دوشنبه  02  اردیبهشت  1398
جمعه , 23 شهریور 1397 ساعت 10:55

وام ضروری بازنشستگان به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

شرایط دریافت وام ضروری و قرض الحسنه بازنشستگان به مبلغ ۵ میلیون تومان اعلام شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، شرایط دریافت وام ضروری و قرض‌الحسنه بازنشستگان به مبلغ پنج میلیون تومان اعلام شد و بازنشستگانی که بیش از یک‌سال از تاریخ صدور بازنشستگی آنها گذشته است مجاز به ثبت‌نام هستند. همچنین متقاضیانی که آخرین وام دریافتی خود را تسویه کرده‌اند می‌توانند برای دریافت وام ثبت‌نام کنند. بر اساس این گزارش، وراث ذکوری که در طول سه سال آینده از لیست وظیفه‌بگیری حذف می‌شوند نمی‌توانند ثبت‌نام کنند و مجاز به این کار نیستند.

از اول شهریور امسال همزمان با هفته دولت، ثبت نام اینترنتی وام ضروری ۵ میلیون تومانی بازنشستگان کشوری آغاز شده بود که تا 31 شهریور نیز ادامه دارد، بازنشستگان متقاضی باید با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی cspf.ir اطلاعات خود را تکمیل کنند و چنانچه تعداد بازنشستگان متقاضی دریافت وام از سقف در نظر گرفته شده افزایش یابد برای ارائه تسهیلات وام، قرعه‌کشی صورت خواهد گرفت.

مبلغ وام ضروری بازنشستگان پنج میلیون تومان است که بازنشسته می‌تواند در اقساط 36 ماهه با کارکرد سالانه چهار درصد پرداخت کند. مبلغ وام فقط به حساب بانک صادرات متقاضی واریز می‌شود که باید این شماره حساب از پیش در سیستم ثبت شده باشد. این شماره حساب باید همان شماره‌ای باشد که بازنشسته از طریق آن، حقوق بازنشستگی خود را دریافت می‌کرده است.

امسال، ۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با همکاری بانک صادرات ایران، در ۱۲ مرحله به ۴۰۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری پرداخت می‌شود.

بازنشستگان باید توجه داشته باشندکه صرفاً ثبت‌نام برای دریافت وام ضروری در سامانه بازنشستگی، حقوقی برای آنان ایجاد نمی‌کند و اعلام شماره دفترکل بازنشستگی، کد ملی، شماره حساب بانک صادرات ایران و شماره تلفن همراه الزامی است. همچنین تسویه حساب قبل از پایان اقساط وام دریافتی، مشمول مقررات مالی بانک قرار می‌گیرد.

براساس اطلاعات صندوق بازنشستگی کشور از ابتدای شهریور ماه تاکنون ۱۹۷ هزار و ۹۹۳ نفر از بازنشستگان برای دریافت وام ضروری در سامانه صندوق بازنشستگی کشور ثبت‌نام کردند و استان‌های تهران با ۳۱ هزار و ۱۰۹ نفر، فارس با ۱۵ هزار و ۳۷۵ نفر، اصفهان با ۱۴ هزار و ۳۸۳ نفر، خراسان رضوی با ۱۳ هزار و ۹۵۳ نفر و گیلان با ۱۱ هزار و ۵۹۱ نفر بیشترین متقاضیان دریافت وام بوده‌اند.

همچنین کمترین متقاضیان دریافت وام ضروری به‌ترتیب به استان‌های خراسان شمالی با یک هزار و ۴۱۵ نفر، قم با یک هزار و ۷۰۷ نفر، هرمزگان با یک هزار و ۷۹۵ نفر، چهارمحال و بختیاری با یک هزار و ۹۴۶ نفر و ایلام با دو هزار و ۸۳ نفر اختصاص دارد.

انتهای پیام/4044/ن

http://ana.ir/i/311158
نوبت سوم وام ضروری بازنشستگان پرداخت شد

نوبت سوم وام ضروری بازنشستگان پرداخت شد

27/11/1397 09:23:09 ق.ظ
تاکنون نتوانسته ام از وام قرض‌الحسنه استفاده کنم نوبت ثبت‌نام بعدی چه وقت خواهد بود
22/10/1397 11:04:30 ق.ظ
چرا برای کسانی که قسط وامشان تمام نشده تعلق نمیگیرد مگر از حقوق هرکس کسر نمیشود لطفا این مسوبه را فسق کنین

تاب‌آوری اجتماعی را در مناطق سیل‌زده لرستان افزایش می‌دهیم

استرس پس از حادثه آسیب‌زاست

طرح‌های اجتماعی و فرهنگی برای مجلسی‌ها اولویت ندارد

بگذارید بچه کمرو در مورد خودش حرف بزند

برای رشد موهای فرزندانمان چه کنیم؟

در حادثه سیل هیچ مددجویی آسیب ندید/ پرداخت وام 100 میلیونی بلاعوض

استرس پس از حادثه آسیب‌زاست

در حادثه سیل هیچ مددجویی آسیب ندید/ پرداخت وام 100 میلیونی بلاعوض

طرح‌های اجتماعی و فرهنگی برای مجلسی‌ها اولویت ندارد

بگذارید بچه کمرو در مورد خودش حرف بزند

تاب‌آوری اجتماعی را در مناطق سیل‌زده لرستان افزایش می‌دهیم

برای رشد موهای فرزندانمان چه کنیم؟