348988
دوشنبه  30  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دوشنبه , 16 بهمن 1396 ساعت 14:02

اجرای بیست‌و‌دومین مسابقات نادکاپ در دانشگاه شریف

بیست‌و‌دومین دوره مسابقات و جشنواره ملی آموزشی نوآوری و ابتکارات (مسابقات نادکاپ) در دانشگاه صنعتی شریف در تاریخ 10 و 11 اسفند‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، بیست و دومین دوره مسابقات و جشنواره ملی آموزشی نوآوری و ابتکارات دانش‌آموزی دانشگاه صنعتی‌شریف (نادکاپ شریف) به منظور شناسایی و هدایت استعداد‌های دانش‌آموزان، پرورش خلاقیت و نوآوری آنها، ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس در آنان و تقویت هویت ملی و فرهنگی با تاکید بر کشف نیازسنجی و توانمندی‌های علمی و عملی داخلی، در تجربه یک کار گروهی شیرین در تاریخ 10 و 11 اسفند‌ماه سال جاری و در محل دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

این مسابقات و جشنواره که بزرگترین فستیوال دانش‌آموزی کشور در حوزه علوم نوین با رویکرد STEAM و PBL است، با حضور بیش از سه هزار دانش‌آموز از 100 شهر کشور در بیش از ۶۰ بخش متنوع، در رشته‌های نانو، رباتیک و میکروالکترونیک، هوافضا، زیست فناوری، نجوم، ماشین‌های سوخت شیمیایی و برنامه‌نویسی اندروید، طراحی سه بعدی و ... در تمامی مقاطع تحصیلی برگزار می‌شود.

دانشگاه شریف به عنوان معتبرترین برند دانشگاهی ایران در حوزه علوم مهندسی، مهمترین حامی معنوی این مسابقات است و حضور اساتید دانشگاه در شورای سیاستگذاری و دانشجویان دانشگاه در کمیته علمی و تیم اجرایی مسابقات، مطمئنا فضای مسابقات را به منصه ظهور و بروز خلاقیت و نوآوری دانش‌آموزان در این فضای آموزشی پراهمیت تبدیل خواهد کرد.

این مسابقات در رشته‌های رباتیک (آتش‌نشان، فوتبالیست، جنگجو، پارک نوری، تعقیب و گریز رالی، انباردار، بازو های رباتیک، فرهنگ ترافیک، ماز، مدیریت بحران، تعقیب خط، شی جمع کن مغناطیسی، ترابری استاراتژیک، جابه جایی توپ ها اورانیوم، خانه‌دار) هوا فضا (گلایدر بدون‌سازه و سازه‌دار، هاورکرافت، پهباد عمود پرواز) علوم پایه (نانو شیمی، زیست فناوری، نجوم، چرتکه، ماشین‌های سوخت شیمیایی ( کمیکار )، آزاد)، المپیاد بازی‌های خلاق، طراحی و شبیه‌سازی سه بعدی و برنامه‌نویسی اندروید برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان فقط تا پایان روز ۲۷ بهمن‌ماه می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی www.nadcup.ir مراجعه یا با دبیرخانه رویداد به شماره تلفن ۶۶۱۹۷۲۹۰-۰۲۱ تماس بگیرند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

همه دانشجویان متقاضی سفر اربعین وام یک میلیون تومانی می‌گیرند

حضور روحانی در دانشگاه تهران فضا را امنیتی کرد

نقش تأثیرگذار حشدالشعبی در پساداعش/ روایتی از چینش سیاسی عراق پس از انتخابات

بعد از گفتن ۳۰ ویژگی خود، سمت روابط عاطفی بروید

دعوت از یک نماينده مجلس برای شركت در مناظره

ارمغان تفکر آخوندی حقارت و ذلت کشور بود

رئیس‌جمهوری در دانشگاه تهران باید شنونده می‌شد نه گوینده

دولت، نمایندگان مجلس را دور می‌زند/ گفتاردرمانی روحانی به جای حل مشکلات کشور

بیش از هزار و 970 بازنشسته در مقامات کشوری وجود دارد

تقلا برای ساکت کردن منتقدان زیبنده دولت نیست

نشست آشنايی با تشكل جامعه اسلامی دانشجويان

ارمغان تفکر آخوندی حقارت و ذلت کشور بود

بی‌تدبیری مسئولان را نباید به حساب ناکارآمدی نظام گذاشت

نشست هم‌اندیشی چرا شفافیت

تقلا برای ساکت کردن منتقدان زیبنده دولت نیست

برپایی موکب مشترک دانشجویان ایرانی با مردم عراق

مردم باید تاوان تجربه‌های ناموفق دولتمردان را پس دهند

عزم جدی دانشگاهیان برای تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

دعوت از یک نماينده مجلس برای شركت در مناظره

نشست تحلیلی جوانگرایی در تحقق دولت اسلامی- جامعه اسلامی

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه