237771
يكشنبه  29  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پنجشنبه , 17 اسفند 1396 ساعت 13:00

توسط سازمان بسیج اساتید صورت می‌گیرد:

رونمایی از جایزه بین‌المللی شهید چمران همزمان با روز بسیج اساتید

مدیر روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشوراز رونمایی «جایزه بین‌­المللی شهید چمران» در قالب جشنواره علمی-پژوهشی دوسالانه شهیدچمران؛ در زادروز میلاد این شهید خبر داد.

علی قجری در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، گفت: به منظور پاسداشت مقام شهدای جهاد علمی و در سالروز ولادت شهید دکتر مصطفی چمران؛ که پیش‌قراول جهاد مقدس علمی و اسوه استادان متعهد و مومن به شمار می‌آید، سازمان بسیج اساتید کشور از «جایزه بین‌‌المللی شهید چمران» رونمایی می­‌کند.

وی افزود: با توجه به جایگاه رفیع و بی­‌بدیل علم در اقتدار کشور و رفع نیازهای جامعه، با عنایت به رسالت سازمان بسیج اساتید در کمک به انجام تحقیقات مورد نیاز کشور و حل معضلات جامعه، ترغیب و تشویق جامعه علمی و نخبگانی کشور و نیز حمایت از آثار علمی نوآورانه و مبتکرانه اساتید دانشگاه‌­ها و مراکز تحقیقاتی کشور که رویکردی بومی، نوآورانه و نظریه‌­پردازانه در جهت رفع نیازهای جامعه و جهان اسلام دارند، جشنواره دوسالانه بین‌­المللی شهید چمران طراحی و برگزار می‌شود.

مدیر روابط عمومی سازمان بسیج اساتید با تأکید بر اهمیت و جایگاه علمی این جشنواره بین‌المللی خاطرنشان کرد: اساتید برگزیده در این جشنواره بین‌المللی که در تاریخ 31خردادماه 1397 در سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید برگزار می‌شود، به «نشان علمی شهید چمران» مفتخر می‌گردند.

قجری با تشریح ابعاد علمی و اجرایی جشنواره بین‌المللی شهیدچمران گفت: آن دسته از آثار علمی نوآورانه و مبتکرانه در قالب کتاب، رساله و پایان­‌نامه، اختراعات ثبت شده و طرح ­های پژوهشی منتج به محصول یا حل یک معضل جامعه در چهار زمینه اصلی "علوم انسانی و هنر"، "علوم پایه و کاربردی"، "فنی و مهندسی" و "علوم طبیعی و پزشکی" در این جشنواره پذیرش و مورد داوری قرار خواهند گرفت.

وی افزود: جشنواره در حوزه­‌های مختلف علمی از جمله پژوهش­‌های بنیادی، کاربردی، توسعه­‌ای، اختراع و نوآوری و نیز تحقیقات معطوف به حل معضلات جامعه و جهان اسلام فعالیت می­‌نماید.

مدیر روابط عمومی سازمان بسیج اساتید با اشاره به دستاوردهای این جشنواره اظهار کرد: یکی از دستاوردهای این جشنواره علمی بین‌المللی برای شرکت‌کنندگان و برگزیدگان آن، بسترسازی و ایجاد امکانات لازم جهت نشر رساله‌­ها و پایان­‌نامه‌­های برتر خواهد بود. اقداماتی از قبیل چاپ کتاب، انتشار مقاله و ارائه آثار پژوهشی در قالب جلسات کرسی نقد در دانشگاه­‌های کشور، از نتایج شرکت در این جشنواره بین‌المللی است.

قجری در پایان خاطرنشان کرد: دبیرخانه جشنواره بین‌المللی شهید چمران در سازمان مرکزی بسیج اساتید کشور مستقر بوده و تمام امور علمی و اجرایی جشنواره توسط این دبیرخانه که زیر نظر دبیر جشنواره است، پی­گیری خواهد شد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

همه دانشجویان متقاضی سفر اربعین وام یک میلیون تومانی می‌گیرند

حضور روحانی در دانشگاه تهران فضا را امنیتی کرد

نقش تأثیرگذار حشدالشعبی در پساداعش/ روایتی از چینش سیاسی عراق پس از انتخابات

بعد از گفتن ۳۰ ویژگی خود، سمت روابط عاطفی بروید

دعوت از یک نماينده مجلس برای شركت در مناظره

بیش از هزار و 970 بازنشسته در مقامات کشوری وجود دارد

رئیس‌جمهوری در دانشگاه تهران باید شنونده می‌شد نه گوینده

دولت، نمایندگان مجلس را دور می‌زند/ گفتاردرمانی روحانی به جای حل مشکلات کشور

شورای نگهبان، کنوانسیون FATF در مجلس شورای اسلامی را بررسی کند

تقلا برای ساکت کردن منتقدان زیبنده دولت نیست

نشست آشنايی با تشكل جامعه اسلامی دانشجويان

ارمغان تفکر آخوندی حقارت و ذلت کشور بود

بی‌تدبیری مسئولان را نباید به حساب ناکارآمدی نظام گذاشت

نشست هم‌اندیشی چرا شفافیت

تقلا برای ساکت کردن منتقدان زیبنده دولت نیست

برپایی موکب مشترک دانشجویان ایرانی با مردم عراق

مردم باید تاوان تجربه‌های ناموفق دولتمردان را پس دهند

عزم جدی دانشگاهیان برای تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

دعوت از یک نماينده مجلس برای شركت در مناظره

نشست تحلیلی جوانگرایی در تحقق دولت اسلامی- جامعه اسلامی

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه