چهارشنبه  04  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دوشنبه , 18 تیر 1397 ساعت 03:05

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران عنوان کرد؛

آموزش جامعه محلی اساسی‌ترین زیرساخت توسعه گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در نشست کمیته هماهنگی بررسی مناطق گردشگری و رونق‌بخشی مناطق بوم‌گردی استان تهران، بر آموزش جامعه محلی به عنوان اساسی‌ترین زیرساخت توسعه گردشگری تأکید کرد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، دلاور بزرگ‌نیا در جمع شهرداران، بخشداران و دهیاران مناطق گردشگری استان تهران اظهار کرد: این آمادگی وجود دارد تا کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی برای آشناسازی و توانمندی جوامع محلی در میزبانی از گردشگران در کوتاه‌ترین زمان ممکن برگزار شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: در حال حاضر تسهیل روند اداری در صدور مجوز‌های اقامتگاه‌های بوم‌گردی، در دست اجراست که این مسئله بر مبنای توسعه اقتصاد گردشگری در مناطق روستایی اجرا خواهد شد.

معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان تهران در حاشیه این نشست گفت: توجه به مقوله‌های زیست‌محیطی و رعایت استانداردهای گردشگری پایدار از اولویت‌های رسیدگی به صدور مجوز درخواست‌های تاسیس بوم‌گردی به شمار می‌رود.

علیرضا جعفری خاطرنشان کرد: شهرستان‌های دماوند، فیروزکوه، ورامین، شمیرانات و بخش کن شهر تهران بیشترین ظرفیت را در حوزه تاسیس و راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی دارد. به‌زودی برگزاری کارگاه‌های آموزشی و توجیهی از منابع سرشار توسعه گردشگری روستایی در دهیاری‌های این مناطق برگزار می‌شود.

وی افزود: میزان سرمایه‌گذاری اولیه در تجهیز و راه‌اندازی یک خانه روستایی به گونه‌ای است که جامعه محلی قادر به پرداخت آن هستند، همچنین توجیه اقتصادی اقامتگاه‌های بوم‌گردی به گونه‌ای است تا یک درآمد پایدار را برای روستایان ایجاد کند و در نهایت مانع حرکت جریان روستا به شهر شود.

در نشست کمیته هماهنگی بررسی مناطق نمونه گردشگری و رونق‌بخشی اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان تهران که با حضور سیدرضا جندقیان معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور برگزار شد، دهیاران و بخش‌داران به مشکلات و موانع پیش‌روی توسعه گردشگری در مناطق خود اشاره کردند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات