57907
شنبه  24  آذر  1397
چهارشنبه , 24 آبان 1396 ساعت 09:56

مسئول جهادسازندگی سازمان بسیج دانشجویی:

گروه‌های جهادی با امکانات به منطقه زلزله‌زده بیایند/ شناسایی مسیرهای جایگزین برای ارسال کمک‌ها به روستا

مسئول جهادسازندگی سازمان بسیج دانشجویی اعلام کرد: از امروز امکان اعزام نیروهای جهادی وجود دارد اما نیاز است تا حتما قبل از اعزام با نواحی بسیج دانشجویی استان‌ها هماهنگ شود. گروه‌های جهادی بدون تجهیزات، وسیله نقلیه و حکم ماموریت به منطقه نیایند چراکه اجازه ورود داده نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، صادق مفرد، درباره نحوه اعزام و حضور گروه‌های جهادی در کرمانشاه گفت: «یک قرارگاه در سرپل‌ذهاب داریم و نیروها جهادی از اینجا اعزام می‌شوند.»

او کمک‌های امدادی را به دو بخش تقسیم کرد و ادامه داد: «قسمت اول فعالیت‌ها در ایام آوربرداری و امدادرسانی است و ارسال کمک‌ها از مبدا تا به مردم آسیب‌دیده برسد.بعد از آن دوره سازندگی آغاز می‌شود، اعزام نیروها از سپاه‌ استان‌ها صورت می‌گیرد و در آن زمان مشخص می‌شود که هر روستا مربوط به کدام گروه است.»

مسئول جهادسازندگی سازمان بسیج دانشجویی افزود: «اکنون ما در بازه اول قرار داریم. با وجود پویش #کرمانشاه_جان_ایران که در تهران راه افتاده است، گروه‌های جهادی می‌توانند به پویش بپیوندند و پوسترها را توزیع کنند. باید کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم جمع‌اوری شود. کمک‌های غیرنقدی باید مستقیما به منطقه ارسال شود یا اینکه به سپاه استان‌ها داده شود تا آنها ارسال کنند.»

او تاکید کرد: «درحال حاضر اگر مردم هر یک از استان‌ها خودشان بخواهند امکانات را توزیع کنند باید بدانند که در ورودی سرپل ذهاب عده‌ای هستند که این اقلام را به‌زور به سرقت می‌برند و به روستاییان چیزی نمی‌رسد، ما مسیرهای جایگزین را پیدا کردیم تا قبل از اینکه به سرپل ذهاب برسیم اقلام را به روستاها می‌رسانیم اگر ارسال اقلام با هماهنگی باشد بهتر خواهد بود. مردم اکنون به چادر، پتو،‌ لوازم خشک لازم دارند.:»

مسئول جهادسازندگی سازمان بسیج دانشجویی گفت: «لازم است در حال حاضر نیروهای گروه‌های جهادی به منطقه بیایند و ما به آنها روستا تحویل بدهیم گروه‌هایی باید بیایند که با خودشا وسیله نقلیه، امکانات اولیه، چادر و مواد غذایی داشته باشد چراکه اینجا امکانات لازم نیست، اگر دست خالی بروند نمی‌توانند کاری کنند و همه وسایل نقلیه موجود در منطقه در حال استفاده است و امکان دادن وسیله نقلیه نیست.»

مفرد ادامه داد: «باید گروه‌های چابکی به منطقه بیایند، در قرارگاه ما به آنها روستا می‌سپاریم، در آوربرداری کمک کنند و امنیت آنجا را به عهده می‌گیرند. اگر امکان‌ شد به همراه آنها پزشک می‌فرستیم. کمک‌ها را به گروه‌های جهادی می‌رسانیم اینها توزیع می‌کنند.»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه