138907
سه شنبه  20  آذر  1397
سه شنبه , 28 فروردین 1397 ساعت 16:55

واکنش معاون وزیر علوم به درخواست دانشجویان درباره اضافه سنوات:

بیت‌المال نباید هزینه اضافی برای درس خواندن دانشجو را بپردازد

رئیس سازمان امور دانشجویان در نشست نمایندگان شوراهای صنفی دانشجویی سراسر کشور با وزیر علوم که بعدازظهر امروز در وزارت علوم برگزار شد، در پاسخ به درخواست دانشجویان درباره اضافه سنوات گفت: بیت‌المال نباید هزینه اضافی برای درس خواندن دانشجو را بپردازد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از وزارت علوم، مجتبی صدیقی در این نشست، با بیان اینکه مقدمات و زیرساخت‌های احداث خوابگاه‌های جدید دانشجویی فراهم شده است ابراز امیدواری کرد تا پایان برنامه ششم توسعه تعداد قابل توجهی خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‌های کشور ایجاد شود.

وی در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان مبنی بر «افزایش تعداد سنوات دانشجویی» اظهار داشت: یک اصل و استاندارد طبیعی در ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها حاکم است که باید رعایت شود چرا که اگر دانشجویی بنا دارد در حین تحصیل به فعالیت‌های دیگری نیز بپردازد و تحصیل دغدغه دوم او باشد، قاعدتاً بیت‌المال نباید هزینه اضافی برای درس خواندن دانشجو را بپردازد.

صدیقی تصریح کرد: سال گذشته افزایش سنوات دانشجویی در مقطع کارشناسی‌ارشد اعمال شد و در صورت صلاحدید با بازنگری در آیین‌نامه، این امر در مقطع کارشناسی و دکتری نیز بررسی خواهد شد.

وی بر لزوم تعامل و تفاهم شورای صنفی با ارکان دانشگاه در جهت پیشبرد برنامه‌های مختلف تأکید کرد.

رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه "براساس سیاست جدید دولت، تأمین ارز دانشجویی در اولویت قرار گرفته است" گفت: دولت در بحث سیاست ارزی و تک‌نرخی شدن ارز، حوزه دانشجویی را جداگانه در نظر گرفته‌اند. دانشجویان ایرانی خارج از کشور در مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری هم از کمک هزینه تحصیلی و هم شهریه استفاده می‌کنند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه