80526
يكشنبه  29  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 17 بهمن 1396 ساعت 17:08

مجمع اساتید مسلمان دانشگاه‌ها به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب:

ایران اسلامی با تمام وجود پرچمدار معنویت اسلامی در جهان امروز است

مجمع اساتید مسلمان دانشگاه‌ها به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از عموم مردم ایران دعوت کرد که با هدف پاسداری از انقلاب خود بار دیگر به خیابان‌ها بیایند و با حضور یکپارچه و با شکوه خود به تحکیم انقلاب مدد رسانند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در این بیانیه آمده است: «انقلاب اسلامی ایران در زمانی به پیروزی رسید که جهان تحت سیطره مادیت ناشی از حاکمیت کاپیتالیسم و سوسیالیسم رو به انحطاط می‌رفت؛ این انحطاط روزافزون- که همه آگاهان و صاحب نظران آزاده جهان بدان معترف بودند- بدان جهت بود که جهان متمدن و انسان مادی صرفاً مبنای حرکت و پیشرفت خود را بر بُعد مادی بشر بنا نهاده و تقویت کرده بود و از این رهگذر گرچه موجبات رفع برخی از آلام بشریت را فراهم کرده اما مصائبی سهمگین‌تر نظیر بی‌عدالتی، فقر، تجاوز، کشتار، ظلم، شکاف فقیر و غنی، بیکاری، بیماری و ... برای او به ارمغان آورده بود.

پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ابعاد اجتماعی و انسانی خود واکنش و پاسخی به آن نقض و کمبود بنیادی و اساسی در زیربنای حرکتی انسانیت بود که از معنویت غفلت ورزیده و در مادیات انسانی غوطه‌ور شده بود.

به بیان آگاهان و دانشمندان منصف جهان، انقلاب اسلامی ایران تکمیل حرکت بشر را با افزودن بال معنویت به انسان دارای صرفاً بال مادی جبهه همت خود قرار داد و قریب چهار دهه این آرمان جهانی را با تمام وجود پیگیری و حمایت نمود.

اکنون ایران اسلامی با تمام وجود پرچمدار معنویت اسلامی در جهان امروز است و در طول قریب به چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی خود توانسته است با استعانت از قدرت لایزال الهی عقلانیت را بر تمام شئون اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی حاکم نماید و نظامی الهی – مردمی را به عنوان الگویی جدید از نظام حکومتی به جهانیان معرفی نماید و این نظام که رقیبی جدی برای مثلث خطرناک عبری- غربی- عربی بوده است همواره مورد تهدید و دشمنی این مثلث قرار داشته و بارها و بارها توسط این مثلث به قصد نابودی هدف قرار گرفته است.

در عین حال مردم خودآگاه و خداآگاه ایران هربار چون سدی در مقابل انواع حملات این مثلث خطرناک ایستادگی نموده و دشمنان را به عقب‌نشینی وادار نموده‌اند.

اینک که ملت بزرگ ایران برای چهلمین بار پیروزی انقلاب اسلامی خود را جشن می‌گیرد، بیش از هر زمان دیگر نیازمند حمایت و پشتیبانی ملی است و این حمایت عمومی خواهد توانست حیله‌های دشمنان قسم خورده ملت ایران را نقش بر آب سازد. به همین جهت از عموم مردم ایران دعوت می‌شود که با هدف پاسداری از انقلاب خود بار دیگر به خیابان‌ها بیایند و با حضور یکپارچه و با شکوه خود به تحکیم انقلاب مدد رسانند و در این میان یقیناً اساتید معزز دانشگاه‌ها جایگاه ویژه‌ای دارند و امید است که به عنوان پرچمداران این حمایت محسوب گردند و الگوی عموم مردم قرار گیرند.»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

همه دانشجویان متقاضی سفر اربعین وام یک میلیون تومانی می‌گیرند

حضور روحانی در دانشگاه تهران فضا را امنیتی کرد

نقش تأثیرگذار حشدالشعبی در پساداعش/ روایتی از چینش سیاسی عراق پس از انتخابات

بعد از گفتن ۳۰ ویژگی خود، سمت روابط عاطفی بروید

دعوت از یک نماينده مجلس برای شركت در مناظره

بیش از هزار و 970 بازنشسته در مقامات کشوری وجود دارد

رئیس‌جمهوری در دانشگاه تهران باید شنونده می‌شد نه گوینده

دولت، نمایندگان مجلس را دور می‌زند/ گفتاردرمانی روحانی به جای حل مشکلات کشور

۵۰ درصد افراد در ازدواج سفید اصلا قصد ازدواج ندارند‌

شورای نگهبان، کنوانسیون FATF در مجلس شورای اسلامی را بررسی کند

نشست هم‌اندیشی چرا شفافیت

بی‌تدبیری مسئولان را نباید به حساب ناکارآمدی نظام گذاشت

مردم باید تاوان تجربه‌های ناموفق دولتمردان را پس دهند

عزم جدی دانشگاهیان برای تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

دعوت از یک نماينده مجلس برای شركت در مناظره

نشست تحلیلی جوانگرایی در تحقق دولت اسلامی- جامعه اسلامی

نمایندگان موافق شفافیت مالی، در برابر ملت شفاف باشند

حضور روحانی در دانشگاه تهران فضا را امنیتی کرد

دیدار اعضای جامعه اسلامی دانشجویان کشور با رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها

نظارتی بر حوزه تعلیم‌وتربیت غیررسمی وجود ندارد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه