565997
دوشنبه  28  آبان  1397
چهارشنبه , 21 شهریور 1397 ساعت 17:00

محمدسیفی:

نشان دادم چینی‌ها قدرت بلامنازع جهان نیستند

تیم ملی ووشوی ایران در حالی با دو طلا در جاکارتا عملکرد فوق العاده‌‌ای از خود به‌جا گذاشت که محسن محمد سیفی توانست ضمن کسب مدال طلا ، هتریک کند و به‌عنوان یک ستاره در صف بزرگان این رشته در دنیا قرار بگیرد.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، تیم ملی ووشوی ایران در حالی با 2 طلا در جاکارتا عملکرد فوق العاده‌ای از خود بجا گذاشت که محسن محمد‌سیفی توانست ضمن کسب مدال طلا ، هتریک کند و به‌عنوان یک ستاره در صف بزرگان این رشته در دنیا قرار بگیرد. سیفی پیش از این در بازی‌های آسیایی گوانگجو و اینچئون نیز به مدال طلا رسیده بود.

محسن محمد‌سیفی ملی‌پوش ووشوی کشورمان درباره هتریک کردن در مسابقات آسیایی گفت: همان‌طور که می‌دانید این رشته متعلق به آسیا است و کشور چین به عنوان مهد این رشته در دنیا حرف اول را می‌زند. من در این دوره از رقابت‌ها با نمایندگان لائوس، قزاقستان و کره‌جنوبی مبارزه کردم و به فینال راه پیدا کردم. در فینال هم برابر حریف قدر چینی به پیروزی رسیدم و صاحب مدال طلا شد. به نظرم در این رقابت‌ها به غیر از شکست دادن حریف چینی که خیلی برایم لذت‌بخش بود در مبارزه با نماینده لائوس هم مبارزه خیلی خوبی انجام دادم که توانستم در کمتر از 30 ثانیه آن حریف را شکست دهم. من با شکست سانداکار چینی نشان دادم که چینی‌ها به عنوان مالک اصلی این رشته، دیگر قدرت بلامنازع نیستند و باید این موضوع را بپذیرند. خدا را شاکرم که توانستم مدال طلای آسیا را برای سومین‌بار کسب کنم.

ملی‌پوش ووشوکار کشورمان درباره کسب بهترین نتیجه تاریخ ووشو در این دوره از رقابت‌ها اظهار کرد: ببیند سال گذشته ما در مسابقات جهانی توانستیم برای اولین‌بار قهرمان جهان شویم. یعنی سلطه چینی‌ها را شکستیم. ما در مسابقات جاکارتا هم با اذن به این که در چه رویدادی مسابقه خواهیم داد پا به میدان گذاشتیم. تمام ملی‌پوشان می‌دانستند با چه حریفان قدرتمندی مسابقه می‌دهند. ما در 6 وزن به فینال رسیدیم که در هر 6 وزن با 6 چینی مسابقه دادیم و این نشانگر قدرت بالای آنها و البته ما (ایران) در این رشته است. در چین 85 میلیون نفر ووشوکار حرفه‌ای وجود دارد که نفر اول با دهمشان به لحاظ حرفه‌ای هیچ فرقی باهم ندارند اما در تیم ملی ایران کسانی بودند که برای اولین بار پا به چنین میدانی می‌گذاشتند و قبل از آن در تورنمنتی شرکت نکرده بودند. با تجربه‌ترین ووشوکاران، من بودم که سابقه حضور در این رقابت‌ها را داشتم اما باین حال دیدیم که در تالو خانم کیانی توانست مدال نقره را کسب کند. در ساندا هم آهنگریان، فرود ظفری، الهه منصوریان و شهربانو منصوریان هم عملکرد موفقی را از خود برجای گذاشتند. فرود ظفری فقط تجربه بازی‌های کشورهای اسلامی را داشت که توانست تا فینال بالا بیاید. به نظر من عرفان آهنگریان، خوش‌آتیه خواهد بود. او در این رقابت‌ها توانست در سه راند، ووشوکار چینی را شکست دهد.

سیفی درباره اینکه آیا این عملکرد ،نتیجه حاصل جوان‌گرایی اوجاقی در تیم ملی است گفت: ببیند اولاً باید تشکر ویژه از اوجاقی ، اسطوره ووشو ایران داشته باشیم، کسی که اولین مدال آسیایی را برای کشورمان کسب کرد و باعث شد تا ووشو تبدیل به فدراسیون شود. بی‌شک اوجاقی مربی است که دانش و تجربه‌اش در انتخاب ووشوکاران، قدم مهم در راه استعدادیابی کشور داشته است. هر چند ملی‌پوشان به‌واسطه قهرمانی در مسابقات انتخابی به تیم ملی راه پیدا کردند اما جسارت و شجاعت او در این راه مثال زدنی است. به نظر من اوجاقی، شناسنامه ووشوی ایران است.

پسرطلایی ووشوی ایران در ادامه افزود: در حال حاضر به خاطر مصدومیتی که از قبل داشتم در حال فیزیوتراپی هستم تا بتوانم شرایط جسمانی‌ام را مثل سابق بازیابم. اول آبان مسابقات جام جهانی را به میزبانی چین پیش‌رو داریم که اسم دیگر آن جام ستارگان جهان است و به‌عنوان نفر برتر در منهای 70 کیلو در این رقابت‌ها شرکت خواهم کرد. امیدوارم در آن مسابقات هم بتوانم برای کشورم طلا بگیرم. من در کارنامه حرفه‌ای‌ام مدال جهانی و آسیایی زیاد دارم اما دوست دارم تا قبل از خداحافظی‌ام در المپیک بتوانم شرکت کنم و روس سکو بروم. مدتی است که زمزمه‌های حضور ووشو درالمپیک شنیده شده و گویا قرار است به‌زودی درباره حضور ووشو درالمپیک به جمع‌بندی نهایی برسند که اگر این اتفاق رخ دهد دوست دارم با مدال طلای المپیک از دنیای حرفه‌ای خداحافظی کنم.

وی با بیان اینکه این مدال‌آوری‌ها با حمایت فدراسیون بدست آمده اظهار کرد: بی‌شک از حمایت‌های شخص آقای علی‌نژاد نبود ما نمی‌توانستیم در راه قدم محکمی برداریم. برگزاری اردو و حضور در تورنمنت‌های خارجی همه و همه به خاطر مدیریت و برنامه‌ریزی رئیس فدراسیون بود که اگر نبود بی‌شک مدال‌آوری آن هم در سطح اول دنیا یعنی برابر چین امکان‌پذیر نبود.

ملی پوش ووشوکار کشورمان در خاتمه درباره خدافظی همسرش از تیم ملی قایقرانی هم اظهار کرد: مهسا جاور بعد از مسابقات جاکارتا با وجود این که توانست در روئینگ چهار نفره مدال نقره بگیرد اما به خاطر کمبود امکانات در زنجان از تیم ملی خداحافظی کرد. در زنجان با وجود اینکه چند سد وجود دارد اما به‌خاطر نبود امکانات از جمله قایق و پارو، ادامه کار بسیار سخت است و ایشان ترجیح دادند تا با خداحافظی از تیم ملی و استرس کم، تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر ادامه دهند. البته من طی گفتگویی سعی کردم که مهسا را از این کار منصرف کنم اما باید دید در آینده چه اتفاقاتی رقم می‌خورد.

منبع: روزنامه جوان

انتهای پیام/4028

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

انصراف حسن کربلایی از حضور در انتخابات هیأت نظارت بر مطبوعات

اسامی نامزدهای انتخابات نماینده مدیران مسئول اعلام شد

حضور 6 خبرنگار خارجی در بخش بین‌الملل همایش سواد رسانه‌ای

رسانه شاه‌کلید حل مشکلات جامعه است

مخاطبان تضمین نداده‌اند پیوسته با رسانه شما بمانند

نمایشگاه مطبوعات امسال برگزار نمی‌شود

میزان مصرف رسانه با میزان اعتماد به آن متفاوت است

انصراف حسن کربلایی از حضور در انتخابات هیأت نظارت بر مطبوعات

رسانه شاه‌کلید حل مشکلات جامعه است

حضور 6 خبرنگار خارجی در بخش بین‌الملل همایش سواد رسانه‌ای

مخاطبان تضمین نداده‌اند پیوسته با رسانه شما بمانند

میزان مصرف رسانه با میزان اعتماد به آن متفاوت است

نمایشگاه مطبوعات امسال برگزار نمی‌شود

اسامی نامزدهای انتخابات نماینده مدیران مسئول اعلام شد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های دوشنبه 28 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های دوشنبه 28 آبان