80763
يكشنبه  29  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 17 بهمن 1396 ساعت 14:14

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان:

بنیاد مستضعفان از عدالت‌پروری و رسیدگی به مستضعفین رویگردان شده است

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور پیرامون شایعات مطرح شده در خصوص هزینه‌های سنگین نماکاری ساختمان بنیاد مستضعفان نامه‌ای اعتراضی به رئیس بنیادمستضعفان نوشت.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در ابتدای این نامه آمده است: در روزهای اخیر خبرهایی منتشر شده است که البته به یقین بصری نیز از طریق بازدیدهایی که انجام شده اثبات گشته است که بودجه‌ای برای برخی امور به بنیاد مستضعفان اختصاص داده شده است تا این پول صرف هزینه‌های غیر جاری، درجه چندم و یا حداقل غیر ضرور خواهد شد و همچنانکه جنابعالی به عنوان رئیس بنیاد و کارفرمای این عملیات، مطلع از این امور که عبارت از بازسازی نما و محوطه بیرونی مجموعه فیزیکی و ساختمانی بنیاد مذکور می‌باشد، هستید.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در این نامه عنوان کرد: بازسازی جزو عملیات عمرانی ضروری است، ولیکن در اوضاع کنونی کشور یک سوال بزرگ برای همگان ایجاد می‌شود و آن سوال این است که چرا باید در چنین شرایطی بنیاد مذکور با چنان و چنین سبقه و بنیه تاریخی و عقیدتی که دارد، نسبت به هزینه‌های هنگفت که برای چنین اموری بی‌محابا از بیت‌المال هزینه می‌شود، بی‌تفاوت است.

در دامه این نامه آمده است: اساساً هر اداره و سازمانی در محل‌های صرف بودجه نهایت دقت و حراست از دارایی‌های ملت و هزاران ندار را بنماید. این وظیفه‌ای است، برای تمام مجموعه‌های دولتی که البته در این حوزه نیز نظارت و تامل در اتخاذ تدابیر صحیح، اصولی و قاطعانه را می‌طلبد. چنین ریخت و پاش‌هایی همه روزه در مقابل چشمان همه به وسیله انواع و اقسام سازمان‌ها، اداره‌ها و... آتش بر اندوخته‌های این ملت می‌زند؛ بنیاد مستضعفان ظاهراً علت وجودی خود را فراموش کرده و یا اینکه لابد اهداف خود را تغییر داده که این چنین نسبت به ارزش‌های خود یعنی عدالت‌پروری و رسیدگی به مستضعفین و احسان، رویگردان شده است.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به اهداف انقلاب اسلامی تاکید کرد: انقلاب اسلامی نبود، مگر برای به نابودی کشاندن ظلم و تبعیض، به ثمر رساندن آزادی و آزادگی و نیز عدالت و نیکی و به کام نشاندن ایثار و احسانی که آموخته مکتب حضرت محمد ( ص ) است، پس امروز بنیاد شما نه تنها باید پاسخ‌گوی اقدامات خود بلکه باید، البته اگر توانست مدافع کارکردهای غیرقابل پذیرش نهادهای هم جنس خود باشد.

در پایان این نامه آمده است: ریاست محترم بنیاد به جاست که در این زمینه پاسخ مناسب اولا در نزد وجدان خویش و در مقابل خداوند و سپس نسبت به مردم و افکار عمومی ارائه دهید تا شفاف سازی شود، شاید که این نوع عملکرد در نزد شما پاسخی دارد که ما از آن آگاه نیستیم. علی ای الحالٍ انتظار از نهادهای انقلابی و حاکمیتی که داعیه دار اسلام و انقلاب هستند، بسیار بیشتر است .

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

همه دانشجویان متقاضی سفر اربعین وام یک میلیون تومانی می‌گیرند

حضور روحانی در دانشگاه تهران فضا را امنیتی کرد

نقش تأثیرگذار حشدالشعبی در پساداعش/ روایتی از چینش سیاسی عراق پس از انتخابات

بعد از گفتن ۳۰ ویژگی خود، سمت روابط عاطفی بروید

دعوت از یک نماينده مجلس برای شركت در مناظره

بیش از هزار و 970 بازنشسته در مقامات کشوری وجود دارد

رئیس‌جمهوری در دانشگاه تهران باید شنونده می‌شد نه گوینده

دولت، نمایندگان مجلس را دور می‌زند/ گفتاردرمانی روحانی به جای حل مشکلات کشور

۵۰ درصد افراد در ازدواج سفید اصلا قصد ازدواج ندارند‌

شورای نگهبان، کنوانسیون FATF در مجلس شورای اسلامی را بررسی کند

نشست هم‌اندیشی چرا شفافیت

بی‌تدبیری مسئولان را نباید به حساب ناکارآمدی نظام گذاشت

مردم باید تاوان تجربه‌های ناموفق دولتمردان را پس دهند

عزم جدی دانشگاهیان برای تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

دعوت از یک نماينده مجلس برای شركت در مناظره

نشست تحلیلی جوانگرایی در تحقق دولت اسلامی- جامعه اسلامی

نمایندگان موافق شفافیت مالی، در برابر ملت شفاف باشند

حضور روحانی در دانشگاه تهران فضا را امنیتی کرد

دیدار اعضای جامعه اسلامی دانشجویان کشور با رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها

نظارتی بر حوزه تعلیم‌وتربیت غیررسمی وجود ندارد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه