26116
شنبه  26  آبان  1397
پنجشنبه , 07 آبان 1394 ساعت 13:11

دبیر اجرایی کمپین سرطان صورتی:

سالانه 10 هزار خانم به سرطان پستان مبتلا و 3 هزار نفر فوت می‌کنند

دبیر اجرایی کمپین سرطان صورتی با بیان اینکه سالانه 10 هزار خانم به سرطان پستان مبتلا و 3 هزار نفر فوت می‌کنند، گفت: اگر بیماران به موقع به پزشک مراجعه کنند این بیماری قابل درمان است.

دکتر حسین دانشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه اجتماعی آنا درباره کمپین سرطان صورتی و اهداف شکل گیری آن، گفت: این کمپین توسط موسسه خیریه سرطان انستیتو کانسر دانشگاه علوم پزشکی تهران تشکیل شده است که یک مجموعه غیر دولتی و غیر انتفاعی محسوب می‌شود و توسط اعضای هیات علمی انستیتو کانسر اداره می‌شود.

وی مهم‌ترین هدف تشکیل این کمپین را آگاه سازی جامعه به خصوص زنان در خصوص سرطان پستان دانست و گفت: سالانه 10 هزار نفر در کشور به سرطان پستان مبتلا می‌شوند که حدود 50 هزار نفر نیز هر ساله تحت درمان قرار می‌گیرند و سه هزار نفر نیز بر اثر بیماری فوت می‌کنند بنابراین توجه به مساله اطلاع رسانی در خصوص علائم اولیه بیماری و مراجعه به موقع امر ضروری است که این کمپین این مساله را از اهداف اصلی خود می‌داند.

دبیر اجرایی کمپین سرطان صورتی، عنوان کرد: بیمارستان‌های دانشگاهی و دولتی تمام توان خود را برای درمان صرف می‌کنند و برای اقدامات آموزشی و پژوهشی نمی‌توانند توان بگذارند زیرا با محدودیت منابع مالی مواجه هستند. به همین دلیل NGI تشکیل شد تا از منابع خارج دانشگاهی مانند کمک خیرین، سازمان غیر دولتی و غیره، اقدامات آموزشی و اطلاع رسانی را در خصوص سرطان پستان در کشور انجام دهد.

دانشور با بیان اینکه سازمان جهانی بهداشت ماه اکتبر را ماه هشدار علیه سرطان پستان نام‌گذاری کرده است، گفت: در این راستا تمام کشورها از جمله ایران برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داده اند و از 9 مهرماه تا 9 آبان اقدامات اجرایی این کمپین آغاز شده که البته پس از این تاریخ نیز اقدامات ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید براینکه تمام خانم‌های جوان باید نسبت به علائم اولیه سرطان پستان آگاهی داشته باشند، یادآور شد: حدود 20 میلیون خانم بالای 30 سال در کشور وجود دارند که باید در این خصوص اطلاع داشته باشند تا در صورت بروز هرگونه علائم به پزشک مراجعه کنند و آینده کشور نسبت به اوضاع کنونی در موقعیت بهتری باشد و زنان از سطح سلامتی بالایی برخوردار باشند.

دبیر اجرایی کمپین سرطان صورتی، افزود: اگر زنان مبتلا به سرطان پستان به موقع مراجعه کنند بیماری به صورت کامل درمان‌پذیر خواهد بود بنابراین اطلاع رسانی در خصوص علائم اولیه خطر و مراجعه به موقع لازم و ضروری است.

دانشور خاطرنشان کرد: کمپین سرطان صورتی در فضای مجازی و در وب سایت به نشانی http://bc.cancercharity.ir/ اقدامات خود را انجام می‌دهد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

آغاز عملیات احداث بیمارستان 150 تخت‌خوابی در شهرستان رزن

فواید شلغم چیست

بهترین غذا برای سیاه شدن مو چیست

واکنش وزارت بهداشت به جراحی‌های زیبایی نامتعارف

دشمن نرمی استخوان و سرماخوردگی را بشناسیم

خشکی و ترک پوست را با سیب درمان کنید

چگونه از ابتلا به دیابت پیشگیری کنیم

دلایل بی‌اختیاری ادراری زنان چیست؟

علائم پیش‌دیابت را بشناسیم

کدام استان‌های کشور نیازمند خون هستند؟

کدام استان‌های کشور نیازمند خون هستند؟

عفونت گوش میانی در کودکان را جدی بگیرید

انجام 66 مورد پیوند قلب در 6 ماهه اول سال

واکنش وزارت بهداشت به جراحی‌های زیبایی نامتعارف

آغاز عملیات احداث بیمارستان 150 تخت‌خوابی در شهرستان رزن

کمبود رادیولوژیست در شهرهای کوچک بیماران را به تهران می‌کشاند

اجتماعی شدن سلامت، احترام به نقش مردم در بحث سلامت آنهاست

دولت و مجلس بیماری‌های SMA و MPS را خاص کنند

زمان مطالبه‌گری برای ۱۵۰ هزار بیمار خاص است

ممنوعیت تبلیغات چیپس و سوسیس

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های شنبه 26 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های شنبه 26 آبان