993773
چهارشنبه  02  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 18 بهمن 1396 ساعت 15:26

معاون دانشجویی دانشگاه تهران خبر داد:

احتمال افتتاح درمانگاه کوی دانشگاه تهران در تابستان 97

​معاون دانشجویی دانشگاه تهران گفت: از یک سال گذشته احداث درمانگاه را در کوی دانشگاه آغاز کرده‌ایم و تاکنون یک میلیارد هزینه شده است که امیدواریم تا تابستان سال آینده به بهره‌برداری برسد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر حسن به‌نژاد در نشست «انقلاب و دانشجوی مطالبه‌گر» در مسجد کوی دانشگاه تهران افزود: رهبر انقلاب نیز بر مطالبه‌گری دانشجویان تاکید دارند و فرموده‌اند دانشجو باید به عنوان یک فریضه به مطالبه‌گری نگاه کند. دانشجو باید با بصیرت و دقت به اطراف خود بنگرد و با پیشنهادهای سازنده جامعه را به سمت درستی هدایت کند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران در این نشست که به مناسبت ایام ‌لله دهه فجر برگزار شده بود، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف دانشگاه مسئولیت‌پذیری اجتماعی و اخلاق حرفه‌ای است که در برنامه پنج ساله سوم دانشگاه تهران مطرح است. بحث مطالبه‌گری می‌تواند به‌عنوان یکی از مسئولیت‌های دانشجو قرار گیرد و دانشگاه هم به‌عنوان یکی از برنامه‌های چشم‌انداز خود به آن می‌پردازد. وقتی دانشجویان و مدیران دانشگاه به درک مشترکی از اهداف و چشم‌اندازها برسند، وظایف به بهترین نحو انجام می‌شود، در غیر این صورت هر دوی آنها به بیراهه خواهند رفت.

وی افزود: روزی که بنده عهده‌دار این مسئولیت شدم، افرادی در شورای صنفی کارهای ما مدیران را نمی‌پسندیدند و معترض بودند ولی ما سعی کردیم با آنها تعامل کنیم و به این موضوع به‌عنوان یک ظرفیت نگاه کردیم. در همان شرایط بحث مطالبه‌گری دانشجویان در پیشبرد امور به ما کمک کرد.

به‌نژاد اظهار داشت: در سه سال اخیر با وجود شرایط نه چندان خوب سعی کردیم امور را به بهترین نحو مدیریت کنیم. در اولین قدم به عنوان یک مطالبه دانشجویی، تجهیز اینترنت خوابگاه‌ها را در دستور کار قرار دادیم و برای این کار حدود ۲ میلیارد بودجه اختصاص یافت.

وی ادامه داد: یکی از اموری که در این مدت سه سال به آن پرداختیم، موضوع فضای سبز بود زیرا اعتقاد داریم وقتی محیط دلپذیرتر باشد، باعث بهبود شرایط درسی و تحصیلی دانشجویان می‌شود. از این رو فضای سبز تمامی خوابگاه‌ها را بهبود دادیم. در مجموع حدود ۱۵۰۰ اصله درخت کاشتیم و مساحت فضای سبز را به سه هکتار افزایش دادیم و برای آبیاری آن از سیستم آبیاری مکانیزه به منظور صرفه‌جویی در مصرف آب استفاده کردیم.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران افزود: از دیگر اقدامات صورت گرفته موضوع تامین غذای سالم، متنوع و با کیفیت برای دانشجویان بود. بنابراین با صرف هزینه‌ای حدود یک میلیارد تومان آشپزخانه کوی را با شرایط بهداشتی و استاندارد تجهیز کردیم.

به‌نژاد در ادامه اظهار داشت: موضوع ورزش نیز از اقدامات انجام شده توسط معاونت دانشجویی بود. تقریباً تمامی سالن‌های ورزشی موجود را نوسازی، بازسازی و تجهیز کردیم.

وی افزود: در بحث خوابگاه‌ها شرایط خوابگاه متاهلین را بهبود بخشیدیم و همچنین پنجره‌های بیرونی تمامی خوابگاه‌ها را برای صرفه‌جویی در انرژی، دو‌جداره کرده‌ایم. در خوابگاه‌های دختران نیز برای سهولت در رفت و آمد و حمل بار به طبقات بالا سعی داریم آسانسور نصب کنیم و در خوابگاه چمران این کار انجام شده است. در اقدام بعدی برای تامین امنیت خوابگاه چمران دیواری به طول ۴۰۰ متر احداث و یک اتاق نگهبانی خارج از محوطه خوابگاهی تعبیه شد تا از ورود افراد غریبه به محوطه خوابگاهی جلوگیری شود.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران اظهار داشت: در این مدت سه سال، هزار تخت را به مجموعه خوابگاهی اضافه کردیم. همچنین برای استاندارسازی تمامی خوابگاه‌ها طرح جامع خوابگاه‌های دانشگاه را تدوین کردیم و امیدواریم با اجرای این طرح استانداردسازی فضا و تخصیص متراژ مناسب به هر دانشجو صورت گیرد.

وی همچنین با اشاره به اقدامات بهداشتی و درمانی تصریح کرد: از یک سال گذشته احداث درمانگاه را در کوی دانشگاه آغاز کرده‌ایم و تاکنون یک میلیارد هزینه شده است که امیدواریم تا تابستان سال آینده به بهره‌برداری برسد این درمانگاه شامل مرکز مشاوره، دندانپزشکی، اورژانس و داروخانه است. همچنین طرح پایش سلامت مخصوص ورودی‌های جدید را بر اساس خواست دانشجویان با رزرو وقت در سامانه انجام داده‌ایم تا از اتلاف وقت آنها جلوگیری شود. با اقدامات صورت گرفته مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تهران در سال ۹۴ و ۹۵ به عنوان مرکز بهداشت ودرمان برتر کشور انتخاب شد.

به‌نژاد در پایان گفت: مرکز مشاوره دانشگاه نیز به تجهیزات جدید مجهز شده است و اپلیکیشن مشاوره نیز برای استفاده دانشجویان طراحی و در دسترس دانشجویان قرار می‌گیرد. با اقدامات صورت گرفته طی سه سال گذشته مرکز مشاوره دانشگاه تهران به عنوان مرکز ممتاز کشور شناخته شده است.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

معاون فرهنگی- سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌ها منصوب شد

همه دانشجویان متقاضی سفر اربعین وام یک میلیون تومانی می‌گیرند

دعوت از یک نماينده مجلس برای شركت در مناظره

ارمغان تفکر آخوندی حقارت و ذلت کشور بود

لزوم استفاده از ظرفیت علمی کشورهای شرقی/ غربی‌ها دستاوردهای خود را در اختیار ایران نمی‌گذارند

پشت پرده بندبازی سیاسی دولت‌زنان به اسم افزایش سن ازدواج

مجمع ماهانه نمایندگان اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برگزار شد

شورای نگهبان، کنوانسیون FATF در مجلس شورای اسلامی را بررسی کند

بیش از هزار و 970 بازنشسته در مقامات کشوری وجود دارد

تقلا برای ساکت کردن منتقدان زیبنده دولت نیست

5 سال بیت‌المال صرف نگاه لیبرالی آخوندی شد

پویش سراسری دانشجوی حسینی برگزار می‌شود

لزوم استفاده از ظرفیت علمی کشورهای شرقی/ غربی‌ها دستاوردهای خود را در اختیار ایران نمی‌گذارند

لزوم معرفی استاندار جدید تهران در اسرع وقت

70 دانشجوی این دانشگاه برای پیاده‌روی اربعین اعزام شده‌اند

کانون بازنشستگان را دروازه انتخاب استاندار نکنید

برپایی موکب مشترک دانشجویان ایرانی با مردم عراق

ارمغان تفکر آخوندی حقارت و ذلت کشور بود

نشست آشنايی با تشكل جامعه اسلامی دانشجويان

تفاوت‌های تمدنی شرق و غرب ناشی از خاستگاه آنها است

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه