138489
سه شنبه  20  آذر  1397
دوشنبه , 27 فروردین 1397 ساعت 09:53

دختران ارزش خود را بدانند، اجازه استفاده ابزاری به دیگران نمی‌دهند

معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد پرند گفت: اگر بانوی ما جایگاه خود را به درستی بشناسد و بداند که قرآن و اسلام درباره آن چه قضاوتی دارد و برایش چه مسئولیتی در نظر گرفته، محال است که کسی بتواند از زن در زمینه‌های گوناگون استفاده‌های ابزاری کند.

محدثه ترکاشوند در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره نحوه پرداخت تشکل‌های دانشجویی به مسائل زنان اظهار کرد: متاسفانه آنچنان که مورد انتظار است عمل نکرده و ضعیف بوده‌‌ایم. اگر اقداماتی صورت گرفته، به حل کردن مساله‌ای از پیش تعیین شده پرداخته، که آن هم غالبا توسط افراد معاند مطرح شده است؛ در صورتی که ابتکار عمل و پرداختن به موضوعات مهمی مانند نقش زن در خانواده، اجتماع، ارزش و اهمیت زن موضوعاتی است که باید به آن ها پرداخت و با نگاه به مسائل مهم این چنینی سطح مطالبه‌گری بانوان را ارتقا داد و مانع توجه آن‌ها به موضوعات کم اهمیت شد.

معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد پرند گفت: متاسفانه بانوان ما از لحاظ شانیت اجتماعی در جایگاه پایینی قرار دارند و وضعیت مطلوبی نیست. البته این موضوع به زنان برمی‌گردد. اگر چه قدری هم مقصر آقایان، جامعه و تهاجم فرهنگی است، اما مقصر اصلی این قضیه خود زنان هستند.

به گفته ترکاشوند اگر بانوی ما جایگاه خود را به درستی بشناسد و بداند که قرآن و اسلام درباره آن چه قضاوتی دارد و برایش چه مسئولیتی در نظر گرفته نه تنها دیگر معترض نخواهد بود که با افتخار از حق خود دفاع خواهد کرد و محال است که کسی بتواند از زن در زمینه‌های گوناگون استفاده‌های ابزاری کند.

وی درباره حضور دختران در تشکل‌های دانشجویی عنوان کرد: در تشکل‌ها توجه خوبی به بانوان می‌شود، اما باید سعی کنیم تا دختران ما به جایگاه اصلی خود برسند. گاهی شاهد این هستیم نقش‌هایی که به دختران سپرده می‌شود، نقش‌هایی سطحی همانند فضاسازی است. انجام این گونه کارها مشکلی ندارد اما باید به عنوان هسته مرکزی که قدرت انجام کارهای بزرگ و حساس را نیز دارد روی دختران این کشور حساب باز کرد.

معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد پرند تصریح کرد: اگر مجموعه‌ای پویا و هدفمند و عدالتخواه در زمینه پرداختن به مسائل بانوان پیش برود با استقبال و پذیرشی بیش از پیش مواجه خواهیم بود.

ترکاشوند با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص نقش بانوان، ادامه داد: زن پایه و اساس جامعه است و اگر جامعه‌ای در هر زمینه، از مسائل علمی گرفته تا مسائل سیاسی و اقتصادی و فرهنگی، زنانی فرهیخته، بصیر و موقعیت‌شناس داشته باشد، می‌توان روی آن پیشرفت آن جامعه حساب باز کرد.

وی با بیان اینکه زنان فاصله زیادی با آرمان‌ها و بانوی تراز اول انقلاب دارد اظهار کرد: نه این که اصلا بانوی تراز انقلاب اسلامی نداشته باشیم، هستند دخترانی که تمام هستی‌شان را در راه زینب کبری سلام الله علیها فدا کرده‌اند و هم اینک چون کوهی استوار بر عقاید خود ایستاده‌اند، این‌ها برکات انقلاب اسلامی است، اما باید با تلاش و جدیت بیشتر در راستای رسیدن به هدف‌هایمان تلاش کنیم و زن را به جایگاه اصلی خود برگردانیم.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه