844745
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

يكشنبه , 15 بهمن 1396 ساعت 15:06

بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در نامه‌ای خطاب به شهردار تهران:

آقای شهردار، اگر توانش را ندارید، حاضریم به جای شما مدیریت حوادث را برعهده بگیریم

بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در نامه‌ای به شهردار تهران به وضعیت مدیریت شهری وی، حمل و نقل عمومی، ترافیک و مدیریت بحران بعد از بارش برف اعتراض کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، متن این نامه به شرح زیر است:

«از همان ابتدا که قصد نگارش این چند خط را کردیم و ایده آن در ذهنمان شکل گرفت مبنا را بر آن گذاشتیم تا کوتاه و مجمل بگوییم و وقت گران‌بهایتان را با قلم رقصانی‌های چند دانشجو که به جای لگد پراکنی به درختان برای کاهش بار برف رویشان زیر بخاری لمیده‌اند و بی‌خبر از حجم وظایفی که بر دوشتان گذاشته شده، مشغول غر زدن‌های آرمان گرایانه‌اند، تلف نکنیم. اجازه دهید مختصر عرض کنیم، زیاده عرضی نیست جناب شهردار!

آقای نجفی! سری به کوچه‌ها و خیابان‌های شهر تهران بزنید و اگر شیشه‌های دودی ماشینتان اجازه داد گاهی حین عبور و مرور در تهران نگاهی به معابر و کوچه‌ها و حتی اتوبان‌های این شهر بکنید تا متوجه شوید که شاخه‌های نحیف مدیریت مدعی و پرطمطراق جنابتان چگونه زیر بار چند سانت برف ناقابل شکسته شده است.

بعد از چند روز از بارش برف وضعیت شهر تهران چونان شهر جنگ زده است. یا وضعی همچون شهر‌هایی دارد که تمام عوامل شهری آن در اعتصاب به سر می‌برند. انبوه زباله‌های تلنبار شده و برف‌های یخ‌زده در معابر و شاخه‌های شکسته در کوچه‌ها و سرسره بازی ماشین‌های چند تنی در خیابان‌ها همه بر عدم مدیریت و ناتوانی شما در حل ساده‌ترین مسایل شهری گواه‌اند.

حتی با پذیرش فرض عدم توانایی جسمانی حضرتعالی و بیماری‌های مختلفی که ناشی از عوارض سن بالای شماست این وضع بدوی کوچه‌ها و خیابان‌های تهران با وجود دستگاه‌های عریض و طویل و سازمان‌های متولی برفروبی و مدیریت بحران در تهران به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

بعید است که دیگر رانندگی در خاطرتان مانده باشد، اما اگر نمی‌دانید رانندگی در یخچالی به وسعت تهران چگونه است و چطور موجب خسارت و ناراحتی شهروندان و ترافیک‌های محیرالعقول می‌شود، از راننده‌تان بپرسید که بی‌کفایتی شما در مدیریت ساده‌ترین مسایل مربوط به اداره تهران چطور موجب گره خوردن سه روزه تهران به هم می‌شود.

جناب شهردار! اگر از انواع و اقسام طرح‌ها چگونه بیشتر پول دربیاوریم و بازی با طرح ترافیک به بهانه عدالت و در عمل برای کسب میلیارد‌ها تومان پول بیشتر فارغ شدید، سرتان را از پنجره اتاقتان در بهشت بیرون آورید و ببینید که بی‌اهمیتی شما چه بلایی بر سر تهران آورده است.

اگر از سرسره بازی و پاتیناژ لذت می‌برید به جای آن که شهری به وسعت تهران را برای خودتان تبدیل به تفرجگاه کنید، گاهی سر به مراکز تفریحی بزنید. این که شما هیچ‌گاه دغدغه به موقع رسیدن به محل کار را نداشتید هم توجیه خوبی برای وضع حمل و نقل عمومی تهران نیست.

کارمندی را در نظر بگیرید که بایستی سر زمان مشخصی بر سر کار حاضر باشند. سرتاسر تهران امکان تردد ماشین به سختی وجود دارد، حمل و نقل عمومی نیز عملا فشل شده است. نکند توقع دارید مردم با ماشین‌هایشان در آسمان تهران پرواز کنند که حتی از پاشیدن ۱۰۰ گرم نمک نیز در سطح معابر تهران خودداری کردید؟

آقای نجفی! اگر احساس می‌کنید که برای موقعیت‌های مشابه بعدی توانایی مدیریت ندارید، از همین تریبون اعلام می‌داریم که برای مسایل بعدی، گروه جهادی دانشگاه علامه طباطبایی حاضر است تا خلا‌های مدیریتی جنابتان را پر کند و اعلام می‌دارد که حاضر است در بارش بعدی تهران به جای شما مدیریت حوادث را برعهده بگیرد.

از طرفی برای یادآوری گاه و بیگاه حماسه‌تان در مدیریت بحران شهر تهران و برای آن که هرگاه نگاهتان به آن افتاد در خود احساس غرور کنید، یک عدد نمکدان به رسم یادگار به پیوست خدمتتان تقدیم می‌شود.»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

معاون فرهنگی- سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌ها منصوب شد

همه دانشجویان متقاضی سفر اربعین وام یک میلیون تومانی می‌گیرند

حضور روحانی در دانشگاه تهران فضا را امنیتی کرد

دعوت از یک نماينده مجلس برای شركت در مناظره

ارمغان تفکر آخوندی حقارت و ذلت کشور بود

پشت پرده بندبازی سیاسی دولت‌زنان به اسم افزایش سن ازدواج

بعد از گفتن ۳۰ ویژگی خود، سمت روابط عاطفی بروید

بیش از هزار و 970 بازنشسته در مقامات کشوری وجود دارد

تقلا برای ساکت کردن منتقدان زیبنده دولت نیست

لزوم استفاده از ظرفیت علمی کشورهای شرقی/ غربی‌ها دستاوردهای خود را در اختیار ایران نمی‌گذارند

کانون بازنشستگان را دروازه انتخاب استاندار نکنید

70 دانشجوی این دانشگاه برای پیاده‌روی اربعین اعزام شده‌اند

نشست آشنايی با تشكل جامعه اسلامی دانشجويان

لزوم استفاده از ظرفیت علمی کشورهای شرقی/ غربی‌ها دستاوردهای خود را در اختیار ایران نمی‌گذارند

تفاوت‌های تمدنی شرق و غرب ناشی از خاستگاه آنها است

لزوم معرفی استاندار جدید تهران در اسرع وقت

نشست هم‌اندیشی چرا شفافیت

تقلا برای ساکت کردن منتقدان زیبنده دولت نیست

برپایی موکب مشترک دانشجویان ایرانی با مردم عراق

ارمغان تفکر آخوندی حقارت و ذلت کشور بود

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه