پنجشنبه  02  خرداد  1398
جمعه , 15 آبان 1394 ساعت 14:30

آموزش مدیریت «زمان» در شبکه مستند

مستند «زمان» از تولیدات جدید شبکه مستند، می‌کوشد مخاطبان را با ماهیت باارزش عنصر زمان آشنا کند و مدیریت زمان را به آنها آموزش بدهد.

به گزارش گروه فرهنگی آنا و به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، حسین قدبیگی مستندساز درباره تولید مجموعه مستند «زمان» توضیح داد: «یک روز در ترافیک مانده بودم که جرقه ساخت یک برنامه در ذهنم زده شد؛ برنامه‌ای که مردم با دیدن آن یاد بگیرند وقت یکدیگر را تلف نکنند و بهترین استفاده از زمان را داشته باشند.»

وی افزود: «این طرح به مرور کامل و پخته‌تر شد و من همواره این نکته را در نظر داشتم که ماهیت زمان چقدر باارزش است و چطور باید آن را مدیریت کرد.»

قدبیگی یادآور شد: «نیمه اول مستند مربوط به مباحث علمی درباره زمان است و ازدیدگاه‌های مختلفی به آن نگاه کرده‌ایم. در نیمه دیگر هم مدیریت زمان را به مخاطبان آموزش می‌دهیم. در واقع «زمان» مستند علمی و تحقیقاتی است که چهار سال روی آن وقت گذاشته‌ایم.»

واکاوی ماهیت زمان از منظر نجوم، فلسفه، قرآن و...

این مستندساز با اشاره به اینکه این اثر از منظر نجوم، فلسفه، قرآن، فیزیک و پزشکی به زمان نگاه می‌کند، تصریح کرد: «تلاش کردیم به واکاوی ماهیت زمان بپردازیم و تمام کارشناسان برنامه دارای مدرک دکترا و بالاتر از آن هستند که از جمله آنها می‌توان به رضا منصوری هیات علمی انجمن نجوم ایران، محمود ساعتچی هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی، میرعلی سیدنقوی پزشک و دکتر پیرزاد اشاره کرد.»

به گفته قدبیگی این برنامه که در 13 قسمت 30 دقیقه‌ای به صورت هفتگی روی آنتن شبکه مستند می‌رود، برای مخاطب تخصصی ساخته نشده و مطالب را طوری بیان می‌کند که مخاطب عام نیز پای برنامه بنشیند.

عوامل «زمان» عبارتند از علی توکلی و حسین قدبیگی کارگردان، علی توکلی نویسنده، حسین براتی و مهدی خداداد تدوین، حسین براتی صداگذاری، سعید روستایی ساخت جلوه های ویژه و حامد بلوچی نور و تصویر.

نخستین قسمت مجموعه مستند «زمان» از تولیدات جدید شبکه مستند، جمعه 15 آبان ساعت 20 روی آنتن می‌رود.

http://ana.ir/i/47991
تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر