چهارشنبه  05  تیر  1398
سه شنبه , 10 مهر 1397 ساعت 20:13

پس از افت چند هزار تومانی قیمت دلار در بازار آزاد؛

قیمت ویزای اربعین 97 کاهش می‌یابد؟

با کاهش چند هزار تومانی قیمت دلار در بازار آزاد نسبت به روزهای گذشته، امیدواری مشتاقان اربعین 97 برای کاهش قیمت ویزای عراق هم افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، با اعلام رسمی قیمت ویزای اربعین 97 به مبلغ 386 هزار تومان که بر مبنای نرخ دلار تعاملی (سامانه نیما) صورت گرفت، موجی از نارضایتی خیل عظیم مشتاقان پیاده‌روی اربعین و اعتراض آنان نسبت به افزایش ویزای عراق نسبت به سال گذشته  (حدود 150 هزار تومان) را در پی داشت.

افزایش هزینه سفر اربعین که شاید تنها دلخوشی جمع کثیری از مشتاقان زیارت حرم سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) بود که می‌توانستند با حداقل هزینه مالی، سالی یک مرتبه به پابوسی آن امام همام بروند، به دغدغه جدی آنان تبدیل شده بود و با توجه به افزایش سه، چهار برابری نرخ دینار عراق نسبت به سال گذشته که با توجه به افزایش دلار صورت گرفت، ترس و نگرانی از دست دادن زیارت اربعین 97 را به دل مشتاقان آن حضرت انداخت.

با هر بار بالا و پایین شدن نرخ دلار و با توجه به اینکه دولت تصمیمی بر پرداخت دلار یا دینار عراق به قیمت پایین‌تر از بازار آزاد به زائران اربعین نداشت، حسرت زیارت اربعین را بیشتر بر دل افرادی می‌انداخت که از توان مالی ضعیف‌تری برای تأمین هزینه سفر اربعین برخوردار بودند و منتظر بودند شاید با کاهش قیمت ارز شرایط هم برای فراهم شدن سفر اربعین برایشان میسر شود.

با تصمیم مسئولان کشور مبنی بر استفاده از ارز تعاملی برای تعیین قیمت ویزای عراق در ایام اربعین 97 که بر پایه دلار هشت هزار و 500 تومانی سامانه نیما محاسبه شده بود قیمت 386 هزار تومانی مصوب شد که البته نسبت به تهیه 41 دلار بر مبنای نرخ ارز در بازار آزاد هزینه کمتری برای ویزای اربعین 97 تعیین شد.

اما آنچه که در یکی دو روز گذشته امیدواری مردم را برای کاهش قیمت ویزای اربعین در پی داشت، کاهش شدید نرخ ارز در بازار آزاد از قیمت 19 هزار و 300 تومانی ابتدای هفته به حدود 8 هزار تومانی در آخرین ساعات کاری امروز بود.

با توجه اینکه در سامانه نیما و در روزهای افزایش بی‌ضابطه قیمت ارز، نرخ دلار حدود 8 هزار و 500 تومان معامله می‌شد و بر همین مبنا هم مسئولان تصمیم گرفتند با استفاده از قیمت دلار در سامانه نیما، قیمت ویزای اربعین را محاسبه کنند باید منتظر ماند و دید آیا مسئولان تصمیمی برای کاهش قیمت ویزای اربعین 97 به کمتر از نرخ مصوب شده می‌گیرند یا خیر؟

البته هر تصمیمی برای رفاه حال زائران اربعینی که وسع مالی مناسبی ندارند و تنها دلخوشی‌شان همین زیارت سالانه سفر اربعین است، قطعاً می‌تواند موجب خوشحالی و رضایت مشتاقان زیارت حرم اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام باشد.

انتهای پیام/4076/پ

http://ana.ir/i/315188
هزینه ویزای اربعین 97 خارج از سامانه سماح بالاتر است

هزینه ویزای اربعین 97 خارج از سامانه سماح بالاتر است

ماجرای ویزای یک‌دلاری اربعین 97 چیست؟

ماجرای ویزای یک‌دلاری اربعین 97 چیست؟

قیمت قطعی صدور ویزای اربعین 97 مشخص شد

قیمت قطعی صدور ویزای اربعین 97 مشخص شد

صدور ویزای اربعین 97 از فردا آغاز می‌شود

صدور ویزای اربعین 97 از فردا آغاز می‌شود

قیمت ویزای اربعین 97 مشخص شد + جزئیات

قیمت ویزای اربعین 97 مشخص شد + جزئیات

تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر