237710
شنبه  28  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

جمعه , 19 مرداد 1397 ساعت 04:40

ارتباط سرنشینان خودروهای خودران با یکدیگر از طریق فیس‌تایم

حق امتیاز اختراع یک نمایشگر به‌تازگی در شیشه جلویی خودروهای خودران ثبت شده است که به سرنشینان خودروهای مختلف اجازه می‌دهد با فیس‌تایم با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، به‌تازگی حق امتیاز اختراع جدیدی برای نمایشگر شیشه جلوی خودرو ثبت شده است. این نمایشگر نقشه و شرایط جاده را در خودروهای خودران ثبت می‌کند.

اپل مدتی است که مشغول آزمایش خودروهای خودران است اما اطلاعات زیادی از این پروژه منتشر نکرده است. در همین راستا وب‌سایت Patentlyapple فاش کرده این شرکت مشغول همکاری با فولکس واگن در حوزه خودروهای خودران است.

این در حالی است که این وب‌سایت خبری یک حق امتیاز اختراع جدید اپل در اروپا را ثبت کرده که در یکم اوت ٢٠١٨ منتشر شده است.

این حق امتیاز به یک سیستم واقعیت افزوده در شیشه جلوی خودرو تعلق دارد. اپل در این حق امتیاز توضیح داده است که سرنشینان خودرو می‌توانند به وسیله این سیستم با خودروهای دیگر در فیس‌تایم ارتباط برقرار کنند. این سیستم همچنین می‌تواند سرنشینانی را که از حضور در خودروی خودران ترسیده‌اند ردیابی کند و تغییراتی ایجاد کند تا آرامش آنها برقرار شود.

این اختراع در بسیاری از موارد یک صفحه گرافیکی اطلاعاتی مربوط به محیط اطراف یا اطلاعات مربوط به یک یا چند خودرو را برای بیننده به نمایش می‌گذارد.

منبع: مهر

انتهای پیام/4056

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

گفتمان سواد رسانه‌ای باید جهت‌گیری مردمی و ملی پیدا کند

بررسی تاثیر مخدرهای دیجتال بر مغز انسان

بررسی تاثیر مخدرهای دیجتال بر مغز انسان

آموزش در خانه جایگزین مشق شب می‌شود

گفتمان سواد رسانه‌ای باید جهت‌گیری مردمی و ملی پیدا کند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه