1425343
پنجشنبه  24  آبان  1397
دوشنبه , 18 تیر 1397 ساعت 12:22

رئیس سازمان محیط زیست:

وزیر کشاورزی تازه سه‌ماه پیش متوجه مشکل آب در کشور شد/ وقتی برای سفر به خوزستان نداشتم

رئیس سازمان محیط زیست ضمن ناکارآمد خواندن وضعیت فعلی مدیریت رودخانه‌ها، گفت: آقای حجتی تازه سه ماه پیش متوجه شدند که در کشور مشکل آب داریم.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در جلسه‌ای با با عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست به گفتگو و طرح دغدغه‌هاى خود و مشکلات زیست محیطى پرداختند. این دیدار پس از ارسال نامه‌ای به رئیس سازمان محیط زیست و درخواست رسیدگى به وضع مردم خوزستان منعقد شد. دانشجویان برای رئیس کلانتری بلیطى به مقصد خوزستان تهیه کرده و همراه نامه ارسال کرده بودند.

امکان تغییر برنامه‌هایم برای سفر به خوزستان نداشتم

مشکلات و مسائل خوزستان اولین موضوع مطرح شده دانشجویان در این جلسه بود. رئیس سازمان محیط زیست در پاسخ به این سوال که چرا با وجود شرایط بحرانی در خوزستان و ارسال بلیط از طرف انجمن اسلامی به این استان سفر نکردید تا از نزدیک شرایط بحرانی مردم را به چشم ببینید، گفت: نمى توانستم برنامه هایم را تغییر دهم.

کلانترى ادامه داد: خوزستان آخرین نقطه کشور است که آب آن تمام می‌شود و حتی اگر آب شهر‌های شمالی هم تمام شود خوزستان باز هم آب خواهد داشت، مشکلى فعلى خوزستان ریزگرد‌ها نیستند، مشکل استان مدیریت منابع آب است.

وی درباره صدور مجوز حفر چاه‌های غیر مجاز در زمان تصدی وزارت کشاورزی، عنوان کرد: مجلس در سال ٨٥ برای چاه‌های غیرمجاز مشروعیت صادر کرد و در واقع این چاه‌ها قانونی حفر شدند.

برای مشکل رودخانه‌ها باید به خدا شکایت کنید

رئیس سازمان محیط زیست ضمن ناکارآمد خواندن وضعیت فعلی مدیریت رودخانه‌ها، گفت: آقای حجتی تازه سه ماه پیش متوجه شدند که در کشور مشکل آب داریم. برای مشکل رودخانه‌ها باید به خدا شکایت کنید.

کلانتری درباره وضعیت سدسازی گتوند، بیان کرد: این سد در زمان دولت آقای هاشمی طراحی و کلنگ‌زنی آن در زمان آقای خاتمی رخ داد و در دولت آقای احمدی نژاد، جای سد را تغییر دادند که این مساله موجب ایجاد مشکل شد. هرچند به ایشان نامه زدم که این کار را انجام ندهند، اما وزارت نیرو، ایشان را فریب داد و این پروژه افتتاح شد.

موافق استقراض خارجی برای احیای دریاچه ارومیه هستم

وی درباره احیای دریاچه ارومیه افزود: کار احیای دریاچه ارومیه ۱۲ سال طول می‌کشد که الان در سال چهارم این پروسه قرار داریم؛ مشکل دریاچه ارومیه، عدم تامین مالی است و بنده با استقراض خارجی در این مورد موافقم.

رئیس سازمان محیط زیست افزود: سو مدیریت درمورد دریاچه ارومیه، سبب شده که مردم آن منطقه عملا نمک تنفس کنند و این عاملی برای افزایش فشار خون آنهاست.

مشکلی در استفاده از محصولات تراریخته نمی‌بینم​

نگرانی کلانتری در رابطه با فشار خون مردم، موجب شد تا دانشجویان از وی در رابطه با محصولات تراریخته و سلامتی مردم، سوال کنند. وی در پاسخ به سوال دانشجویان گفت: موافق استفاده از این محصولات هستم و مشکلی در این رابطه نمی‌بینم.

وی با بیان اینکه هیچ منبعی، مضر بودن این محصولات را تائید نکرده است و اکنون مضر بودن محصولات تراریخته توهمی بیش نیست حتی در هیچ نقطه‌ای از جهان، استفاده از آن‌ها ممنوع نیست.

مشکل کاوه مدنی عدم همکاری بود

رئیس سازمان محیط زیست در پاسخ به سوالی درباره فعالیت کاوه مدنی و ضعف آموزش در این سازمان گفت: کاوه مدنی کی جاسوس نبود، تنها مشکل او عدم همکاری با نهادهای امنیتی بود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

انجمن اسلامی دانشگاه الزهرا(س)؛ صفر تا صد ماجرای ده‌ ونک

سردیس آخوندی به بهشت می‌رود!

استاندار سیستان‌وبلوچستان باید طعم فقر و محرومیت را چشیده باشد

مرگ بر آمریکا یک شعار منطقی است/ ایران جزو 4 کشور قدرتمند دنیا

استیضاح ظریف در صورت عدم معرفی متهمان پولشویی

آقای ظریف! در آن سوی مرزها برای اظهاراتتان سوت و کف می‌زنند

رباهای بی‌بانک!

تناقض‌ رفتار آخوندی در مسکن مهر

دومین اجلاس اتحادیه‌های دانشجویی دانشگاه آزاد برگزار می‌شود

شورای شهر معیارهای سیاسی را در انتخاب شهردار کنار بگذارد

انجمن اسلامی دانشگاه الزهرا(س)؛ صفر تا صد ماجرای ده‌ ونک

مرگ بر آمریکا یک شعار منطقی است/ ایران جزو 4 کشور قدرتمند دنیا

شهردار شدن آخوندی به دوقطبی فقیر-ثروتمند دامن می‌زند

مناظره بررسی رابطه 40 ساله ایران و آمریکا برگزار می‌شود

ویژه برنامه بررسی ابعاد استکبار جهانی در دانشگاه شهید بهشتی

شورای شهر معیارهای سیاسی را در انتخاب شهردار کنار بگذارد

جریان‌های غرب‌گرا در کشور، آمریکا را منجی دنیا نشان می‌دهند

تبیین مفهوم استکبار کارویژه جنبش دانشجویی است

استکبار و سلطه‌جویی در ساختار سیاسی آمریکاست

تناقض‌ رفتار آخوندی در مسکن مهر

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان