1251352
پنجشنبه  24  آبان  1397
چهارشنبه , 20 تیر 1397 ساعت 03:12

اثرات کمپلکس کافئین در جلوگیری از ریزش موی ارثی

ریزش مو یک رویداد روزانه است یعنی به طور میانگین روزانه ممکن است حدود 50 تا 100 تار مو در هر فرد بریزد. یکی از نگرانی‌های عمده بسیاری از مردان ریزش‌های مداوم و دائمی مو است که منجر به طاسی می‌شود و آن را ریزش ارثی موها می‌دانند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، محققان دریافته‌اند که می‌توان با استفاده از ترکیباتی علمی از ریزش مو پیشگیری کرد. در این تحقیقات که توسط بخش تحقیقات علمی دانشگاه فریدریش شیلر در شهر ینا و محققان کمپانی دکتر ولف در شهر بیلفلد آلمان صورت گرفته است، ترکیبی کشف شده است که می‌تواند مستقیما با نفوذ در فولیکول مو آن را تقویت و از ریزش زودرس مو جلوگیری کند.

در مرحله اول این تحقیقات، تلاش‌های آزمایشگاهی روی نمونه ریشه‌های موی زنده در محیط کشت بافت حاکی از این مطلب بود که کمپلکس کافئین می‌تواند با نفوذ به فولیکول مو در مهار عامل اصلی ریزش ارثی مو یعنی هورمون مردانه تسترون موثر واقع شود که باعث افزایش فاز رشد موها شده و به بقای آنها منجر می‌شود.

لازم به ذکر است فولیکول مو یک کیسه یا حفره‌ای از پوست است که در آن مو بع‌طور منحصر به فرد وجود دارد. اصطلاح فولیکول از کلمه فولیس که یک لغت لاتین است گرفته شده و به معنای کیسه است. این یک ساختار پیچیده است که مسئول نسل فیبر و رشد مو است. در مطالعات صورت گرفته چرخه رشد هر فولیکول مو حدود ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد و این مدت زمان ممکن است با توجه به محل مو متفاوت باشد. به‌طور مثال برای موی ابرو تکمیل این چرخه حدودا ۱ سال و نیم تا ۲ سال به‌طول می‌انجامد. متخصصان معتقدند که عوامل ژنتیکی و هورمون‌ها علل اصلی در طاسی فرد است.

گفتنی است، دانشمندان آلمانی در کمپانی دکتر ولف موفق شده‌اند تا با استفاده از کمپلکس کافیین فولیکول مو را تحت تاثیر قرار دهند و ریزش ارثی مو را با استفاده از این ترکیب که در شامپوها و دیگر محصولات خود دارند تا حدود بسیاری متوقف کنند.

آنچه بسیار اهمیت دارد این نکته است که فرمولاسیون ویژه و گلنیک این کمپانی آلمانی باعث شده در زمانی کوتاه این مواد موثره از سطح پوست سر عبور کرده و با حداکثر جذب وارد فولیکول موها شوند زیرا صرفا وجود کافئین در یک شوینده باعث جلوگیری از ریزش ارثی نمی‌شود و می‌بایستی ناقل‌های اختصاصی که در فرمولاسیون محصول نهایی وجود دارد ضامن انتقال مواد موثره از سطح پوست سر به فولیکول مو باشد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

واکنش وزارت بهداشت به جراحی‌های زیبایی نامتعارف

مردم 4 استان تأمین‌کننده 38 درصد خون کشور هستند

بهترین غذا برای سیاه شدن مو چیست

چگونه از ابتلا به دیابت پیشگیری کنیم

دلایل بی‌اختیاری ادراری زنان چیست؟

علائم پیش‌دیابت را بشناسیم

علائم فشار روانی بر مراقبت‌کننده از بیمار مبتلا به آلزایمر

11 درصد افراد بالای 25 سال در ایران مبتلا به دیابت نوع 2 هستند

اجتماعی شدن سلامت، احترام به نقش مردم در بحث سلامت آنهاست

ممنوعیت تبلیغات چیپس و سوسیس

تشریح کمک‌های نقدی مردم به زلزله‌زدگان کرمانشاه

عوارض دیابت را با مصرف این گیاهان کاهش دهید

مردم 4 استان تأمین‌کننده 38 درصد خون کشور هستند

بهترین غذا برای سیاه شدن مو چیست

چگونه از ابتلا به دیابت پیشگیری کنیم

علائم پیش‌دیابت را بشناسیم

علائم فشار روانی بر مراقبت‌کننده از بیمار مبتلا به آلزایمر

30 درصد بزرگسالان در معرض بیماری دیابت هستند

رکورد انتقال مصدومان در زلزله کرمانشاه شکسته شد

شیوع بیماری‌های عفونی در مناطق زلزله‌زده نداشتیم

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان