152446
چهارشنبه  25  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شنبه , 20 آبان 1396 ساعت 11:05

رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت عنوان کرد

طلب 12 هزار میلیاردی وزارت بهداشت از بیمه‌ها

رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت گفت: در هیچ دوره‌ای بدهی ها صفر نبوده و ما همواره در شرایط بدهی قرار داشته ایم، اما هم اکنون شرکت‌های بیمه ای با ما همکاری نمی کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از وزارت بهداشت، مسعود ابوالحلاج در خصوص بدهی ۱۸ هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان بدهی دارد اما نکته مهم این است که ۱۸ هزار میلیارد تومان هم طلب داریم که فقط یک عدد آن طلب ۱۲ هزار میلیاردی ما از بیمه‌ها است و ۶ هزار میلیارد تومان هم از جاهای دیگر طلب داریم.

رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت ادامه داد: زمانی‌که میزان طلب‌ها و بدهی‌ها را در پایان سال مالی سال‌های ۹۳، ۹۴ و ۹۵ با هم مقایسه می‌کنیم می‌بینیم که میزان آنها به یک اندازه است اگر در این ساختار، بیمه‌ها با ما همکاری کنند چرخه پولی بیمارستان‌های ما به راه می‌افتد و مشکلی نخواهیم داشت و نکته قابل تامل همین است که به اندازه بدهی‌هایمان، طلب کار هم هستیم.

ابوالحلاج گفت: مشکل اصلی ما این است که شرکای ما در خدمت رسانی ما را تنها گذاشتند اگر این مشکل حل شود مشکلات دیگر هم، خود به خود حل و فصل می‌شوند و پزشکان و پرستاران ما به حق و حقوق اولیه خود خواهند رسید و حتی بدهی شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی را هم می‌توانیم تسویه کنیم.

رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت در خصوص اینکه برخی بدهی ۱۸ هزار میلیاردی وزارت بهداشت را به طرح تحول سلامت ربط می‌دهند، گفت: این موضوع اشتباه است چون این بدهی چه طرح تحول سلامت اجرایی می‌شد چه اجرایی نمی‌شد وجود داشت و زمانی که مردم می‌خواهند خدماتی را دریافت کنند طبیعی است که آن خدمات هزینه‌های خود را دارد.

ابوالحلاج اظهار کرد: هم اکنون وضعیت وزارت بهداشت از شفافیت مالی برخوردار است و میزان طلب‌ها و بدهی‌های آن کاملا مشخص و قابل بیان است.

وی ابراز کرد: هنر طرح تحول سلامت این است که دسترسی مردم به خدمات سلامت را راحت تر و سریع تر کرده است و با دسترسی راحت‌تر مردم، هزینه‌های حوزه سلامت ایجاد شد، تا قبل از این، اگر بیماری مردم به مرحله حاد نمی‌رسید به پزشک مراجعه نمی‌کردند ولی الان در همان مرحله ابتدایی بیماری، با هزینه درمان کمتری، بیمار معالجه می‌شود و یکی از بزرگترین مشکلات ما در پیش از اجرای طرح تحول سلامت مخفی شدن بیماری‌های مردم بود و به دلیل هزینه‌های سنگین درمان، کسی به پزشک مراجعه نمی‌کرد.

رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت تاکید کرد: واقعیت امر این است که در پیش از اجرای طرح تحول نظام سلامت مردم بیماری‌های خود را مخفی می‌کردند بنابراین هزینه‌های سلامت خانوار در سطح ملی کاهش یافته بود. برای ما مهم این است که در اقصی نقاط کشور مردم از حوزه سلامت راضی هستند که این رضایتمندی قبلا به دلیل مشکلات موجود در بخش سلامت وجود نداشت هر چند در حال حاضر نیز مشکلاتی وجود دارد اما به دنبال رفع آن هستیم.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

جزئیات تست قند خون مشکوک از دانش آموزان

چه چیزهایی در مسیر پیاده‌روی اربعین بخوریم+ جزئیات

برخی موش‌گونه احتکار می‌کنند/ این افراد در قیامت به‌صورت حیوان محشور می‌شوند

اعزام نخستین تیم درمانی هلال احمر در اربعین

مرگ سالانه 100 ایرانی با مشروبات الکلی تقلبی

زنان بیشتر از مردان عمر می‌کنند

اعزام کاروان بهداشت و درمان اربعین به مناطق مرزی غرب و جنوب کشور

آمادگی ایران جهت انتقال تجربیات پزشکی به سایر کشورها

خطر ابتلا به ایدز و هپاتیت دانش آموزان تاکستانی را تهدید نمی‌کند

استقرار 900 آمبولانس و 10 بالگرد در مرزها و مسیر پیاده‌روی زائران اربعین

چه چیزهایی در مسیر پیاده‌روی اربعین بخوریم+ جزئیات

خطر ابتلا به ایدز و هپاتیت دانش آموزان تاکستانی را تهدید نمی‌کند

مرگ سالانه 100 ایرانی با مشروبات الکلی تقلبی

جزئیات تست قند خون مشکوک از دانش آموزان

زنان بیشتر از مردان عمر می‌کنند

75 درصد معابر پایتخت برای نابینایان مناسب نیست

بیش از ۱۶ هزار بیمار دیالیزی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

استقرار 900 آمبولانس و 10 بالگرد در مرزها و مسیر پیاده‌روی زائران اربعین

‌رونمایی از سند حمایت از کسب‌ و کارهای نوپای دیجیتال سلامت

آسیب‌‌های استفاده مداوم از هدفون و هندزفری

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه