461620
يكشنبه  27  آبان  1397
دوشنبه , 23 بهمن 1396 ساعت 16:38

فعالین دانشجویی از پیام حماسه تماشایی می‌گویند؛

مسئولین با خدمتگزاری قدردان حضور پرشور ملت ایران باشند/ مردم در بسیاری از موارد از مسئولین گله‌مندند

سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی با حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه در تاریخ ماندگار شد، فعالین دانشجویی کشور از پیام‌های حماسه تماشایی مردم برای مسئولین می‌گویند.

گروه دانشگاه خبرگزاری آنا؛ 22 بهمن 1357 سرنوشت ایران تغییر کرد و این مردم بودند که تصمیم گرفتند این بار سرنوشت آینده خود و کشورشان را خودشان رقم بزنند و در این راه سال‌ها خون دادند و پای آرمان‌ها وارزش‌های خود ایستادند تا در نهایت 22 بهمن انقلاب مردمی ایران پیروز شد.

22 بهمن روز ملی ایران شد و از آن سال به بعد، همه ساله مردم ایران از تمامی اقشار در این روز برای تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب به خیابان‌ها می‌آیند تا بار دیگر انسجام و وحدت خود را به رخ جهانیان بکشند.

امسال برخی از خارج و داخل کشور از چند ماه قبل با ایجاد شایعات بسیار، تحریک برای اغتشاش و ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی و... در تدارک بودند تا مردم را از صحنه حضور در راهپیمایی دور کنند و منتظر بودند 22 بهمن 96 خیابان‌های خالی از جمعیت ایران را ببینند، اما نه تنها این امر محقق نشد بلکه کاملا برعکس بود و امسال حضور مردم پررنگ‌تر از هرسال بود تا تمام دنیا و مخالفان انگشت به دهان بمانند.

حضور حماسی مردم، سرشار از نکات مهم و قابل توجه برای مسئولین و کارگزان نظام اسلامی است، پیام‌هایی که فعالین دانشجویی کشور در گفت‌وگو با آنا به بازخوانی آن پرداختند.

مسئولین با خدمتگزاری قدر حضور مردم رابدانند

حسین اخگرپور دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان حضور مردم را مشت محکمی بردهان استکبار دانست و اظهار کرد: مردم ایران همیشه پای انقلاب و نظام بوده، هستند و خواهند بود. افرادی که قصد دارند به هر نحوی که شده مردم را ازنظام دور کنند باید این سیل خروشان جمعیت مردمی را ببیند تا در رای و اندیشه‌شان تجدید نظر کنند.

وی افزود: البته وظیفه مسئولین است که از مردمی که همیشه و در تمام صحنه‌ها از ابتدای انقلاب تا کنون مانند جنگ تحمیلی، فشار تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند در عمل قدردان باشند و این میسر نمی‌شود مگر اینکه بهترین خدمت را در هر نهاد و ارگان و سازمانی که خدمت می‌کنند به مردم ارائه دهند.

توطئه‌های یک سال دشمن با یک روز حضور مردم خنثی می‌شود

جواد خدادادی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس و جانشین بسیج دانشگاه شیراز گفت: حضور مردم نشان می‌دهد اختلافاتی که برخی مواقع در کشور به وجود می‌آید به دلیل مشکل داشتن با اصل نظام و انقلاب نیست.

وی افزود: مردم ایران به دنبال وحدت هستند و آمریکا و دشمنان هر اقدامی که در طول یکسال انجام می دهند را ملت ایران در یک روز خنثی می‌کنند.

خدادادی بیان کرد: مردم می‌خواهند مشکلاتشان درون همین انقلاب و نظام حل شود و با حضور خود اعلام می‌کنند ما متحدیم و کسی حق ندارد از خارج کشور برای کشورمان تعیین تکلیف کند.

جانشین بسیج دانشگاه شیراز اظهار کرد: باید به این سمت برویم که با نقدهای درون گفتمانی و اقدامات اثرگذار مشکلات را حل کنیم و گرچه نفوذ فرهنگ بیگانه وجود دارد اما اثرگذاری و حل مشکلات باید از سمت مسئولین بیشتر شود.

مشکلات اقتصادی مردم را از نظام دور نمی‌کند

رستمی مسئول سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران نیز بیان کرد: مردم ایران بار دیگر ثابت کردند با وجود همه مشکلات اقتصادی همچنان به نظام اسلامی معتقد هستند و برای پشتیبانی کشور از هیچگونه تلاشی دریغ نمی‌کنند.

مردم در انقلابی‌گری از مسئولین پیش افتادند

دانش میر، دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان یزد و مسئول بسیج دانشگاه آزاد واحد یزد نیز اظهار کرد: حضور مردم نشان داد که مردم در انقلابی‌گری از مسئولین جلو هستند.

وی افزود: خروش ملت ایران تودهنی به یاوه‌گویی‌های تحریم‌گران اسرائیلی و آمریکایی بود. مردم ایران هوشیارند و پشتیبان نظام و انقلاب هستند.

مسئول بسیج دانشگاه آزاد واحد یزد گفت: مردم اعلام کردند هر مشکلی در کشور داریم به خودمان مربوط است و اجازه نمی‌دهیم کسی از خارج در امور کشورمان دخالت کند و همچنین اعلام کردند اغتشاش‌گران از ما نیستند.

به گفته میر حضور مردم رسالتی بر دوش مسئولین می‌گذارد و جا دارد تا ازین پس مسئولین برای رفع مشکلات تلاش جهادی کنند و همانقدر که مردم به صبور هستند مسئولین به فکر معیشت مردم باشند.

حماسه مردم برای حمایت از مسئولین نیست

مجتبی بختیاری دبیر سیاسی اتحادیه دفتر تحکیم وحدت اظهار کرد: امسال نسبت به هرسال متفاوت بود، اغتشاشات اخیر که از خارج کشور راهبری می‌شد،‌شایعاتی که حتی تا شب 22 بهمن انجام می‌دادند و قصد داشتند حضور مردم در این روز را کم‌رنگ نشان دهند، اما حضور مردم هم برای افرادی که دنبال این موضوعات بودند پیام داشت و هم برای مسئولین.

وی ادامه داد: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن نباید این گونه قلمداد شود که مسئولین تصور کنند کارشان درست است و مشکلی وجود ندارد؛ خیر نقصان اقتصادی وجود دارد و این حماسه‌ای که مردم رقم زدند برای حمایت از کم‌کاری‌های مسئولین نیست.

نسبت مردم با انقلاب فراتر از تصورات است

علیرضا تسلیمی دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد اسلامی تهران درباره مشارکت مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار کرد: مردم با حضور دغدغه‌مندانه خود در سی و نهمین بهار آزادی ایران اسلامی، با وجود تمامی دغدغه‌های معیشتی و مشکلات و معضلات گوناگون نشان دادند، نسبت آنها با انقلاب فراتر از تصورها است.

وی گفت: بیست و دوم بهمن تماشایی امسال پیام آشکار مردم به مسولین نظام بود. ملت ایران در عهد خود به انقلاب ثابت قدم‌اند و اکنون نوبت مسئولین است تا نسبت خود با انقلاب که همان خدمت همه جانبه به مردم است مشخص کنند.

حضور مردم کتمان‌کننده مشکلات کشور نیست

محمدرضا گلرومفرد دبیر انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل عنوان کرد: تمام جهانیان دیدند که مردم حضور تماشایی در 22 بهمن داشتند.البته بناید این حضور میلیونی مردم را به حساب این گذاشت که از شرایط راضی هستند، اوضاع خوب نیست و همانظور که در راهپیمایی مشاهده شد مردم از وضعیت گله‌مندند.

صادق فتحی‌نیا دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان درباره حضور مردم در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: برخی دشمنان نظام تلاش‌های زیادی کردند تا مردم را از نظام دور کنند اما حضور مردم به گونه‌ای بود که تمام دشمنان متوجه شدند با وجود تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی ملت ایران همواره پای آرمان‌های نظام و انقلاب ایستاده‌اند.

حضور مردم به این معنا نیست که مردم از مسئولین درخواستی ندارند

رضا کارگر دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: شاهد بودیم که در سی‌ونهمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران مردم همانگونه که رهبری فرمودند یک 22 بهمن تماشایی خلق کردند. همه مردم از تمام اقشار، سلائق، دین و مذهب متفاوت آمدند ودر جشن انقلاب سهیم شدند و منجر به استحکام نظام وانقلاب شدند.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تصریح کرد: حضور مردم به این معنا نیست که مردم از مسئولین درخواستی ندارند، خیر؛ مردم در بسیاری از موارد از مسئولین گله‌مندند.

کارگر اضافه کرد: در فرعیات نظام مردم شاید نظر دیگری داشته باشند، گلایه و نقد اساسی داشته باشند اما در قبول جمهوری اسلامی ایران، ولایت مطلقه فقیه و در اصل این ساختار شکوهمند و مقدس مشکلی ندارند و پای آن ایستادگی می‌کنند.

وی عنوان کرد: این حضور ما را به فرمایش امام خمینی می‌رساند که فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، حقیقتا پس از 40 سال که از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد هنوز هم آمریکا نتوانسته است غلطی بکند و نخواهد توانست.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: مردم این سرزمین کهن همواره پای انقلابی که بیش از 200 هزار خون شهید مظلوم فدا شده است خواهند ایستاد و از کیان سرزمین ایران دفاع می‌کنند.

کارگر در پایان اظهار کرد: این ملت همیشه نشان داده‌اند که سیاست‌های همه‌جانبه ایادی استکبار و آمریکا شیطان بزرگ و دست‌نشان‌دگان منطقی‌اش در دل مردم مومن و در صحنه حاضر و آزادی‌خواه ایران اندک خللی ایجاد نمی‌کند و رویش‌ها و علاقه‌مندان این انقلاب روز به روز بیشتر می‌شود و این هم از برکات نظام اسلامی ایران و آرمان‌های امام راحل و تدبیر خاص اندیشمندانه رهبر انقلاب اسلامی است

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

انجمن اسلامی دانشگاه الزهرا(س)؛ صفر تا صد ماجرای ده‌ ونک

سردیس آخوندی به بهشت می‌رود!

استاندار سیستان‌وبلوچستان باید طعم فقر و محرومیت را چشیده باشد

مرگ بر آمریکا یک شعار منطقی است/ ایران جزو 4 کشور قدرتمند دنیا

استیضاح ظریف در صورت عدم معرفی متهمان پولشویی

آقای ظریف! در آن سوی مرزها برای اظهاراتتان سوت و کف می‌زنند

نامه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به وزیر آموزش‌ و پرورش

شورای شهر معیارهای سیاسی را در انتخاب شهردار کنار بگذارد

آغاز فوتبال با باخت فنی در میدان مناظره!

نامه‌ای که راز خانه‌های ده ونک را فاش می‌کند

انجمن اسلامی دانشگاه الزهرا(س)؛ صفر تا صد ماجرای ده‌ ونک

نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا برگزار می‌شود

اجلاس اتحادیه‌های دانشجویی با حضور دکتر طهرانچی برگزار می‌شود

شورای شهر معیارهای سیاسی را در انتخاب شهردار کنار بگذارد

مرگ بر آمریکا یک شعار منطقی است/ ایران جزو 4 کشور قدرتمند دنیا

استیضاح ظریف در صورت عدم معرفی متهمان پولشویی

نامه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به وزیر آموزش‌ و پرورش

تندیس انجمن اسلامی دانشجویان به برگزیدگان بخش سفارشی اهدا می‌شود

سلطان سکه‌ها هنوز زنده‌اند/ حال بد کارخانه نیشکر هفت‌تپه

دومین نشست عدالت اقتصادی در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های یکشنبه 27 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های یکشنبه 27 آبان