دوشنبه  30  اردیبهشت  1398
يكشنبه , 11 آذر 1397 ساعت 10:55

عضو هیأت علمی دانشگاه:

تأثیر دستگاه‌های پیشرفته رادیولوژی در تشخیص دقیق بیماری

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت:با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته می‌توان تصویرهای دقیقی را از محل مورد نظر در بدن به دست آورد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از ستاد خبری کنگره رادیولوژی، مرتضی صانعی طاهری در آستانه برگزاری سی‌وپنجمین کنگره سالیانه رادیولوژی اظهار کرد: این کنگره با حضور اساتید داخلی و خارجی سوم تا ششم اردیبهشت ماه سال آینده برگزار و جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه‌های مختلف رادیولوژی مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

وی افزود: محورهای اصلی این کنگره نورورادیولوژی، رادیولوژی زنان و مامایی، رادیولوژی سرطان، رادیولوژی هیبرید و حفاظت در مقابل اشعه است.

دبیر سی‌وپنجمین کنگره سالیانه رادیولوژی ادامه داد پس از کشف اشعه ایکس انقلابی در تشخیص بیماری‌ها از طریق تصویر برداری ایجاد شد و در واقع رادیولوژی امروزه نقطه تلاقی علم و تکنولوژی به‌شمار می‌رود.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه تصویربرداری از طریق اشعه یونیزان می‌توانند مضراتی را برای پرسنل و بیماران به همراه داشته باشد، گفت:  شعار کنگره امسال پرتوهای مهربان بوده چرا که با استفاده از دستگاه پیشرفته می‌تواند از طریق دوز پایین اشعه و تصویرهای دقیقی را از محل مورد نظر در بدن به دست آورد.

 صانعی طاهری یادآور شد: با استفاده از تصویربرداری پیشرفته و دستگاه‌های مجهز می‌توان به تشخیص زودرس بیماری‌ها دست پیدا کرد در حالی که از مضرات اشعه یونیزان نیز در امان بمانیم.

 وی گفت: کشور ما نیز ضرورت دارد که به سمت استفاده از دستگاه پیشرفته رادیولوژی با دوز پایین رود تا در غربالگری و پیشگیری از بیمارهای مختلف همچون سرطان ریه بتوانیم بسیار موفق عمل کنیم.

انتهای پیام/4044/

http://ana.ir/i/330602
بوتاکس برای چه کسانی ممنوع است؟

بوتاکس برای چه کسانی ممنوع است؟

کمبود رادیولوژیست در شهرهای کوچک بیماران را به تهران می‌کشاند

کمبود رادیولوژیست در شهرهای کوچک بیماران را به تهران می‌کشاند

تصویربرداری دقیق دندان قبل از ایمپلنت لازم و ضروری است

تصویربرداری دقیق دندان قبل از ایمپلنت لازم و ضروری است

تعداد اخبار امروز گروه : 4 خبر