519421
سه شنبه  22  آبان  1397
دوشنبه , 18 تیر 1397 ساعت 02:45

دبیر واحد سیاسی جامعه اسلامی دانشگاه باهنرکرمان:

بازرسی از دانشگاه علم وصنعت فصلی جدید از دیپلماسی ضعیف دولت را به نمایش گذاشت

دبیر واحد سیاسی جامعه اسلامی دانشگاه باهنرکرمان گفت: ‎بازرسان آژانس بین‌المللی اتمی بدون اجازه استادان دانشگاه از اتاق آنها بازدید کرده‌اند که این یک ننگ بزرگ برای دیپلماسی دولت و آغاز تجاوز به حریم استاد و دانشجو است.

مهرداد شنبدی در گفت‌‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اظهار کرد: مردم ایرانی سال ۵۷ شاه را از منصب قدرت پایین کشیده و از کشور بیرون راندند تا دیگر آمریکا و غرب برای مردم تصمیم نگیرند ‎ولی متاسفانه در چند روز اخیر شاهد اخباری در مورد بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه علم و صنعت بودیم که فصلی جدید از دیپلماسی ضعیف دولت تدبیر و امید را به نمایش می‌گذارد و این آغاز تجاوز به حریم استاد و دانشجو است.

وی افزود: ‎در سرتاسر دنیا، کشورها از دانشجویانی که آینده‌ساز هر جامعه‌ای هستند، حمایت و به نیروی جوانی آنها اعتماد می‌کنند و از جوانان برای پیشبرد اهداف ملی استفاده می‌‌نمایند؛‎ ولی متاسفانه در این دولت نه تنها از دستاوردهای دانشجویان حمایتی نمی‌شود بلکه‎ شاهد تحقیر قشر دانشجو نیز هستیم.

دبیر واحد سیاسی تشکل جامعه اسلامی دانشگاه باهنر کرمان گفت: ای کاش رئیس جمهور همان‌قدر که به اروپا و آمریکا و حتی بازرسان سازمان بین‌المللی انرژی اتمی اعتماد دارد به قشر دانشجو نیز اعتماد می‌داشت.

شنبدی تصریح کرد: آقای روحانی در حالی سخن از توافق با اروپایی‌ها می‌زند که در قضیه سعدآباد کلاه گشادی سر کشور ما گذاشت. اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌های اروپایی با تصویب دوباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران شال و کلاه کردند و رفتند.

وی ادامه داد: آمریکا و اروپا بیش از ۱۰۰۰میلیارد دلار تبادل مالی تجاری دارند و بیش از ۷۰۰میلیارد دلار آن شامل صادرات اروپا به آمریکا است شاید رئیس‌جمهور توقع دارد اروپا این حجم تبادل تجاری را فدای ایران و ۳۰میلیارد دلار صادرات به آن کند.

دبیر واحد سیاسی تشکل جامعه اسلامی دانشگاه باهنر کرمان گفت: ‎به نظر من اروپا برای آمریکا زمان می‌خرد تا بتواند به راحتی خلاء نفت ایران را در بازارهای جهانی جبران کند و اخیرا هم شاهد اخباری مبنی بر افزایش تولید نفت اوپک بوده‌ایم.

وی در پایان درباره بازرسی و نمونه‌برداری بازرسان انرژی اتمی از دانشگاه علم و صنعت اظهار کرد: ‎بازرسان آژانس بدون اجازه استادان دانشگاه از اتاق آنها بازدید کرده‌اند که این یک ننگ بزرگ برای دیپلماسی دولت است. رئیس جمهور در کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته‌ای به صراحت نوشته که بازرسان آژانس جاسوس هستند ولی ‎متاسفانه ایشان به حرف خویش هم پایبند نیست.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نیروهای بومی و جوان برای استانداری اصفهان در اولویت قرار گیرند

چرا از روی پرچم آمریکا رد می‌شویم

رباهای بی‌بانک!

تناقض‌ رفتار آخوندی در مسکن مهر

دومین اجلاس اتحادیه‌های دانشجویی دانشگاه آزاد برگزار می‌شود

شورای شهر معیارهای سیاسی را در انتخاب شهردار کنار بگذارد

تجمع اعتراضی تشکل‌ها مقابل سازمان ملل برگزار می‌شود

تبیین نظریه مقاومت توسط نهادها موجب خروج آن از مسیر درست می‌شود

میزگرد بررسی طرح افزایش سن قانونی ازدواج برگزار می‌‌شود

تبیین مفهوم استکبار کارویژه جنبش دانشجویی است

چرا از روی پرچم آمریکا رد می‌شویم

شورای شهر معیارهای سیاسی را در انتخاب شهردار کنار بگذارد

تناقض‌ رفتار آخوندی در مسکن مهر

شهردار شدن آخوندی به دوقطبی فقیر-ثروتمند دامن می‌زند

مناظره بررسی رابطه 40 ساله ایران و آمریکا برگزار می‌شود

ویژه برنامه بررسی ابعاد استکبار جهانی در دانشگاه شهید بهشتی

تنها یک نفر از 13 نماینده گیلان در مجلس عضو کمیسیون کشاورزی است

جریان‌های غرب‌گرا در کشور، آمریکا را منجی دنیا نشان می‌دهند

تبیین مفهوم استکبار کارویژه جنبش دانشجویی است

استکبار و سلطه‌جویی در ساختار سیاسی آمریکاست

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 22 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 22 آبان