679009
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شنبه , 20 مرداد 1397 ساعت 07:55

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران خبر داد؛

صدور مجوز راه‌اندازی مهدکودک توسط بخش خصوصی در شهرستان‌های تهران

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به پیشنهاد این سازمان مبنی بر صدور مجوز راه‌اندازی مهدکودک به بخش خصوصی گفت: با اجرای این برنامه محدودیت و انحصار از بین می‌رود و همچنین باعث اشتغال‌زایی و ایجاد فرصت‌های شغلی می‌شود.

نعمت‌الله‌ ترکی در گفتگو با خبرنگار جامعه گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در مورد مهدکودک‌های بهزیستی در استان تهران اظهار کرد: باید با توجه به آمار و ارقام جامعه هدف و تحت پوشش بهزیستی استان تهران روی ساختار و تشکیلات این مجموعه بازنگری صورت گیرد.

وی ادامه داد: براساس جامعه هدف سازمان بهزیستی مسئولیت‌های بسیاری بر عهده این نهاد است و بخشی از آن شامل مهدکودک‌ها می‌شود که زیر نظر سازمان بهزیستی فعالیت می‌کنند، هم اکنون متقاضی برای مهدکودک زیاد است و براساس آمار ما حدود 30 درصد فعالیت‌هایی که در استان شکل می‌گیرد زیر مجموعه سازمان بهزیستی قرار می‌گیرد که در همین راستا طبق ساختار موجود بخش نظارت و هماهنگی به بهزیستی واگذار شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران یادآور شد: پیشنهاد ما این بود که برای اخذ مجوز مهدکودک محدودیتی قائل نشویم و به تناسب نیاز به پذیرش هر شهرستان شاخص‌ها و چارچوب را مشخص کنیم.

ترکی تصریح کرد: باید شرایطی فراهم کنیم که بخش خصوصی بتواند مجوز راه‌اندازی مهدکودک اخذ کرده و در این بخش فعالیت کند اما نظارت بر عملکرد این مهدکودک‌های خصوصی نیز از سوی سازمان بهزیستی به عنوان مهم‌ترین رکن نظارتی صورت گیرد.

این مقام مسئول در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: با اجرای این برنامه محدودیت و انحصار در ایجاد مهدکودک‌ها از بین می‌رود و همچنین باعث اشتغال‌زایی و ایجاد فرصت‌های شغلی می‌شود به طوری که با راه‌اندازی هر مهدکودک به حدود 10 مربی و تعدادی پرسنل اداری نیاز است که می‌‌توانند در این بخش مشغول به کار شوند.

ترکی ادامه داد: مقرر شد در قالب تهیه سند برنامه و بتوانیم در پایان برنامه ششم توسعه مهدکودک‌های استان تهران را به استانداردهای مورد نیاز برسانیم زیرا براساس آمارهای موجود تقریبا به تناسب هر هزار نفر کودک حداقل 5 مهدکودک نیاز داریم که البته باید پس از راستی آزمایی در مورد تعداد کودکان و درخواست‌های راه‌اندازی مهدکودک در هر شهرستان نسبت به ایجاد مهدکودک و اشتغال به کار پرسنل این مجموعه اقدامات لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/4009/4044/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

طلسم حضور زنان در ورزشگاه آزادی شکست

افسردگی عامل 90 درصد خودکشی‌ها در کشور/ ایران پایین‌ترین آمار خودکشی در دنیا را دارد

ضعف ساختاری دولت در ارائه آمار بازنشستگان

مبارزه دولت با مفاسد اقتصادی در روحیه مردم تاثیرگذار است

کار اجباری 85 درصد کودکان برای تأمین معاش خانواده

کار اجباری 85 درصد کودکان برای تأمین معاش خانواده

مبارزه دولت با مفاسد اقتصادی در روحیه مردم تاثیرگذار است

افسردگی عامل 90 درصد خودکشی‌ها در کشور/ ایران پایین‌ترین آمار خودکشی در دنیا را دارد

طلسم حضور زنان در ورزشگاه آزادی شکست

ضعف ساختاری دولت در ارائه آمار بازنشستگان

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه