جمعه  03  اسفند  1397
دوشنبه , 11 بهمن 1395 ساعت 17:02

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران

ایثار آتش‌نشانان پلاسکو در میراث معنوی پایتخت همیشه ماندگار شد/ آمادگی برای حمایت فنی و اداری از تاسیس موزه آتش نشانی داریم

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: میراث فرهنگی ایتان تهران آمادگی دارد تا حمایت های فنی و اداری را از تاسیس موزه آتش نشانی انجام دهد.

به گزارش گروه فرهنگی آنا،رجبعلی خسروآبادی مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران گفت: مراسم تشیع و خاکسپاری شهدای آتش نشان با حضور گسترده شهروندان و مسئولان هر چه با شکوه انجام شد، اما آنچه از حادثه پلاسکو در حافظه پایتخت ماندگار شد فرهنگ و روحیه ایثار و شهامت بود، روحیه‌ای که وجودش در جامعه حس آرامش و امنیت را به شهروندان خواهد داد و نشان می‌دهد افرادی هستند تا جان خود را فدای آسایش و امنیت آنها کنند.

خسورآبادی افزود: از امروز وظیفه همه نهادهای فرهنگی شهر از جمله اداره کل میراث فرهنگی استان تهران است تا بر اساس رسالت ذاتی خود از میراث معنوی صیانت کنند که خاطره جمعی مردم کشور از حادثه پلاسکو را تا ابد زنده نگه دارد.

وی تاکید کرد: هویت، روح شهری است که جامعه بدون آن حیات نخواهد داشت و فداکاری آتش‌نشانان در حادثه پلاسکو بخشی از هویت تهران بود که حفظ آن برای تاریخ پایتخت لازم و ضروری است.

مدیر کل میراث فرهنگی تهران گفت: لباس‌ها و تجهیزات آتش‌نشانان ایثارگر ،لوگوی فلزی ساختمان که تاریخ ساخت آن را نشان می‌داد که از قضا سالم از زیر آوار درآمد و حتی گاوصندوق های سوخته و بخشی از شبکه فلزی پنجره‌های این ساختمان 54 ساله می‌تواند در محلی با عنوان موزه آتش نشانی نگهداری شوند تا رشادت‌های آتش‌نشانان فداکار ما هیچ وقت فراموش نشوند و میراث فرهنگی تهران آمادگی دارد تا حمایت فنی و اداری را از تاسیس چنین موزه‌ای داشته باشد.

همچنین میراث فرهنگی استان تهران با ارسال نامه‌ای به شماره 10614/126/952 به معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران آمادگی خود را برای حمایت فنی و اداری از تاسیس موزه آتش نشانی اعلام داشته است.