يكشنبه  26  خرداد  1398
چهارشنبه , 02 تیر 1395 ساعت 13:34

تلاش یک مادر برای بازگشت فرزندش از زندگی نباتی در فضای مجازی + تصاویر

حدود پنج ماه قبل نوزادی در حین به دنیا آمدن به دلیل نرسیدن اکسیژن حین جراحی زایمان دچار تشنج مغزی می‌شود که در حال حاضر هوشیاری خود را از دست داده و به کمک سوند تغذیه می‌کند؛ مادر این نوزاد (امیرعباس) عامل اصلی این حادثه ناگوار را اصرار پزشک به زایمان طبیعی می‌داند به همین دلیل فعالیت گسترده‌ای در فضای مجازی با هشتک امیر عباس آغاز کرده تا مانع مرگ فرزندش شود.

سارا امیری، گروه اجتماعی- بیست و یکم دیماه سال گذشته بود که مادری وارد بیمارستان می‌شود و ماما تشخیص سزارین می‌دهد اما می‌گوید که تشخیص نهایی باید توسط پزشک متخصص انجام شود. در همین حال که مادر به شدت درد می‌کشید به گفته خودش، پزشک حاضر به معاینه‌اش نشد و مدام به صورت تلفنی در جریان احوال بیمارانش قرار می‌گرفت.

پس از ساعت‌ها تحمل درد، پزشک تشخیص زایمان طبیعی به کمک دستگاه وکیوم را می‌دهد و این در حالی است که او اصلا شرایط زایمان طبیعی را نداشته اما با اصرار پزشک، زایمان انجام می‌شود و مادر به دلیل استفاده نادرست از دستگاه وکیوم دچار علائم می‌شود و نوزاد نیز که تا قبل از انجام زایمان دارای علائم حیاتی بود بیهوش می‌شود.

تا سه روز بعد از زایمان به بهانه‌های مختلف مادر از دیدن نوزادش محروم می‌شود اما بالاخره انتظار به اتمام می‌رسد و مادر موفق می‌شود نوزادش را ببیند اما دیدن کودک تازه متولد شده در بخش مراقبت‌های ویژه روزگار دیگری را برای مادر رقم می‌زد.

متخصصان مغز و اعصاب به او گفته بودند که به دلیل نرسیدن اکسیژن در حین زایمان، نوزاد دچار فلج مغزی شده است. به ادعای مادر امیرعباس، بعد از دو هفته فرزندش بدون هیچ علائم حیاتی از بیمارستان ترخیص می‌شود و دوباره بعد از دو ماه با علائم تشنج به بیمارستان بازمی‌گردد و به دلیل عفونت شدید ریه و قطع تنفس در ICU بستری می‌شود.

اکنون امیرعباس بیهوش در خانه است و به کمک سوند تغذیه می‌کند و تمام مدت مغزش در خواب است و زمانی که هوشیار می‌شود تشنج می‌کند.

این خانواده در دادگاه نظام پزشکی نیز شکایت خود را مطرح کردند اما قرار منع تعقیب برای پزشک صادر شده یعنی هیچ‌گونه قصوری صورت نگرفته و عنوان شده زایمان به موقع انجام و ضربان قلب نوزاد در دوران بستری غیر طبیعی نبوده است.

تمام این‌ها، گفته‌های مادر امیرعباس در فضای مجازی است که با هشتک «امیر عباس» منتشر شده و از تمام کاربران درخواست کرده تا عکس‌های فرزندش را انتشار دهند تا تصاویر امیرعباس به دست پروفسور سمیعی و وزیر بهداشت برسد.

هشتک امیرعباس در تمام شبکه‌های مجازی منتشر شده تا جایی که کمپین حمایت از امیر عباس نیز تشکیل شده است.

http://ana.ir/i/96085
تعداد اخبار امروز گروه : 1 خبر