چهارشنبه  26  تیر  1398
سه شنبه , 04 تیر 1398 ساعت 15:11

سلیمانی در گفتگو با آنا:‌

انرژی هسته‌ای تولید می‌کنیم ولی چادر مشکی، نه!/ با مافیای چادر مشکی برخورد شود

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب با اشاره به گرانی قیمت چادر مشکی در بازار گفت: متخصصان داخلی انرژی هسته‌ای تولید می‌کنند ولی در تولید چادر مشکی با مشکل مواجه هستیم.

اسدالله سلیمانی در گفتگو با خبرنگار حوزه زنان، جوانان و خانواده گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، با اشاره به گرانی قیمت چادر مشکی در بازار به دلیل عدم تخصیص ارز دولتی برای واردات آن به کشور اظهار کرد: دولت برای هر کالایی چه لوکس باشد چه غیرضروری ارز تخصیص می‌دهد ولی برای واردات چادر مشکی متأسفانه چنین رویکردی را مشاهده نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه در بحث تولید پوشاک پس از انقلاب حرکت قابل توجهی نه در طراحی، نه در مدسازی و نه در ذائقه‌سازی رخ نداده است، افزود: متولیان مدیریت پوشاک و چادر در کشور اتحادیه‌ها هستند که وقتی می‌گوییم اتفاقی نیفتاده است متأسفانه به دوستان در این اتحادیه‌ها برمی‌خورد.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب گفت:‌ برای ساماندهی لباس و پوشاک ایرانی به‌مرور بنیاد ملی لباس فعالیت خود را آغاز کرد ولی باز آن اتفاقی که باید در  حوزه عفاف و حجاب بیفتد محقق نشد.

سلیمانی عنوان کرد: در این 40 سال اخیر متولی مشخصی برای واردات و تولید چادر مشکی نداشته‌ایم و اتحادیه‌ها دغدغه‌ای در حوزه حجاب نداشتند.

وی بیان کرد: در حوزه تأمین چادر، بیشتر نگاه‌ها به تولید خارج بوده و اصلاً نگاهی به تولید داخلی نداشتند چرا که منافع در واردات بوده است.

سلیمانی با بیان اینکه بارها عنوان کرده‌ام که مافیایی برای چادر مشکی وجود دارد، گفت: کسانی هستند که می‌دانند با وارد کردن چادر مشکی بدون هیچگونه دغدغه‌ای به سرمایه‌ای کلان دست می‌یابند بنابراین اجازه فکر کردن به تولید را به هیچ کسی ندادند.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب با بیان اینکه مسئولان با مافیای چادر مشکی مقابله کنند، افزود:‌ تنها کارخانه‌ای که به عنوان تولیدکننده چادر در ایران فعالیت دارد کارخانه حجاب شهرکرد است که به‌رغم احترام به آنها اما این کارخانه نگاه خارجی دارد.

وی بیان کرد:‌ در حقیقت کارخانه‌های داخلی ما با مشکل تولید رنگ، بافت و نرم کردن چادر و همینطور موارد استاندارد روبه‌رو هستند که باید از آن‌ها سوال کرد چرا از مجموعه دانشگاهیان کشور درخواست کمک نکردند.

سلیمانی با بیان اینکه متخصصان داخلی انرژی هسته‌ای تولید می‌کنند ولی در تولید چادر مشکی با مشکل مواجه هستیم، ادامه داد:‌ علت اینکه در کشور انرژی هسته‌ای تولید می‌شود به‌خاطر حضور افراد تحصیل‌کرده و نخبه‌ای است که خواستند و به کمک آمدند. درحال حاضر در کشور این همه تحصیل‌کرده و نخبه وجود دارند که بیکارند اما کارخانه‌های چادر ما از تخصص آنان استفاده نمی‌کنند.

وی گفت:‌ این کارخانه‌ها اگر می‌خواهند از رکود دربیایند باید با دادن فراخوانی از دانشجویان بخواهند تا در تولید رنگ چادر مشکی کمک کنند و اگر به جای واردات رنگ از دانشجویان کمک بگیرند هم از آمار بیکاران فارغ‌التحصیل کم می‌شود و هم به رشد و شکوفایی و تولید ملی کمک خواهد شد.

سلیمانی با بیان اینکه اگر کار به همین شکل پیش برود کشور در تولید چادر مشکی و پوشاک درجا خواهد زد، اظهار کرد:‌ می‌توانیم با توجه به انرژی ارزان و نیروی انسانی مناسب، تولیدکننده باشیم و به کشورهای دیگر محصولاتمان را صادر کنیم اما متأسفانه ابتر مانده‌ایم و نمی‌توانیم حتی رنگ چادر را دربیاوریم.

وی افزود: مگر می‌شود در کشوری مثل ایران با این همه سطح علمی بالا در دنیا که در همه رشته‌ها، دانشجو تربیت کرده است نتوانیم در تولید رنگ چادر از آنها استفاده کنیم.

انتهای پیام/4046/4076/پ

http://ana.ir/i/400557
 هیچگونه ارز دولتی یا نیمایی به واردات چادر مشکی تعلق نمی‌گیرد

هیچگونه ارز دولتی یا نیمایی به واردات چادر مشکی تعلق نمی‌گیرد

آیا حجاب فقط در دین اسلام واجب است؟

آیا حجاب فقط در دین اسلام واجب است؟

اگر حمایت دولت باشد از واردات چادر به کشور بی‌نیاز می‌شویم

اگر حمایت دولت باشد از واردات چادر به کشور بی‌نیاز می‌شویم

ایران بزرگترین مصرف‌کننده چادر مشکی در دنیاست

ایران بزرگترین مصرف‌کننده چادر مشکی در دنیاست

مافیای چادر مشکی خارجی در دست دلالان بازار

مافیای چادر مشکی خارجی در دست دلالان بازار

قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) پتانسیل احداث ماهانه 2 هزار واحد مسکونی را دارد

13 هزار خانواده دارای 2 معلول در انتظار خانه‌دار شدن هستند

آماری از فعالیت مهدهای کودک غیر مجاز نداریم/ فعالیت17 هزار مهدکودک مجاز در کشور

تضعیف اعتقادات مذهبی با ارسال پیام‌های خرافه

60 درصد طلاق‌ها به‌دلیل اعتیاد است/ از هر 5 ازدواج یکی به طلاق می‌انجامد

جای خالی هنر در روایت جنایت مسجد گوهرشاد

طرح توان‌افزایی زنان و خانواده‌ها در کشور اجرا می‌شود

صفاوردی در گفتگو با آنا: بی‌قانونی در کشور به فرهنگ تبدیل شده است

پشت پرده افزایش میلیونی قیمت چادر مشکی چیست؟

نوجوانان ۱۰ ساعت از وقت خود را در فضای مجازی سپری می‌کنند

زنان شاغل امروزی موفق‌ترند یا مادران دیروز؟

تصویب لایحه حمایت از کودکان مهم است اما فعالان کودک را راضی نمی‌کند

سلبریتی‌ها باید متناسب با جامعه اسلامی لباس بپوشند

643 هزار کودک تحت حمایت بهزیستی، مورد غربالگری قرار گرفتند

طرح ملی گفتگوی خانواده موازی‌کاری است/ ریشه تمام مشکلات جامعه صرفاً اقتصادی نیست

4 هزار و 500 معتاد زن در کمپ‌های بهزیستی درمان می‌شوند

خواستگار اجاره‌ای خدمتی نوین در شبکه‌های اجتماعی/وقتی برای «کلاس» هرکاری می‌کنیم

وزارت ورزش و جوانان برای رشد و بالندگی بانوان برنامه‌‌های ویژه‌ای دارد

طرح ملی گفتگوی خانواده به مرحله بسیج اجتماعی می‌رسد

بیشتر جرائم در فضای مجازی رخ می‌دهد