25968
شنبه  26  آبان  1397
چهارشنبه , 06 خرداد 1394 ساعت 17:21

کتاب «ورزش و توانبخشی در ام اس» منتشر شد

به منظور آگاهی‌رسانی به بیماران ام اس در خصوص روش‌های بهبود عملکرد فیزیکی، کتاب «ورزش و توانبخشی در ام اس» که با یاری از اساتید مغز و اعصاب و توانبخشی نگارش شده به صورت رایگان در اختیار مراکز ام اس قرار گرفت.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا،‌ عواید حاصل از فروش این کتاب که همزمان با روز جهانی ام اس(ششم خرداد) رونمایی و با قیمت ناچیزی از سوی مراکز و انجمن‌های حمایتی به بیماران عرضه شده صرف امور خیریه و کمک به بیماران ام اس می‌شود.

محتوای این کتاب بیماران ام اس را در افزایش کیفیت زندگی و کنار آمدن با شرایط بیماری یاری می‌کند و حضور موثرتر ایشان را در جامعه مهیا می‌کند.

آماده‌سازی ذهنی بیمار برای رویارویی و مقابله با بیماری و راه‌های غلبه بر درد، بخش بزرگی از وظیفه جامعه پزشکی و درمانی کشور است که همواره خط مشی مرکز خدمات بیماران ام اس داروسازی اکتوورکو بوده است. پیش از این نیز کتاب "غبار ام اس بر بال‌های من" که مجموعه‌ای از خاطرات بیماران در رابطه با بیماری ام اس و نحوه مواجهه آنها با مشکلات بیماری است، به بیماران ام اس عرضه شده و تارنمای مرکز به نشانی www.msmarkaz.com در زمینه اطلاع‌رسانی و مشاوره رایگان به بیماران ام اس فعال است.

در مرکز خدمات مشاوره‌ای و آموزشی داروهای اینترفرون اکتوورکو هم با حضور پزشک و پرستار، علاوه بر آموزش نگهداری، آماده‌سازی و تزریق دارو، خدمات مشاوره‌ای در مورد شناخت ماهیت ام اس و علایم آن، نحوه برخورد با عوارض بیماری و چگونگی پیشگیری و درمان مشکلات ناشی از آن، شیوه زندگی مناسب با این بیماری و روش‌های تغذیه‌ای و ورزشی موثر بر کیفیت زندگی بیماران ارائه می‌شود و برای بیمارانی که به هر دلیلی قادر به تزریق داروی خود در منزل نیستند، تزریق رایگان دارو صورت می‌گیرد.

برگزاری همایش‌های آموزشی در شهرهای مختلف در زمینه بیماری‌های مغز و اعصاب، روانپزشکی و تغذیه برای بیماران ام‌اس و ایجاد 25 مرکز پرستاری در سطح کشور و اجرای برنامه‌های درمانی، تفریحی و پشتیبانی از دیگر خدمات ارائه شده به بیماران ام اس است.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

آغاز عملیات احداث بیمارستان 150 تخت‌خوابی در شهرستان رزن

فواید شلغم چیست

بهترین غذا برای سیاه شدن مو چیست

واکنش وزارت بهداشت به جراحی‌های زیبایی نامتعارف

دشمن نرمی استخوان و سرماخوردگی را بشناسیم

خشکی و ترک پوست را با سیب درمان کنید

چگونه از ابتلا به دیابت پیشگیری کنیم

دلایل بی‌اختیاری ادراری زنان چیست؟

علائم پیش‌دیابت را بشناسیم

کدام استان‌های کشور نیازمند خون هستند؟

کدام استان‌های کشور نیازمند خون هستند؟

عفونت گوش میانی در کودکان را جدی بگیرید

انجام 66 مورد پیوند قلب در 6 ماهه اول سال

واکنش وزارت بهداشت به جراحی‌های زیبایی نامتعارف

آغاز عملیات احداث بیمارستان 150 تخت‌خوابی در شهرستان رزن

کمبود رادیولوژیست در شهرهای کوچک بیماران را به تهران می‌کشاند

اجتماعی شدن سلامت، احترام به نقش مردم در بحث سلامت آنهاست

دولت و مجلس بیماری‌های SMA و MPS را خاص کنند

زمان مطالبه‌گری برای ۱۵۰ هزار بیمار خاص است

ممنوعیت تبلیغات چیپس و سوسیس

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های شنبه 26 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های شنبه 26 آبان