1242929
پنجشنبه  24  آبان  1397
سه شنبه , 19 تیر 1397 ساعت 16:54

مدیرکل دفتر توانمندسازی معاونت پرستاری وزارت بهداشت خبر داد؛

تدوین و بازنگری استاندارد حرفه‌ای پرستاری

مدیرکل دفتر توانمندسازی معاونت پرستاری وزارت بهداشت از تدوین و بازنگری استاندارد حرفه‌ای پرستاری با همکاری دفتر ارزیابی فناوری تدوین استاندارد و معاونت درمان خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، علی دادگری اظهار کرد: با پیشرفت علم پزشکی و گستردگی علوم مرتبط و تخصص‌ها در حرفه پزشکی لزوم تدوین پروتکل‌های استاندارد اجرایی در موقعیت‌های بالینی بیش از پیش احساس می‌شود. بنابراین تدوین پروتکل‌های استاندارد مراقبتی منجر به یکسان سازی نحوه ارائه مراقبت و امکان ثبت و پایش یکپارچه آن می‌شود.

وی افزود: شواهد نشان داده‌اند که کاربرد پروتکل‌ها با رضایت قابل توجه بیمار، پرستار و مدیران پرستاری همراه بوده و می‌تواند طول مدت بستری بیمار در بیمارستان را نیز کاهش دهد. علاوه بر این کاربرد استانداردها به هزینه اثربخشی اقدامات منجر شده و کاهش بار مالی قابل توجهی را به دنبال دارد.

دادگری گفت: پروتکل‌ها و استانداردها ابزار مهمی در تصمیم گیری در بالین هستند و از مداخلات بی‌اثر و بعضا خطرناک و بی‌مورد جلوگیری می‌کند. انضباط حاکم به‌دنبال به‌کارگیری استاندارها از نظر اخلاقی و قانونی نیز حائز اهمیت است و فرایند پیگیری مسائل مرتبط به مسایل قانونی را تسهیل می‌کند. نتایج حاصل از اقدامات مبتنی بر استانداردها به پژوهشگران حوزه بالینی امکان برای اثربخشی پروسیجرها را می‌دهد و به شکل گیری شواهد علمی متقن و منظم کمک می‌کند.

مدیرکل دفتر توانمندسازی و ارتقای و بهره‌وری سرمایه‌های انسانی معاونت پرستاری، تصریح کرد: باعنایت به اهمیت تدوین استانداردهای حرفه‌ای با هدف ارتقای کیفیت خدمات بالینی پرستاری و پیشگیری از خطاهای حرفه‌ای، معاونت پرستاری وزارت بهداشت با همکاری دفتر ارزیابی فناوری تدوین استاندارد و مرکز تحقیقات تعرفه سلامت معاونت درمان اقدام به سازماندهی فرآیند تدوین و بازنگری استاندارد حرفه‌ای پرستاری کرده است. براساس اولویت تعیین شده موضوعاتی نظیر سقوط بیمار و ساکشن در فهرست اولیه قرار گرفتند که پروتکل پرستاری برای آنها تدوین می‌شود.
وی گفت: همچنین در خصوص موضوعاتی مانند انتقال خون که پروتکل آن قبلا تدوین شده، دستورالعمل اجرایی آن به زودی ابلاغ می‌شود.

دادگری افزود: براساس تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه مقرر شد با بهره‌گیری از صاحبنظران، پژوهشگران، انجمن‌های علمی، مراکز علمی تحقیقاتی سازمان نظام پرستاری، دانشگاهیان و اساتید برجسته پرستاری به سرعت تدوین و بازنگری پروتکل‌ها و استاندارها در حرفه پرستاری انجام پذیرید و از سوی معاونت جهت اجرا ابلاغ شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

واکنش وزارت بهداشت به جراحی‌های زیبایی نامتعارف

مردم 4 استان تأمین‌کننده 38 درصد خون کشور هستند

بهترین غذا برای سیاه شدن مو چیست

چگونه از ابتلا به دیابت پیشگیری کنیم

دلایل بی‌اختیاری ادراری زنان چیست؟

علائم پیش‌دیابت را بشناسیم

علائم فشار روانی بر مراقبت‌کننده از بیمار مبتلا به آلزایمر

11 درصد افراد بالای 25 سال در ایران مبتلا به دیابت نوع 2 هستند

اجتماعی شدن سلامت، احترام به نقش مردم در بحث سلامت آنهاست

ممنوعیت تبلیغات چیپس و سوسیس

تشریح کمک‌های نقدی مردم به زلزله‌زدگان کرمانشاه

عوارض دیابت را با مصرف این گیاهان کاهش دهید

مردم 4 استان تأمین‌کننده 38 درصد خون کشور هستند

بهترین غذا برای سیاه شدن مو چیست

چگونه از ابتلا به دیابت پیشگیری کنیم

علائم پیش‌دیابت را بشناسیم

علائم فشار روانی بر مراقبت‌کننده از بیمار مبتلا به آلزایمر

30 درصد بزرگسالان در معرض بیماری دیابت هستند

رکورد انتقال مصدومان در زلزله کرمانشاه شکسته شد

شیوع بیماری‌های عفونی در مناطق زلزله‌زده نداشتیم

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان