673973
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 24 بهمن 1396 ساعت 11:40

در گفت‌وگو با آنا عنوان شد:

برگزاری دومین نشست «خانواده و دانشگاه» در دانشگاه علامه طباطبایی/ راه‌اندازی سامانه «نگارستان» برای خانواده‌های شهرستانی

دومین نشست «خانواده و دانشگاه» در دانشگاه علامه طباطبایی پنج‌شنبه 26 بهمن ماه برگزار می‌شود.

زهرا جلیلیان کارشناس امور دانش‌آموختگان و ارتباط خانواده و دانشگاه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره برگزاری نشست خانواده و دانشگاه اظهار کرد: این همایش پنج‌شنبه 26 بهمن ماه، برای دومین بار در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌شود.

وی افزود: در نشست نخست والدین دانشجویان دانشکده‌های ادبیات و زبان‌های خارجه، علوم اجتماعی و اقتصاد حضور پیدا کردند و در دومین همایش قرار است خانواده‌های دانشجویان دانشکده‌های مدیریت، روانشناسی، حقوق و علوم سیاسی و علوم ارتباطات حضور پیدا کنند.

به گفته جلیلیان رئیس دانشگاه و روسای دانشکده‌ها و معاونین دانشگاه علامه طباطبایی در نشست خانواده و دانشگاه شرکت‌ می‌کنند و به سوالات والدین پاسخ می‌دهند.

کارشناس امور دانش‌آموختگان و ارتباط خانواده و دانشگاه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی درباره مباحثی که در این نشست مطرح می‌شود بیان کرد: خانواده‌ها درباره مسائل صنفی دانشگاه اعم از مشکلات خوابگاه‌ها، دانشکده، انتخاب واحدها و مشکلات غیر صنفی پرسش‌های خود را مطرح می‌کنند. برخی والدین نیز نگران آینده شغلی رشته تحصیلی فرزند خود هستند و به بیان دغدغه‌های خود می‌پردازند.

وی ادامه داد: همچنین برنامه‌هایی که معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه برای دانشجویان تدارک دیده است مانند اردوها، همایش‌ها و دیگر برنامه‌ها به اطلاع والدین خواهد رسید.

جلیلیان درباره هدف از برگزاری این نشست‌ها عنوان کرد: امنیت بخشی به والدین و آگاهی آنها از فضای دانشگاه محل تحصیل، ارتباط گیری با والدین و همچنین بیان دغدغه‌ها و پاسخ به مطالبات از مهمترین اهدافی است که در برگزاری این نشست دنبال می‌شود.

راه‌اندازی سامانه «نگارستان» برای ارتباط خانواده‌های دانشجویان شهرستانی

کارشناس امور دانش‌آموختگان و ارتباط خانواده و دانشگاه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: به دلیل وجود خلاء در زمینه ارتباط دانشگاه با خانواده، تصمیم گرفتم هنگام ثبت‌نام دانشجویان برای ورود به دانشگاه، اطلاعات والدین جمع‌آوری شود و براساس این بانک اطلاعاتی از والدین دانشجویان تشکیل شد و به والدین دسترسی داریم و آنها را برای این نشست‌ها دعوت می‌کنیم.

وی در پایان گفت: تعداد 425 نفر از والدین برای این مراسم دعوت شدند. مشکلی که وجود دارد این است که والدینی که در شهرهایی جز تهران زندگی می‌کنند حضورشان در این گونه جلسات دشوار است به همین دلیل سامانه‌ای تحت عنوان «نگارستان» در حال راه‌اندازی است تا به وسیله این سامانه والدین بتوانند مشکلات و پرسش‌ها و دغدغه‌های خود را بیان کنند.

لازم به ذکر است این همایش پنج‌شنبه 26 بهمن در سالن شهید بهشتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی واقع در دهکده المپیک برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

معاون فرهنگی- سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌ها منصوب شد

همه دانشجویان متقاضی سفر اربعین وام یک میلیون تومانی می‌گیرند

حضور روحانی در دانشگاه تهران فضا را امنیتی کرد

دعوت از یک نماينده مجلس برای شركت در مناظره

ارمغان تفکر آخوندی حقارت و ذلت کشور بود

پشت پرده بندبازی سیاسی دولت‌زنان به اسم افزایش سن ازدواج

نقش تأثیرگذار حشدالشعبی در پساداعش/ روایتی از چینش سیاسی عراق پس از انتخابات

بعد از گفتن ۳۰ ویژگی خود، سمت روابط عاطفی بروید

بیش از هزار و 970 بازنشسته در مقامات کشوری وجود دارد

لزوم استفاده از ظرفیت علمی کشورهای شرقی/ غربی‌ها دستاوردهای خود را در اختیار ایران نمی‌گذارند

اعزام 70 دانشجوی زاهدانی به پیاده‌روی اربعین

لزوم معرفی استاندار جدید تهران در اسرع وقت

ارمغان تفکر آخوندی حقارت و ذلت کشور بود

نشست آشنايی با تشكل جامعه اسلامی دانشجويان

لزوم استفاده از ظرفیت علمی کشورهای شرقی/ غربی‌ها دستاوردهای خود را در اختیار ایران نمی‌گذارند

تفاوت‌های تمدنی شرق و غرب ناشی از خاستگاه آنها است

بی‌تدبیری مسئولان را نباید به حساب ناکارآمدی نظام گذاشت

نشست هم‌اندیشی چرا شفافیت

تقلا برای ساکت کردن منتقدان زیبنده دولت نیست

برپایی موکب مشترک دانشجویان ایرانی با مردم عراق

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه