974939
پنجشنبه  22  آذر  1397
سه شنبه , 22 اسفند 1396 ساعت 14:21

دکتر ولایتی:

امیرالمؤمنین (ع) بهترین الگوی جوانمردی‌ است

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امیرالمؤمنین (ع) در دین مبین اسلام، بهترین الگوی جوانمردی‌ است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، کتاب «دانشنامه جوانمردی» با حضور دکتر علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی معرفی و مرام‌نامه‌ جوانمردی و ایاری باشگاه دانشجویی دانشکده خبر با حضور وی قرائت شد.

دکتر محمود احمدی افزادی، رییس دانشکده خبر در این مراسم گفت: دکتر ولایتی همواره حامی دانشکده خبر هستند و این بار نیز با وجودی که چندین دیدار کاری و مهم داشتند، دانشکده را در اولویت قرار دادند و در کنار ما و دانشجویان و استادان حضور یافتند.

حجه الاسلام پیکری از استادان دانشکده خبر با بیان فضیلت‌های یک دانشمند جامع‌الاطراف، گفت: بی‌گمان دکتر ولایتی نمونه‌ی چنین دانشمندی‌ است که با تحصیلات پزشک اطفال، به بحث‌های تاریخی علاقه دارد و در این زمینه پژوهش‌های گسترده‌ای کرده‌است.

دکتر علی‌اکبر ولایتی پس از بررسی و روند اسطوره‌ی ایاری و جوانمردی در شاهنامه‌ فردوسی تا تاریخ معاصر، گفت: رستم در شاهنامه‌ حکیم فردوسی شخصیت جوانمرد دارد. او نه‌تنها پادشاه نیست، بلکه فقط پهلوان است و از سکاییان ایران که از قدیمی‌ترین نژاد آریاییِ ساکن این سرزمین بوده‌اند.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل، هر پیامبری را نمادی از فتوت و جوانمردی دانست و افزود: امیرالمؤمنین (ع) در دین مبین اسلام، بهترین الگوی جوانمردی‌ست.

ولایتی، با معرفی برخی جوانمردان و فتیان تاریخ، افزود: فتیان و جوانمردان تاریخ مانند یعقوب لیث صفار یا خواجه نصیرالدین توسی توانسته‌اند تعیین‌کننده‌ی مسیر تاریخ ایران باشند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه