نمایندگان مجلس را دور می‌زند/ گفتاردرمانی روحانی به جای حل مشکلات کشور

برگزاری دوره‌‌ آشنایی دانشجویان با فضای فرهنگی عراق/ برپایی موکب دانشجویی

۵۰ درصد افراد در ازدواج سفید اصلا قصد ازدواج ندارند‌

دولت با تشکل‌های دانشجویی وارد فضای گفتگو شود/ استفاده از ظرفیت نخبگان برای رفع مشکلات کشور

دعوت از یک نماينده مجلس برای شركت در مناظره

عزم جدی دانشگاهیان برای تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

مردم باید تاوان تجربه‌های ناموفق دولتمردان را پس دهند

نظارتی بر حوزه تعلیم‌وتربیت غیررسمی وجود ندارد

دیدار اعضای جامعه اسلامی دانشجویان کشور با رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها

حضور روحانی در دانشگاه تهران فضا را امنیتی کرد

نمایندگان موافق شفافیت مالی، در برابر ملت شفاف باشند

اولین دوره اردوی جامعه‌گردی برگزار می‌شود

دولت، نمایندگان مجلس را دور می‌زند/ گفتاردرمانی روحانی به جای حل مشکلات کشور

رئیس‌جمهوری در دانشگاه تهران باید شنونده می‌شد نه گوینده

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه