237241
شنبه  28  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شنبه , 20 مرداد 1397 ساعت 22:37

چرا رسانه‌های جهان نسبت به حمله به اتوبوس کودکان یمنی سکوت کرده‌اند؟

کارشناس مسائل بین‌الملل در رابطه با سکوت خبری جوامع بین‌المللی و رسانه‌های جهان راجع به حمله به اتوبوس کودکان یمنی می‌گوید: جنگ در یمن یک جنگ جهانی است که نظام سلطه بر ضد مردم مظلوم یمن تدارک دیده است.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، روز گذشته ده‌ها شهروند غیرنظامی یمنی در حمله جنگنده‌های ائتلاف سعودی به چندین منطقه از شهر ضحیان در استان صعده یمن شهید یا زخمی شدند. این حمله به اتوبوس حامل دانش‌آموزان یمنی صورت گرفته بود.

امروز بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان جنایت جدید هواپیما‌های سعودی - اماراتی در هدف قرار دادن اتوبوس حامل کودکان دانش‌آموز یمنی که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از اطفال بی‌گناه شد را به شدت محکوم کرد. قاسمی ضمن ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان این جنایت جنگی از مجامع بین‌المللی و حقوق بشری خواست به هر طریق ممکن مانع استمرار این جنایات از سوی کشور‌های مهاجم به یمن شوند.

این در حالی است که هیثر نوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران از محکوم کردن حمله ائتلاف عربستان به اتوبوس حامل کودکان یمنی خودداری و حتی از آن دفاع کرد!

متأسفانه بیش از 3 سال است ائتلاف ضد یمن با حملات خود استان‌های این کشور را هدف گرفته و روزانه ده‌ها شهروند غیرنظامی را شهید و یا زخمی می‌کنند، این در حالی است که جوامع بین‌المللی در مقابل این جنایات سکوت پیشه می‌کنند.

حسن عابدینی، کارشناس مسائل بین الملل در رابطه با سکوت خبری جوامع بین‌المللی و رسانه‌های جهان راجع به حمله به اتوبوس کودکان یمنی می‌گوید: «جنگ در یمن یک جنگ جهانی است که نظام سلطه بر ضد مظلوم یمن تدارک دیده است که در آن هم ارتجاع عرب پیش‌قراول است و هم ایالات متحده و کشور‌های اروپایی با دادن سلاح به دولت سعودی از آن حمایت می‌کنند؛ و رژیم صهیونیستی نیز برای از بین بردن توان کشور‌های اسلامی در طرف جامعه غربی و عربی ایستاده است؛ بنابراین به دلیل اینکه شریان حیاتی امپراطوری رسانه‌ای دنیا هم اکنون در دست نظام غربی، عربی و عبری است؛ بنابراین منافع این رژیم‌ها حکم می‌کند که هیچ چیزی راجع به کشتار کودکان یمنی منتشر نشود.»

عابدینی ادامه می‌دهد: «زمانی که بانکی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد بیانیه‌ای دال بر کودک‌کشی در یمن منتشر کرد، به دلیلی فشاری که رژیم سعودی آورد، سازمان ملل متحد مجبور به پس گرفتن آن بیانیه شد و به دلیل اینکه رسانه‌های غربی بازوی دیپلماسی عمومی قدرت‌های بزرگ جهانی هستند، طبیعتاً در چارچوب سیاست صاحبان و مالکان خود یا در این زمینه سکوت می‌کنند یا واقعیات را تحریف خواهند کرد.»

منبع: جوان آنلاین

انتهای پیام/4028

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

گفتمان سواد رسانه‌ای باید جهت‌گیری مردمی و ملی پیدا کند

بررسی تاثیر مخدرهای دیجتال بر مغز انسان

بررسی تاثیر مخدرهای دیجتال بر مغز انسان

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

گفتمان سواد رسانه‌ای باید جهت‌گیری مردمی و ملی پیدا کند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه